10 keisčiausių stipendijų

Diamond Moutain (Flickr.com) nuotr.
Kas sakė, kad norint gauti stipendiją studijoms reikia pasižymėti puikiais akademiniais pasiekimais ar sportiniais rezultatais. Universitetai, įmonės ir įvairios organizacijos siūlo daugybę keistų ir juokingų stipendijų, kurios niekaip netelpa į tradicinius rėmus.
1. Stipendija vegetarams
Maitintis vegetariškai ne tik sveika, bet gali būti ir finansiškai naudinga. Ne pelno siekianti organizacija „The vegetarian resource group“, skatinanti vegetarišką ir veganišką gyvenimo būdą, siūlo tris stipendijas nuo 5 iki 10 tūkst. JAV dolerių vidurinių mokyklų absolventams. Pagrindinis kriterijus yra kandidato veikla šviečiant savo mokyklą ar bendruomenę apie vegetarizmo naudą. Stipendija skirta padengti daliai laimėtojo studijų kaštų ir yra pervedama tiesiai į koledžo sąskaitą.
http://www.vrg.org/student/scholar.htm
2. Aukštas ūgis – privalumas
Už visus kartus, kai trenkei galvą į žemą durų staktą, bus atlyginta. Jei esi bent 1,88 m vaikinas arba 1,78 m mergina, gali pretenduoti į Tarptautinio aukštų žmonių klubo stipendiją studijoms. Atrankos metu teks parašyti esė apie tai, ką reiškia būti aukštu žmogumi ir jei pavyks – ūgis pasitarnaus ne tik žaidžiant krepšinį.
http://tall.org/tci-acts/scholarships-2/
3. Gandai aplink – ateina zombiai
Atsimenat filmus apie smegenis valgančius zombius? Pasirodo, yra stipendija, dedikuota būtent šiems personažams. Norint gauti 2000 JAV dolerių savo mokslams, reikia parašyti trumpą rašinėlį, ką darytum, jei tavo mokymosi įstaigą užgrobtų zombiai. Ką gali žinoti, gal kada iš tiesų prireiks pabėgimo plano?
https://www.scholarshipexperts.com/scholarships/our-scholarships/zombie-apocalypse-scholarship
4. Dvynių ir trynių stipendija
Stipendijas dvyniams ir tryniams siūlo net kelios mokymosi įstaigos Jungtinėse Valstijose. Pavyzdžiui, Pensilvanijoje įsikūręs Wilsono koledžas padengia 45 proc. ketverių metų studijų įmokos. Kasmetė stipendija skiriama vienai dvynukų ir vienai trynukų porai.
http://www.wilson.edu/admissions/undergraduate-college/scholarships/index.aspx
5. Kairiarankių privalumai
Dar viena stipendija nereikalaujanti ypatingų akademinių pasiekimų – tik išskirtinių fizinių savybių. Stipendiją kairiarankiams Juniatos koledžas Pensilvanijoje siūlo jau nuo 1979 metų. Per šį laikotarpį maždaug keturiasdešimt kairiarankių studentų sulaukė finansinės paramos. Koledžo atstovų teigimu, vos 10 proc. žmonių yra kairiarankiai, todėl jie nusipelno išskirtinio dėmesio.
http://www.collegescholarships.org/scholarships/left-hand.htm
6. Harvardo absolventų palikuonys
Vienas geriausių pasaulio universitetų Harvardas siūlo net keliolika stipendijų, į kurias gali pretenduoti praeityje universitetui nusipelniusių absolventų palikuonys. Ir nesvarbu, net jei tie absolventai gyveno ir prieš šimtą metų. Paprastai šios stipendijos finansuojamos individualiomis lėšomis, o vieni iš dažniausiai pasitaikančių reikalavimų – turėti tą pačią pavardę kaip ir žymusis protėvis ar būti kilus iš tos pačios vietos.
http://www.scholarships.harvard.edu/usstudents.html
7. Nacionalinė bulvių taryba
Ši keistai skambanti institucija siūlo 10 tūkst. JAV dolerių stipendiją gerai besimokančiam studentui, kurio tyrinėjimų sritis susijusi su bulvių pramone. Skamba juokingai, tačiau, pasirodo, bulvės gali būti labai rimtas tyrimų objektas, o sėkminga veikla šioje srityje gali nemenkai papildyti kišenę.
http://nationalpotatocouncil.org/events-and-programs/scholarship-program/
8. Rugiuose prie bedugnės
Jerome‘as Davidas Salingeris – žinomas amerikiečių rašytojas, išgarsėjęs savo knyga „Rugiuose prie bedugnės“. Ursinus koledžas Pensilvanijoje siūlo Salingerio vardo stipendiją, kuri garantuoja ne tik finansinę paramą, bet ir galimybę apsigyventi tame pačiame kambaryje, kuriame gyveno legendinis rašytojas. Įdomus faktas, Ursinus koledže Salingeris išsilaikė vos vieną semestrą, tačiau ir to užteko, kad įsirašytų į jo istorijos metraščius.
https://www.ursinus.edu/admission/tuition-and-aid/creative-writing-award/
9. Išleistuvių drabužiai iš lipnios juostos
Tikriausiai visi žino spalvotas izoliacines juostas, kurias paprastai naudoja elektrikai. Gauti 10 tūkst. dolerių stipendiją mokslams galima iš šitos juostos sukūrus išleistuvių kostiumą. Kuo susijusi izoliacinė juosta ir išleistuvės – neaišku, bet kūrybingumo ir kruopštumo nestokojantiems dalyviams tai neturėtų būti didelė problema.
https://www.duckbrand.com/promotions/stuck-at-prom/rules
10. Saldžioji stipendija
Jei esi chemijos, biologijos ar maisto technologijų studentas ir domiesi saldumynais – ši stipendija kaip tik tau. Amerikos saldumynų technologų asociacija siūlo 5 tūkst. JAV dolerių stipendiją studentui, demonstruojančiam susidomėjimą saldumynų gamybos technologijomis. Pagrįsti savo tinkamumą galima darbo patirtimi, studijų kryptimi ar dalyvavimu su saldumynais susijusiuose projektuose.
http://www.aactcandy.org/aactscholarship.asp
Karolis Bareckas
Norite šį tekstą publikuoti savo interneto svetainėje ar tinklaraštyje? Turite pastebėjimų šia tema ar norite pareikšti savo nuomonę? Rašykite mums elektroniniu adresu euroblogas.geras @ gmail.com. Komentarus siųskite lietuviškais rašmenimis, prisegtus kaip „Word“ ar pan. dokumentą.
Vienas atsakymas į “10 keisčiausių stipendijų”
[…] 10 keisčiausių stipendijų […]
PatinkaPatinka