Drama: Austrija, Australija ir „Eurovizija“

TISM, damiancowell.com nuotr.
Šiemet į 60 kartą organizuojamą „Euroviziją“, kuri gegužės 19, 21 ir 23 dienomis vyks Austrijoje, svečių teisėmis buvo pakviesta ir Australija. Renkantis, kas atstovaus tolimajai šaliai, daugiau kaip 14 tūkst. žmonių pasirašė peticiją, jog grupė TISM dalyvautų „Eurovizijoje“, kai tuo tarpu Kylie Minogue tesurinko tik 473 palaikančiųjų balsus.
Kas tie TISM?
„This is Serious Mum“, sutrumpintai TISM, yra septynių žmonių grupė iš Melburno praėjusio amžiaus dešimtajame dešimtmetyje – pirmajame šio amžiaus dešimtmetyje išleidusi daug Australijoje žinomų antipop hitų: „(He’ll Never be an) Ol‘ Man River“, „Greg! The Stop Sign!“, „If You’re Not Famous at Fourteen, You’re Finished“, „Everyone Else Has Had More Sex Than Me“.
Ši grupė nuolat pasirodymų metu dengė savo veidus, tad Australijos muzikos apžvalgininkai teigė, jog pasirinkus TISM atstovauti „Eurovizijoje“, galbūt paslėptų veidų magija padės laimėti Australijai, kaip 2006 m. „Eurovizijoje“ laimėjusiai grupei „Lordi“.
TISM paskutinį kartą viešai koncertavo 2004 metais, tad buvo svarstoma, jog galbūt ne visi grupės nariai, kuriems turėtų būti dabar apie 50 metų, net yra gyvi. Portalas Buzzfeed.com paskelbė tekstą apie 21 priežastį, kodėl TISM yra geriausias Australijoje užgimęs dalykas. Kaip pavyzdys pateikiama tai, kad jų tekstai buvo galingi: „Turtingas vaikas tapo narkomanu, o vargšas – reklamuotoju. Koks potencialo švaistymas”.
Eurovision 2015 → EuroTISM
Paskelbus žinią, jog 60 kartą rengiamoje „Eurovizijoje“ kviečiama dalyvauti Australija, svetainėje Change.org greitai atsirado peticija, kviečianti TISM susivienyti ir atstovauti Australijai 2015 metų konkurse. Peticijos tekstas skelbė:
„2015 m. „Eurovizijoje“ Australija turi šansą šaukti pasauliui, jog turime būti vertinami daugiau nei dėl veido, šaukti, kad mūsų neįtikėtinai energinga vietinė scena yra daugiau nei AC/DC sėklidžių vaizdas, Johno Farnhamo šešiasdešimt septintosios finalinės gastrolės, tai mūsų šansas atsiprašyti Nikki Webster už 2000 Olimpiadą Sidnėjuje.“
Peticijos rengėjai ragino pasirašyti TISM fanus kviečiant šią grupę vėl susiburti ir atstovauti Australijai „Eurovizijoje“. Daugiau kaip 14 tūkstančių žmonių palaikė TISM atstovavimo „Eurovizijoje“ idėją, o tai net 30 kartų aplenkė Kylie Minogue gerbėjų skaičių.
Grupės TISM atstovas Damianas Cowellas (kiti grupės nariai nėra žinomi) pranešime spaudai teigė, jog svarstytų suburti TISM ir pasiruošti „Eurovizijai“, jei jam pažadėtų daug pinigų. Muzikos apžvalgininkai ir „Eurovizijos“ rengėjai teigė, jog tokiu atveju, jei grupė būtų buvusi pasirinkta, jai reikėtų atsisakyti vieno nario, kadangi pagal „Eurovizijos“ taisykles, pasirodyme gali dalyvauti iki 6 žmonių komanda, o TISM iki 2004 pasirodydavo septyniese.
Australija atstovaus Guy Sebastianas
Nors sujudimas dėl Australijos dalyvavimo „Eurovizijoje“ buvo didelis, o žmonės rinkosi, kas geriau pristatytų australų muzikinį skonį, sprendimą priėmė nacionalinis „Eurovizijos“ transliuotojas Australijoje. Į „Euroviziją“ buvo pasirinktas Guy Sebastianas – žymus australų pop muzikos atlikėjas, prieš dešimtmetį išgarsėjęs televizijos dainų konkurse. Vaikinas gimė Malaizijoje, o būdamas šešerių su šeima persikėlė į Australiją. Per savo muzikinę karjerą, Guy laimėjo 43 platininius ir 3 auksinius sertifikatus parduodamas daugiau kaip 3 mln. albumų Australijoje.
„Australijoje buvo būriai žmonių, susidomėję šių metų „Eurovizija“ dėl to, jog tikėjome, jog TISM atgimimas bus tikras skandalas tiek Australijoje, tiek Europoje“. – pasakoja Robbie Moranas (29) iš Darvino. Vaikinas teigia, jog televizijos pasirinktas atstovas kiek nuvylė: „Tas vaikinas toks saldus pop atstovas ir tiek.“
Australai ir „Eurovizija“
Nors atstovas ir neatitinka lūkesčių, Robbie sako, jog Australijoje tikrai dalis žmonių entuziastingai žiūri „Euroviziją“: „Na tai būna tikras vakarėlis, susirenkame pas ką nors namie, persirengiame, žiūrime TV ir geriame alų.“
Nors Australija anksčiau ir nedalyvavo „Eurovizijoje“, Robbie teigimu, skirtingo amžiaus australai dažnai susirinka prie televizoriaus ir smagiai leidžia vakarą. Šiemet sujudimas Australijoje matyt bus didesnis, kadangi australų atstovas dalyvaus „Eurovizijoje“ pirmąkart, o tolimojo žemyno gyventojams bus suteikta galimybė balsuoti.
Jei Australiją aplankytų debiutanto sėkmė ir šalis laimėtų 2015 m. „Euroviziją“, kitų metų konkursas vyktų vienoje iš Europos valstybių, o nebūtų perkeliamas į Australiją.
Giedrė Simanauskaitė
Norite šį tekstą publikuoti savo interneto svetainėje ar tinklaraštyje? Turite pastebėjimų šia tema ar norite pareikšti savo nuomonę? Rašykite mums elektroniniu adresu euroblogas.geras @ gmail.com. Komentarus siųskite lietuviškais rašmenimis, prisegtus kaip „Word“ ar pan. dokumentą.
Vienas atsakymas į “Drama: Austrija, Australija ir „Eurovizija“”
[…] Drama: Austrija, Australija ir „Eurovizija“ […]
PatinkaPatinka