Kaip gauti pinigų savo svajonei Amerikoje

Simona Minns, nuotr. iš asmeninio albumo

Simona Minns, nuotr. iš asmeninio albumo

Vis girdžiu, kai žmonės sako „daryčiau, bet…; noriu, tačiau…; svajoju, tik ne dabar…“. Simonai Minns 2012 m. tapo reikšmingiausiais metais, nes sėdusi į lėktuvą, skrendantį JAV, išvyko mokytis džiazo į Berklio muzikos koledžą. Taigi, apie ilgą nueitą kelią ir kovą už savo svajones kalbamės susėdusios per „Skype“ – ji siaurina šokėjoms drabužius už dviejų valandų prasidedančiam koncertui, aš  geriu arbatą ir užsirašinėju paskubomis jos mintis. Kad viskas būtų tikriau, skaitykite klausydamiesi Simonos dainavimo:

– Simona, žinau, kad patekti į Berklio muzikos koledžą yra daugelio muzika gyvenančių žmonių svajonė, o jie savo ruožtu priima tikriausiai genijus. Tačiau, be atrankos sunkumų yra ir finansinė našta. Kaip su tuo susidorojai?

– Kai mane atrinko, atsidėjau studijas metams, nes man reikėjo pinigų tam, jog ši svajonė taptų realybe. Taigi, pinigų medžioklei skyriau metus laiko. Ant sienos pasikabinau didžiulį kalendorių ir ten žymėjausi visas galimybes, terminus, konkursus. Stengiausi bendrauti su kuo daugiau žmonių, kurie galėtų patarti arba nukreipti. Nemeluosiu, kas dieną praleisdavau gal 6 valandas rašydama motyvacinius laiškus, karjeros tikslus, pildydama paraiškos formas. Pagrindinių stipendijų, kurios man stipriai būtų padėjusios – Baltic–American Freedom Foundation ir Fullbright – man nepavyko gauti, tačiau tie, kas ieško kelių į savo svajonę, tikrai turi pabandyti.

– Tai ką darei?

– Bandžiau crowdsourcing metodą – Indiegogo.com pradėjau savo pinigų rinkimo kampaniją. Iš tikrųjų šis metodas pasiteisino tuo, jog daug žmonių sužinojo apie mane, mano tikslus, muziką ir didelį siekį studijuoti Berklyje.

Muzikiniai klipai ir žinia apie merginą iš Ignalinos ėmė sklisti po internetą. Tai padėjo man surinkti 1000 $ per portalą ir dar apie 1000 $ tiesiai į mano banko sąskaitą. Šis dalykas padėjo garantuoti, jog bilietus į JAV bei vizą aš tikrai turėsiu.

Simona Minns, nuotr. iš asmeninio albumo

Simona Minns, nuotr. iš asmeninio albumo

Dabar reikia perjungti kitą dainą

– Na nuvykti yra vienas žingsnis didelio kelio link. Tai ką darei po to?

– Toliau visais būdais ieškojau, kaip paversti savo svajonę realybe. Kadangi mano F1 viza neleidžia dirbti, o pajamų galiu turėti tik iš koledže esančių veiklų, nuo pirmo kurso pradėjau padėti kitiems studentams atlikti muzikines užduotis. Gaila, jog už šį darbą moka mažai, apie 8$ per valandą. Nors ir nedaug, tačiau tai padeda judėti pirmyn. Kitas dalykas, kuo dar užsiimu, tai drauge su vyru grojame metro stotyse. Šis darbas tikrai mus gelbsti. Nežinau, kaip verčiasi tiksliųjų mokslų studentai, bet dirbantiesiems su muzika tai yra neblogas pajamų šaltinis.

–  Mačiau tavo „Facebook“ paskyrą – ieškojai studentų pianino, kanklių, vokalo pamokoms? Kaip tai veikia?

– Kai negali uždirbti pinigų JAV, ieškai būdų, kaip tai padaryti Europoje. Taigi, sugalvojau dalintis savo žiniomis „Skype“.  Klausi, kaip tai veikia – na visai neblogai, svarbu, kad garsas ir vaizdas nevėluotų. Šiuo darbu daugiau galiu užsiimti vasarą, nes mokslo metais tikrai trūksta laiko: pati matai – paskaitos, darbas, koncertai… Bet paskutiniu metu nebeapsiriboju tik „Skype“ pamokomis, vis daugiau turiu privačių mokinių. Tai labai geras būdas ne tik užsidirbti, tačiau ir pačiam tobulėti, nuolat palaikyti muzikinę formą.

Simona Minns, nuotr. iš asmeninio albumo

Simona Minns su draugais, nuotr. iš asmeninio albumo

– Tai kaip atrodo tavo diena?

– Keliuosi 5 val. ryto, tada kažkur nuo 6 iki 9 val. drauge su vyru grojame metro stotyse ir muzikos garsais palydime žmones, skubančius į darbą. Paskaitos vyksta nuo 9-10 val. ryto iki 18-22 val. Kadangi mokausi kompozicijos ir muzikinės inžinerijos, man reikia studijos, kurią dažniausiai galima rezervuoti vakare, taigi po darbų universitete, namo grįžtu apie vidurnaktį. Šie metai, praleisti JAV, tikrai yra labai labai pilni visko. Nors reikia laikytis labai griežtos disciplinos, jaučiu, kad labai sustiprėjau ir kaip muzikantė, ir kaip asmenybė.

Laikas pakeisti dainą

– O kaip apie kitas stipendijas? Ar radai dar kokių galimybių?

– Po metų Berklyje aš vėl paskelbiau kampaniją Indiegogo.com ir surinkau 1245$, plius dar tiesiogiai pinigų į mano studijų išlaidoms skirtą kortelę. Man labai padeda ir Lietuvių fondas (Lithuanian Foundation), kurie mano studijoms pirmaisiais metais skyrė 1500 $, po to – 2000 $, o šiemet net 5000 $, o tai tikrai stipriai padėjo pradedant tęsiant studijas. Šis fondas remia tuos studentus, kurie rodo daug savanorystės iniciatyvos, puoselėja lietuvybę ir turi nepriekaištingus akademinius rezultatus. Gavusi žinią apie gautą paramą net pravirkau iš džiaugsmo. Kai jauti, kad visos pastangos ir darbas nelieka nepastebėtas, apima neapsakomas džiugesys. Juk rezultatas džiugina daug labiau tuomet, kai dėl jo kovota buvo ilgai, sunkiai ir, svarbiausia, ĮDOMIAI.

Muzikos akustikos egzaminas, nuotr. iš asmeninio albumo

Muzikos akustikos egzaminas, nuotr. iš asmeninio albumo

– Ką patartum kitiems, ieškantiems savo kelio link svajonės?

– Jei ruošiatės vykti į JAV, tai tikrai patariu turėti finansinį užnugarį. Amerikiečių tėvai dirba po 3 darbus, jog jų vaikai galėtų mokytis, o atvykus iš Lietuvos tenka sukti galvą penkis kartus daugiau, kaip padaryti, jog kitą mėnesį turėtum, kur gyventi. Tėvai ir giminės turėtų būti pirmieji pagalbininkai. Svarbus ne tik finansinis tėvų palaikymas, bet ir moralinis. Ieškantiems įvairiausių būdų siūlau bandyti visas įmanomas galimybes, griebtis kiekvieno šiaudo, nes nors milijono gal ir nepavyks surinkti, tačiau toks atkaklus ieškojimas atveria kitus kelius, kartais sau pačiam netikėtus.

Bet taip pat noriu priminti, kad išsilavinimas kelio į laimingą ateitį negarantuos. Į sėkmingą karjerą veda teisingas požiūris, pozityvus mąstymas ir nuolatinis profesionalumo ir tobulėjimo siekimas.

Daugiau apie Simoną:
Interneto svetainė: www.simonaminns.com
„Facebook“ paskyra: https://www.facebook.com/simonaminnsartistpage
Internetinių pamokų „Facebook “ paskyra: https://www.facebook.com/mastermusictechniques
„Twitter“:  @simonaminns
„Instagram“: simona_minns_artist_page
„Soundcloud“: soundcloud.com/simona-minns

Giedrė Simanauskaitė

Norite šį tekstą publikuoti savo interneto svetainėje ar tinklaraštyje? Turite pastebėjimų šia tema ar norite pareikšti savo nuomonę? Rašykite mums elektroniniu adresu euroblogas.geras @ gmail.com. Komentarus siųskite lietuviškais rašmenimis, prisegtus kaip „Word“ ar pan. dokumentą.

Daugiau muzikos:
Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Galite naudoti bazinį HTML kodą. Jūsų el. pašto adresas nebus viešinamas.

Prenumeruokite šios diskusijos žinutes, naudodamiesi RSS

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

%d bloggers like this: