Kas jie, naujieji eurokomisarai?

Kas jie, naujieji eurokomisarai?
Tokie žodžiai, kaip Europos Sąjunga (ES), Europos Parlamentas (EP) ar Briuselis, dažnam turbūt sukelia žiovulį. Direktyvos, direktoratai, tarybos, komisarai ir panašūs pavadinimai skamba lyg filosofijos terminai. Tad šį kartą siūlome paskaityti ne apie biurokratus ar kurios nors srities reguliavimą, o apie žmones, kurie ką tik buvo paskirti eurokomisarais ir eis šias atsakingas pareigas iki 2019 metų.
Naujos sudėties Europos Komisija (EK) patvirtinta po nelengvų pretendentų klausymų (kai kuriems teko pakartotinai iškęsti europarlamentarų tardymą, o Slovėnijai pasiūlyti naują kandidatę), portfelių perskirstymo ir jų turinio pakoregavimo prieš galutinį balsavimą bei šiokių tokių reformų. Bene didžiausia naujovė – vadinamieji superkomisarai, EK vicepirmininkai, kuriems patikėta koordinuoti kitų komisarų darbą ir užtikrinti bendros politikos įgyvendinimą.
J.C.Junckeris taip pat pareiškė norintis sugriauti ligšiolinę Komisijos struktūrą ir atsieti komisarus nuo nacionalinių interesų gynimo, kad „būtų galima būti dideliems dideliuose dalykuose ir mažiems – mažuose“. Visų 28 eurokomisarų, penkerių metų kadenciją pradėjusių lapkričio pradžioje, biografijos pateikiamos EK tinklalapyje. Dar daugiau apie EK narius galite sužinoti čia.
Komisijoje bus kaip niekada daug moterų – devynios (bent tiek reikalavo EP). Septyniems nariams nereikėjo palikti EK pastato, tik perimti kitą portfelį. EK dirbs keturi buvę premjerai, keliolikai eurokomisarų yra tekę būtų ministrais, kiek mažiau – parlamentarais ir europarlamentarais. Vienas iš eurokomisarų yra dirbęs ambasadoriumi.
Svajojantiems apie karjerą Komisijoje reikėtų pradėti nuo teisės studijų – tokia išvada peršasi panagrinėjus eurokomisarų biografijas. Aštuoni nurodė turintys šios srities diplomą. Šeši studijavo ekonomiką, penki – politikos mokslus, po du – verslo administravimą, istoriją, filosofiją ir filologiją bei literatūrą (viena politikė studijavo net Rytų filologiją). Dar du eurokomisarai anksčiau buvę medikai (kardiochirurgas ir dantų chirurgas), taip pat yra studijavusiųjų tarptautinius santykius, agronomiją, chemiją, architektūrą, inžineriją, informacines technologiijas.
Savo šeiminę padėtį oficialiose biografijose atskleidė ne visi EK nariai. Dauguma yra susituokę, nė vienas nenurodė esąs išsiskyręs. Šeši eurokomisarai turi po du vaikus, keturi – po tris, du – po vieną, tik vienas užaugino keturis, kiti apie atžalas neužsiminė.
Jeanas Claude’as Junckeris / Liuksemburgas
Centro dešiniųjų pažiūrų politiko patirtis – viena solidžiausių iš visų naujosios EK narių. 9-ojo dešimtmečio viduryje išrinktas parlamentaru, jis netrukus tapo darbo, tuomet – finansų ministru, taip pat bemaž du dešimtmečius (1995-2013 metais – ilgiausiai ES šalių istorijoje) vadovavo Liuksemburgo vyriausybei, taigi buvo faktinis šios nedidelės valstybės vadovas. Plieno pramonės darbininko sūnus į politiką įsitraukė vos baigęs teisės studijas Strasbūro universitete. Jis bus jau trečias EK vadovas iš Liuksemburgo, vos pusę milijono gyventojų turinčios šalies, kurioje gyvenimo standartai – aukščiausi visoje Bendrijoje.
Vienoje karikatūroje, kuri pasirodė britų spaudoje, 59-erių politikas pavaizduotas kaip girtas, pavojingas, antibritiškas eurofederalistas. Svarstant liuksemburgiečio kandidatūrą į EK vadovus, Didžiosios Britanijos premjero Davido Camerono interesu Nr. 1 tapo ją blokuoti. Esą tokio žmogaus pasirodymas Berlaymont (taip vadinamas EK pastatas) tik paskubins šios šalies pasitraukimą iš ES.
Tačiau, anot savaitraščio „The Economist“, J.C.Junckerio sunku nemėgti. Blankių politikų būryje jis atrodo lyg dinozauras, mėgstantis išgerti, sutraukti dūmą, pasidalinti paskalomis ir papokštauti. Politikas kartais būna nepaprastai atviras, pavyzdžiui, pareiškęs, kad dėl euro išsaugojimo turėjęs meluoti. Bendra ES valiuta lydėjo J.C.Junckerį ilgus metus – jis derėjosi dėl Mastrichto sutarties, kurioje nurodyti kriterijai eurą norinčioms įsivesti šalims, vadovavo euro zonos finansų ministrams. Pavargę nuo nesibaigiančių diskusijų iki vėlyvos nakties su konjako taurėmis rankose, kolegos jį praėjusių metų sausį pakeitė olandu Jeroenu Dijsselbloemu. Po kelių mėnesių Liuksemburgą sukrėtė šnipinėjimo skandalas, kad J.C.Junckeriui teko trauktis ir iš premjero posto.
VICEPIRMININKAI
Fransas Timmermansas / Nyderlandai
Ligšiolinis Nyderlandų užsienio reikalų ministras tapo EK pirmuoju vicepirmininku – J.C.Junckerio dešiniąja ranka. Jo darbas bus tikrinti, ar EK teisės aktų pasiūlymuose aptariamais reikalais atskiros šalys nesirūpina geriau.
Keturių vaikų tėvas yra baigęs prancūzų kalbą ir literatūrą, vėliau studijavo Europos teisę. Karjerą jis pradėjo 1987 metais kaip Užsienio reikalų ministerijos tarnautojas, vėliau dirbo Nyderlandų ambasadoje Rusijoje, tuomečio EK nario Hanso van de Broeko komandoje, buvo išrinktas į parlamentą, keletą metų ėjo Europos reikalų ministro pareigas.
Kristalina Georgieva / Bulgarija
EK vicepirmininke, atsakinga už biudžetą ir žmogiškuosius išteklius, paskirta bulgarė beveik nepakeitė darbo vietos – eurokomisarės pareigas ji jau ėjo nuo 2010-ųjų, buvo atsakinga už tarptautinį bendradarbiavimą, humanitarinę pagalbą bei atsaką į krizes. Iki tol ji ėjo įvairias pareigas Pasaulio banke, 2004-2007 metais vadovavo padaliniui Rusijoje ir buvo kuravo mokesčių administravimą, muitines, švietimą, sveikatos ir aplinkos apsaugą, regioninį bendradarbiavimą.
61-erių bulgarė baigė politinę ekonomiką ir sociologiją, yra ekonomikos mokslų daktarė, kurį laiką dirbo Londono ekonomikos mokykloje, užsiėmė tyrimais Masačusetso technologijų institute.
Marošas Šefčovičius / Slovakija
Dar vienas buvęs EK narys ir ligšiolinis vicepirmininkas, anksčiau atsakingas už ryšius su kitomis ES institucijomis, o nuo šiol – už energetikos sąjungą. 48-erių slovakas turi diplomato patirties – buvo Slovakijos nuolatinis atstovas ES, anksčiau ambasadoriavo Izraelyje, dirbo Kanadoje ir Zimbabvėje, prieš – Užsienio reikalų ministerijoje. Studijavo ekonomiką ir tarptautinius santykius, yra apgynęs disertaciją teisės srityje. Su žmona jis susilaukė trijų atžalų.
Jyrki Katainenas / Suomija
Iki šių metų birželio Suomijos premjero, o anksčiau – finansų ministro pareigas ėjusiam politikui patikėtas užimtumas, augimas, investicijos bei konkurencingumas. Vyriausybės vadovo pareigų jis atsisakė po EP rinkimų dėl karjeros Briuselyje ir trumpam ekonomikos eurokomisaro poste pakeitė europarlamentaru išrinktą savo šalies atstovą Olli Rehną.
Jis ėmėsi lyderio vaidmens, kai teko iš duobės traukti krizės ištiktas šalis, ypač Graikiją, taip pelnydamas ir pagyrų, ir kritikos. Daugeliui suomių J.Katainenas, dėjęs visas pastangas Suomijai išsaugoti AAA skolinimosi reitingą, tebėra taupymo ir finansinės disciplinos simbolis. 43-ejų suomis turi politikos mokslų magistro diplomą.
Valdis Dombrovskis / Latvija
Latvijos ekspremjerui taip pat buvo tekusi nelengva pareiga gelbėti šalį per krizę. Nepaisant diržų veržimosi, jis dukart išsaugojo šį postą, bet atsistatydino lygiai prieš metus, kai sugriuvus prekybos centrui „Maxima“ žuvo 54 žmonės. Inžinerijos ekonomiką ir fiziką baigęs latvis dirbo keliuose Europos universitetuose. 2002-aisiais pasuko į politiką – buvo išrinktas į parlamentą, paskirtas finansų ministru, vieną kadenciją dirbo EP. Viceprezidento poste jis kuruos eurą ir socialinį dialogą. 43-ejų politikas yra vedęs, bet vaikų neturi.
Andrusas Ansipas / Estija
Dar vienas Baltijos šalių atstovas ir dar vienas ekspremjeras tarp EK vicepirmininkų (atsakingas už vieningą skaitmeninę rinką). Baigęs chemijos studijas, jis keletą metų dirbo inžinieriumi Tartu universitete, vėliau studijavo verslo vadybą Jorko universitete (Jungtinė Karalystė) ir agronomiją gimtojoje Estijoje, vėliau dirbo bankininystės srityje.
Sovietmečiu A.Ansipas buvo Komunistų partijos veikėjas, vėliau tapo Tartu meru. 2004-aisiais išrinktas parlamentaru, netrukus buvo paskirtas ekonomikos ministru, o kitąmet – ir premjeru. Šiemet pavasarį jis atsistatydino iš šio posto ir buvo išrinktas į EP (tuomet politikas buvo ilgiausiai pareigas be pertraukos tebeeinantis vyriausybės vadovas ES). Politikas su žmona susilaukė trijų vaikų.
Federica Mogherini / Italija
Jauniausia EK narė – 41-erių italė per trumpą laiką padarė svaiginančią karjerą. Vos šių metų vasarį ji buvo paskirta Italijos užsienio reikalų ministre, o jau rudenį galėjo kraustytis į Briuselį ir sėsti į aukštosios įgaliotinė užsienio reikalų ir saugumo politikai kėdę. Prieš tai F.Mogherini dvi kadencijas dirbo parlamente.
ES diplomatijos vadovas – vienintelis pareigūnas, kurio skyrimui J.C.Junckeris negalėjo turėti didelės įtakos. Politikos mokslus baigusi italė visus darbo metus svajojo apie užsienio politiką, ironizavo agentūra „Bloomberg“, bet vos po pusmečio šioje srityje pakliuvusi į svarbų postą sulaukė kritikos dėl nepatyrimo. F.Mogherini į tokius priekaištus atšauna esanti vyresni už kai kuriuos ES šalių premjerus, įskaitant savos šalies – Matteo Renzį.
KOMISARAI
Philas Hoganas / Airija
Buvusiam aplinkos ministrui patikėtas žemės ūkis ir kaimo vystymas. 54-erių Ph.Hogano darbas vyriausybėje sulaukė prieštaringų vertinimų, mat namų ūkiai buvo priversti mokėti už vandenį, atsirado nuosavybės mokestis. Diplomuotas mokytojas ir buvęs aukciono darbuotojas dar 1989 metais buvo išrinktas į parlamentą.
Johannesas Hahnas / Austrija
Austrijos atstovas kuruos ES kaimynystės politiką ir derybas dėl narystės (ligšiolinėje EK jis buvo atsakingas už regioninę politiką). Nuo jaunumės dalyvavęs Austrijos Liaudies partijos veikloje, centro dešinysis politinę karjerą pradėjo nuo Vienos regiono parlamento, vėliau buvo regiono vyriausybės narys. Nuo 2007-ųjų ėjo mokslo ir tyrimų ministro pareigas.
56-erių J.Hahnas didžiumą savo karjeros užsiėmė vadyba privačiame sektoriuje, kurį laiką vadovavo Austrijos vadybininkų asociacijai. Baigęs filosofijos studijas, jis apsigynė disertaciją šioje srityje ir vėliau buvo apkaltintas ją nuplagijavęs, bet šiuos priekaištus atmetė.
Marianne Thyssen / Belgija
Neabejotinai viena geriausiai ES reikalus iš vidaus išmanančių dabartinių eurokomisarų. Nuo 1991 metų dirbdama EP, ji domėjosi korporacijų mokesčiais, bankų priežiūra, euru, chemikalų saugumu ir uostų reguliavimu. Naujojoje EK ji bus atsakinga už darbą, socialinius reikalus ir darbuotojų mobilumą.
58-erių teisininkė karjerą pradėjo smulkiųjų verslininkų ir savarankiškai dirbančių asmenų organizacijoje UNIZO – patarinėjo teisės klausimais, kol galiausiai užkopė iki vadovo posto. Centro dešinioji buvo Krikščionių demokratų partijos vadovė olandiškai kalbančioje Flandrijoje. Nemažai žmonių minėjo M.Thyssen kaip galimą premjerę.
Věra Jourová / Čekija
Iki šiol dirbusi regionų vystymo ministre, EK ji rūpinsis teisingumu, vartotojais ir lyčių lygybe. Prieš tai V.Jourová gerą dešimtmetį dirbo privačiame sektoriuje, daugiausia konsultuodama ES finansavimo klausimais Rytų Europoje ir Rusijoje. 50-metė studijavo literatūrą ir teisę.
Margrethe Vestager / Danija
Konkurencijos eurokomisarė pastaruoju metu ėjo ekonomikos ir vidaus reikalų ministrės pareigas. Anksčiau ji yra vadovavusi Švietimo ministerijai, o 2011 metais buvo paskirta vicepremjere.46-erių moteris yra baigusi ekonomiką. Ji turėjo progą sužibėti Briuselyje, kai vadovavo deryboms dėl bankų kapitalo taisyklių per Danijos pirmininkavimą ES Tarybai 2012 metais, o vėliau aktyviai reiškėsi rengiant bankų sąjungos taisykles.
Dimitris Avramopoulos / Graikija
Buvusiam gynybos ministrui naujoje EK patikėtos migracijos, vidaus reikalų ir pilietybės sritys – toks portfelis atsirado pirmą kartą. Tai – iššūkis, bet kartu ir įvertinimas šaliai, kenčiančiai dėl didžiulio pabėgėlių srauto.
61-erių centro dešinysis anksčiau yra dirbęs Atėnų meru ir užsienio reikalų, turizmo bei sveikatos ministru. 9-ajame dešimtmetyje jis užėmė įvairius postus Užsienio reikalų ministerijoje, keletą metų dirbo konsulu Lježe (Belgija), vėliau – ministerijos atstovu spaudai, generaliniu konsulu Ženevoje (Šveicarija). D.Avramopoulos turi viešosios teisės ir politikos mokslų diplomą, vėliau baigė Europos studijas.
Miguelis Arias Cañete / Ispanija
Naujos sudėties EK turi patvirtinti Europarlamentas, prieš tai surengęs kandidatų klausymus. Nepalaiminti atskirų kandidatūrų jis negali, užtat gali nepritarti visai komandai. Neįtikus kuriam nors pretendentui, EP nariai grasina veto, kol jis pakeičiamas kitu. Taip, pavyzdžiui, nutiko 2004 metais, kai Italijos pasiūlytas Rocco Buttiglione užsitraukė politikų nemalonę dėl seksistinių ir homofobiškų komentarų. Šiemetis Ispanijos atstovas M.A.Cañete, nors ir buvo praleistas, liks po didinamuoju stiklu taip pat dėl kaltinimų seksizmu, juoba kad lyčių lygybę EP išsikėlė prioritetu ir net grasino nepritarti Komisijos sudėčiai, jei nebus pakankamai moterų.
Teisininkui pagal išsilavinimą atiteko klimato veiksmų ir energetikos portfelis. Iki šiol jis buvo EP narys, anksčiau – žemės ūkio ministras. 64-erių ispanas yra vyriausias iš dabartinių eurokomisarų.
Jonathanas Hillas / Jungtinė Karalystė
Panašu, kad Jungtinės Karalystės premjeras D.Cameronas išsiuntė buvusį neįtakingą švietimo ministrą lordą Hillą į Briuselį dviem darbams: įtvirtinti britų laisvos rinkos darbotvarkę ir kruopščiai prižiūrėti ES aparatą artėjant galimam 2017-ųjų referendumui dėl šios šalies išstojimo iš Bendrijos.
Lordui atiteko finansinio stabilumo, finansinių paslaugų ir kapitalo rinkų sąjungos portfelis (tai turėtų pamaloninti Londoną, kuris viešai grasino nepritarti J.C.Junckerio kandidatūrai į EK pirmininkus). Juoba kad anksčiau šis portfelis buvo prancūzo rankose, o Prancūzija dažnai regima kaip priešiška Jungtinės Karalystės interesams.
Istoriją studijavęs 54-erių britas yra dirbęs konsultantu, lobistu ir viešųjų ryšių srityje, priklausė tuomečio premjero Johno Majoro komandai. Kurį laiką buvo Lordų rūmų lyderis.
Christos Stylianides / Kipras
Ilgus metus pradirbęs dantų chirurgu, 1998-aisiais jis buvo paskirtas vyriausybės atstovu spaudai, po kelerių metų išrinktas į parlamentą, o vėliau – ir į EP. Bendrijos rampų šviesą Ch.Stylianides galėjo pajusti visai neseniai, kai per patį skolų krizės įkarštį vėl tapo vyriausybės atstovu spaudai. 56-erių centro dešiniajam EK patikėtos humanitarinės pagalbos ir krizių valdymo sritys.
Salonikuose (Graikija) baigęs medicinos studijas, Ch.Stylianides vėliau gavo politikos mokslų magistro diplomą, gilinosi į Europos institucijų reikalus Harvarde.
Nevenas Mimica / Kroatija
Pirmasis pernai ES nare tapusios Kroatijos eurokomisaras liko dirbti EK. Anksčiau rūpinęsis vartotojų apsauga, nuo šiol centro kairysis kuruos tarptautinį bendradarbiavimą ir vystymąsi. Ekonomisto pagal išsilavinimą diplomatinės karjeros ištakos siekia dar Josipo Broz Tito Jugoslavijos laikus. Vėliau buvo ministras patarėjas Kroatijos ambasadoje Egipte ir įgaliotasis ministras ambasadoje Turkijoje, buvo išrinktas į parlamentą, dirbo Europos integracijos ministru. N.Mimica su žmona užaugino du vaikus.
Karmenu Vella / Malta
Jei kai kurie EK nariai gali pasigirti solidžia patirtimi tam tikroje srityje, tai Maltos atstovo karjera – itin margaspalvė. Jis užsiėmė architekto ir inžinieriaus praktika, vadovavo kelionių agentūrai ir viešbučių kompanijai, nuo 1976-ųjų buvo renkamas į parlamentą (iš viso – devynioms kadencijoms paeiliui), o prieš gaudamas aplinkosaugos, jūros reikalų ir žuvininkystės portfelį Briuselyje ėjo turizmo ministro pareigas. Anksčiau dar yra buvęs kelių kitų sričių ministru. 64-erių centro kairysis baigė ne tik architektūros, bet ir turizmo vadybos studijas.
Elžbieta Bieńkowska / Lenkija
Lenkijos atstovei patikėtas naujas, bet įtakingas postas – rūpintis vidaus rinka, pramone ir smulkiuoju verslu. 50-metė centro dešinioji iki šiol buvo vicepremjerė ir infrastruktūros bei vystymo ministrė. Pretendente į EK ji buvo pasiūlyta paskutinę minutę, kai pirmasis Varšuvos pasirinkimas – užsienio reikalų ministras Radoslawas Sikorskis – negavo norimo ES diplomatijos vadovo kėdės.
Karjerą pradėjusi Silezijos vaivadijos administracijos Verslo departamente, vėliau ji ilgus metus kuravo iš ES fondų gaunamus pinigus Lenkijos regionams vystyti. Tai buvo nemažas posūkis nuo E.Bieńkowskos pasirinktų studijų – Rytų filologijos. Tiesa, vėliau ji gavo viešojo administravimo ir verslo administravimo magistro diplomus.
Vytenis Andriukaitis / Lietuva
Dar vienas medikas EK – kardiochirurgas, iki šiol ėjęs sveikatos apsaugos ministro pareigas, o Briuselyje kuruosiantis sveikatą ir maisto saugumą. 63-ejų politikas yra baigęs ne tik medicinos, bet ir istorijos bei politikos mokslų studijas.
Carlos Moedas / Portugalija
Vienam jauniausių šios kadencijos eurokomisarų teko tyrimai, mokslas ir inovacijos. Diplomuotas inžinierius kurį laiką dirbo pagal specialybę Prancūzijoje, tačiau, baigęs Harvardo verslo mokyklą, įsidarbino investicijų banke „Goldman Sachs“, vadovavo nekilnojamojo turto kompanijai Ispanijoje, vėliau įkūrė investicijų bendrovę. 2011-aisiais C.Moedas buvo paskirtas į valstybės sekretoriaus pareigas vyriausybėje ir turėjo rūpintis Portugalijos gelbėjimu iš krizės, atstovavo šaliai derybose su ES, Europos centrinio banko ir Tarptautinio valiutos fondo atstovais.
Pierre’as Moscovici / Prancūzija
Ekonomikos ir finansų reikalai, mokesčiai bei muitų sąjunga neturėtų būti nauja sritis Prancūzijos atstovui. Iki šių metų kovo jis vadovavo Finansų, anksčiau – ir Europos reikalų ministerijoms. Būdamas finansų ministru, per euro zonos krizę jis aktyviai ragino skatinti ekonomikos augimą, priešingai Vokietijos siūlytam taupymui. 56-erių P.Moscovici yra dirbęs EP, ėjo vicepirmininko pareigas. Jis turi ekonomikos ir filosofijos magistro diplomą.
Corina Crețu / Rumunija
Užsibrėžus tikslą turėti devynias EK nares moteris, Rumunija vietoj ligtolinio savo komisaro pasiūlė europarlamentarę C.Crețu. Buvusiai žurnalistei ir prezidento atstovei spaudai patikėta kuruoti regioninės paramos politiką. Baigusi ekonomikos studijas, 47-erių rumunė ilgą laiką dirbo eksperte prezidentūroje ir senate. 2000-aisiais ji tapo parlamento vicepirmininke, o po ketverių metų – Bukarešto senatore.
Violeta Bulc / Slovėnija
Slovėnija iš pradžių į dabartinę EK delegavo ekspremjerę Alenką Bratušek, kuri turėjo tapti viceprezidente ir būti atsakinga už energetikos sąjungą. Bet kai ji neįveikė EP narių filtro, Liublijanai teko ieškoti naujos kandidatūros. Vietoj jos į Briuselį buvo išsiųsta V.Bulc, vos prieš gerą mėnesį tapusi vicepremjere. Naujai pretendentei buvo skirta ir kita sritis – transportas.
Anksčiau V.Bulc taip pat trumpai buvo ministrė be portfelio, dar prieš tai dirbo nevyriausybinėje aplinkosaugos organizacijoje, informacinių technologijų srityje. Slovėnė yra baigusi informacinių sistemų ir verslo administravimo studijas.
Cecilia Malmström / Švedija
Dar viena ligšiolinė EK narė vidaus reikalus iškeitė į prekybą. Anksčiau ji buvo europarlamentarė, kol tapo Švedijos Europos reikalų ministre. 46-erių C.Malmström yra politikos mokslų daktarė. Kurį laiką vadovavo prieglobsčio ir imigracijos departamentui.
Tiboras Navracsicsas / Vengrija
Nuo užsienio reikalų ir prekybos prie švietimo, kultūros, jaunimo ir pilietybės. Tokį posūkį teko padaryti ligšioliniam Vengrijos diplomatijos vadovui. Gauti svarbesnę sritį T.Navracsicsui sutrukdė faktas, kad jis yra artimas premjero Viktoro Orbano bendražygis, nors, tiesa, atstovaujantis nuosaikiajam valdančiosios partijos „Fidesz“ sparnui.
Diplomuotas teisininkas ir politikos mokslų daktaras karjerą pradėjo dėstydamas universitete. Į politiką pasuko prieš gerą dešimtmetį, buvo išrinktas į parlamentą, vėliau tapo viešojo administravimo ir teisingumo ministru. 48-erių politikas yra knygų apie Europos politiką autorius.
Güntheris Oettingeris / Vokietija
Ligšiolinis energetikos komisaras naujoje EK rūpinsis skaitmenine ekonomika, apimančia ir tokias sritis, kaip audiovizualinė, žiniasklaidos bei autorinių teisių politika. Briuselyje 60-metis vokietis atsidūrė be patirties nacionalinėje politikoje – jis užėmė įvairius postus tik Baden-Viurtembergo žemėje Vokietijos pietuose, įskaitant žemės vadovo.
Eglė Digrytė
Norite šį tekstą publikuoti savo interneto svetainėje ar tinklaraštyje? Turite pastebėjimų šia tema ar norite pareikšti savo nuomonę? Rašykite mums elektroniniu adresu euroblogas.geras @ gmail.com. Komentarus siųskite lietuviškais rašmenimis, prisegtus kaip „Word“ ar pan. dokumentą.
Vienas atsakymas į “Kas jie, naujieji eurokomisarai?”
[…] Kas jie, naujieji eurokomisarai? […]
PatinkaPatinka