Kaip lietuvė įkūrė startuolį „EveBUZZ“

„EveBUZZ“ suburta komanda, nuotr. iš asmeninio archyvo

„EveBUZZ“ suburta komanda, nuotr. iš asmeninio archyvo

Pasiėmęs dviratį ruošiesi šiandien lengvai prasiminti paupiu, tačiau teks minti vienam – visi draugai užsiėmę. Kartais tai tikrai smagu, tačiau dažnu atveju – su kompanija daug smagiau. Ką darysi? Galvoje sukasi mintys: minti, neminti, nukelti kitam kartui, ką nors kita veikti, o gal namus susitvarkyti… Ir štai, šauna mintis! Pasiimi „EveBUZZ“ susitikimų programėlę ir sukuri BUZZ‘ą: „Kas nori pasivažinėti dviračiu?“ Praėjo pusvalandis, o tau jau sveikiniesi su savo naujuoju kompanionu ir dėliojatės maršrutą, kur minsite, o vėliau skaniai arbatą gersite. Nuo šiol tau tai ne tik paprastas pasivažinėjimas dviračiu, tai ir užmegzta nauja pažintis!

Toks scenarijus Lietuvoje įmanomas tik nuo 2013-ųjų, kuomet startuolio „EveBUZZ“ įkūrėja, programuotoja Jurgita Makselytė (24) įgyvendino savo idėją sukurti bendraminčių susitikimų tinklą. Iš pradžių veikusi tik Vilniuje, vėliau idėja susirasti bendraminčių pasklido po visą šalį, o prieš mėnesį persikėlė ir į Budapeštą. Apie startuolio idėjos gimimą, jos realizavimą bei plėtrą kalbamės su projekto mama Jurgita, kuri savo gyvenimo be susitikimų organizavimo jau neįsivaizduoja.

Atsiminimų kūrėjai

„EveBUZZ“ suburta komanda, nuotr. iš asmeninio archyvo

„EveBUZZ“ suburta komanda, nuotr. iš asmeninio archyvo

– Jurgita, kada ir kaip kilo pirmoji idėja įkurti „EveBUZZ“?

–  Dalis žmonių yra komunikabilūs ir mėgsta bendravimą su kuo įvairesniais žmonėmis, kita dalis nori nuveikti šį tą linksmo, ekstremalaus ar atrasti dar vieną draugą, treti mėgsta protmūšius ar kitas daug smegenų darbo reikalaujančias pramogas. Tokios bendruomenės idėja gimė pastebėjus, jog žmonės ieško naujų pažinčių įdomesniam laiko praleidimui, norėdami paįvairinti savo gyvenimą. Ir tai ne tik antros pusės paieškos, tai kur kas daugiau. Viso to užuomazgos prasidėjo, kai pati turėdama tarp paskaitų kelias laisvas valandas gerdama arbatą užsisvajojau, kaip būtų smagu susitikti ir pabendrauti su visiškai atsitiktiniu žmogumi. Juk iš pašalinių neretai galime pasisemti naujų minčių, pasimokyti. Pradėjau skirti didesnį dėmesį šiai idėjai, ją analizuoti ir supratau, kad tokio laisvalaikio praleidimo poreikį jaučiu ne aš viena. Tai paskatino mane ir toliau vystyti šią idėją.

Tikiu, kad kiekvienas naujas susitikimas, kiekviena nauja pažintis papildo mūsų gyvenimą naujomis idėjomis, skatina tobulėti, daro žmones laimingesniais, suartina. Štai kodėl aš kuriu „EveBUZZ“. Mes norime sujungti viso pasaulio bendraminčius, leistis jiems dalintis savo patirtimis bei kurti naujus atsiminimus drauge. Ir mes žinome, jog sugebėsime tai padaryti! Juk yra sakoma: sek tuo, ką šnabžda širdis, tikėk tuo, ką darai ir pakeisi pasaulį!

– Ar pati naudojiesi „EveBUZZ“ galimybe susirasti naujų draugų?

– Esu tiesiog apsėsta minčių apie dviračius. Dviračio mynimas man tapo didele gyvenimo dalimi ir minu beveik kiekvieną dieną. Kai prieš metus pasiryžau nusipirkti savo pirmąjį kalnų dviratį, neturėjau nė vieno artimo draugo ar pažįstamo, kuris mintų. Visiškai neturėjau su kuo pasikonsultuoti, tad tuo metu dviratininkų forumai buvo mano geriausi draugai. Dviratį nusipirkau, o bendraminčių nebuvo, tad mindavau viena. Tačiau tada per vieną „EveBUZZ“ susitikimą susipažinau su dviratininku, kuris ne tik mina, bet ir dalyvauja kalnų bei plento dviračių varžybose! Su juo pramynėme kelias treniruotes, paskui jis mane konsultavo įsigyjant kalnų dviratininko batus, nusivežė į pirmąsias mano gyvenime kalnų dviračių varžybas Anykščiuose.

Su „EveBUZZ“ atradau vieną iš didžiausių savo gyvenimo aistrų, mano pažįstamų rate atsirado daugybė dviratininkų, pati dalyvauju varžybose ir būtent šis dviratininkas mane rekomendavo savo komandai. Noriu, kad ir daugiau žmonių galėtų tai patirti. „EveBUZZ“ kuria prisiminimus ir atveria naujas galimybes, juk su bendraminčiais gyventi daug smagiau. Kaip kažkada į šį sportą įtraukė mane, taip dabar aš įtraukiu savo pažįstamus ir motyvuoju juos siekti daugiau.

Tobulėjau čia ir dabar

– Ar iš pradžių jau žinojai koks buvo startuolio pavadinimas? Kodėl pasirinkai būtent tokį?

– Būtent šis startuolio pavadinimas atsirado visiškai netikėtai. Rinkdamasi pavadinimą derinau daug įvairiausių žodžių, susijusių su aktyviais žmonėmis, jų laisvalaikiu ir renginiais. Svarbiausi aspektai buvo, jog tai būtų angliškas pavadinimas – atsižvelgiant į tai, kad jau nuo pat pradžios tikėjau, jog neapsiribosime Lietuva. Kitas svarbus klausimas − laisvas domenas su galūne .com, taip išvengiant didesnių rūpesčių ateityje.

Vieną penktadienį per savo neapdairumą išskubėjau į „HUB Camp“ renginį manydama, jog vėluoju, tačiau tą kartą atvykau netgi valanda anksčiau. Salėje išvydau tik už filmavimą atsakingą asmenį. Trumpai šnektelėjusi su juo, dar turėjau laisvą valandą ir nusprendžiau, kad geriausia išnaudoti laiką vėl stengiantis atrasti geriausią pavadinimą projektui. Būtent tada tai ir įvyko! „Eve“ – renginys / vakaras, „buzz“ – tai, kas „veža“ žmones, tad ir gimė pavadinimas „EveBUZZ“.

– Ar prieš įkurdama startuolį turėjai kokios patirties versle?

– Tenka pripažinti, kad visiškai neturėjau reikiamos patirties. Tuo metu, kai kilo idėja, buvau programų sistemų studentė, baiginėjanti antrąjį kursą, taigi didžioji dalis mano žinių buvo iš IT sferos, ne iš verslo vystymo pusės. Šį žinių trūkumą kompensavo įvairūs verslumo projektai, mokymai, pagelbėjo juose sutikti žmonės bei pokalbiai su jais. Tobulėjau tiesiog čia ir dabar. Visos šios žinios, kurias turiu dabar, atėjo iš praktikos ir asmeninės patirties. Drąsiai galiu teigti, kad „EveBUZZ“ buvo ir yra mano gyvenimo universitetas.

–  Koks tavo išsilavinimas? Kur teko dirbti prieš imantis „EveBUZZ“ verslo?

– Esu baigusi programų sistemų bakalauro studijas Vilniaus universitete. Taip pat studijavau tarptautinės rinkodaros ir vadybos magistrantūroje ISM universitete, tačiau šias studijas dėl laiko stokos teko sustabdyti. Šiuo metu papildomai darbuojuosi kaip marketingo vadybininkė sporto ir laisvalaikio prekių parduotuvėje „Terrasport“, o prieš tai dirbau žaidimų industrijoje su „Battle Towers“ žaidimu, skirtu išmaniesiems įrenginiams.

Nuo pyragų kepimo iki slidinėjimo Zakopanėje

–  Ar „EveBUZZ“ jau atsiperka? Jei taip, po kiek laiko startuolis tapo pelningas?

– Ne, kol kas startuolis pelno neduoda, todėl tenka užsiimti papildomomis veiklomis. Šiuo metu pagrindinis mūsų tikslas – pritraukti kuo daugiau jaunų ir aktyvių bendraminčių.

–  Ar vilniečiai iškart susidomėjo nauja susipažinimo forma?

– Didžioji dalis, kurie sužino, iškart nori tai išbandyti, likusieji žiūri į tai įtartinai, tačiau praėjus kažkiek laiko pamėgina, sudalyvauja, o vėliau sukuria ir savo susitikimą. Mane kaip susitikimų tinklo kūrėją tai įkvepia augti, o jau priklausančius susitikimų tinklui narius labai džiugina, kad mus pastebi, į susitikimus ateina ir juos kuria vis daugiau naujų žmonių.

„EveBUZZ“ suburta komanda, nuotr. iš asmeninio archyvo

„EveBUZZ“ suburta komanda, nuotr. iš asmeninio archyvo

–  Ką iki šiol „EveBUZZ“ susitikimuose yra tekę nuveikti?

–  Su parašiutu šokome, baidarėmis plaukėme, lazerių mūšį žaidėme, dviračiais važinėjomės, pyragus kepėme, patiekalus gaminome, gimtadienius šventėme, per Heloviną, žinoma, gąsdinome, žiemos sporto malonumus išbandėme, kartodrome važinėjomės, boulingą, biliardą žaidėme, tire šaudėme, protmūšiuose galvojome, pusryčius valgėme, gamtoje iškylavome, kavinėse kalbėjomės ir visaip kitaip smagiai laiką leidome. Beje, „EveBUZZ“ susitikimuose susipažinę žmonės jau spėjo ir po Italiją pakeliauti, ir Lenkijoje Zakopanės kalnus kartu aplankyti!

Kita stotelė – Budapeštas

–  „EveBUZZ“ turi savo internetinę svetainę ir mobiliąją aplikaciją. Kuo pastaroji naudinga organizuojant susitikimus?

– Internetinėje svetainėje www.evebuzz.com žmonės gali plačiau pasiskaityti apie patį projektą, komandą bei mūsų viziją ir misiją. Visai neseniai pristatėme naują funkciją – galimybę peržiūrėti visus vykstančius susitikimus, o tai padeda tiems, kurie dar kol kas neturi „EveBUZZ“ programėlės. Šiuo metu susitikimų programėlę „EveBUZZ“ „Android“ operacinei sistemai galima atsisiųsti tiesiai iš „Google Play“, o greitu metu, per kelias savaites, pagaliau palepinsime ir „iPhone“ turėtojus, kurie galės ją atsisiųsti tiesiai iš „Apple Store“. Programėlėje žmonės gali kurti savus susitikimus, peržiūrėti sukurtus kitų bendraminčių, bendrauti ir jungtis bendroms veikloms kartu.

– Kaip manai, kodėl dabar, kai žmonės, atrodytų, turi tiek draugų socialiniuose tinkluose, susitikimų bendruomenė paklausi?

–  Dauguma socialinių tinklų mus tiesiog įtraukia į virtualų gyvenimą priversdami valandų valandas kiurksoti spoksant į kompiuterio ar telefono ekraną ir nors juose turime daugybę virtualių draugų, dar nereiškia, kad su jais visais leidžiame savo laisvalaikį. Kartais interesų sritys ne tos, kartais laiko trūkumas spaudžia. „EveBUZZ“ suteikia galimybę praplėsti pažinčių ratą ir skatina bendraminčių bendravimą per susitikimus. Taigi, jei tau atostogos ir nori dviračiu pasivažinėti dieną – čia gali sutikti tokį pat bendramintį kaip tu.

–  Kaip „EveBUZZ“ plėtėsi? Juk iš pradžių susitikus organizavote tik Vilniuje, o dabar jie vyksta net Budapešte!

– Didysis lūžis startui į kitas šalis įvyko, kai buvome atrinkti į „CEE Women Startup Competition“ finalą. Apie mus parašė vietinė spauda ir dar net neatvykę, jau turėjome sekėjų ratą, tikinčių skleidžiama „EveBUZZ“ idėja. Viena iš jų – vengrė Kata, kuri po susirašinėjimų, o vėliau ir susitikimo, nusprendė prisijungti prie mūsų komandos bei pradėti plėsti „EveBUZZ“ Vengrijoje. Mano nuomone, žmogus, tikintis vizija nuo pat pradžios, matantis projekto ateitį ir save jame – neįkainojamas. Dabar baiginėjame dėliotis plėtros Budapešte strategiją ir vos tik pasileisime programėlę „iPhone“ įrenginiams, iškart kibsime į darbus. Tenka pripažinti, kad ir pati svarstau galimybę kuriam laikui išvykti gyventi į Budapeštą bei su Katos pagalba užkurti tikrą BUZZ‘ą ten!

– Ar skiriasi startuolių plėtros galimybės Lietuvoje ir Vengrijoje? Kokių skirtumų pastebėjai?

– Dalyvaudama startuolių renginiuose pastebėjau, kad ten startuolių kūrėjai vidutiniškai yra kiek vyresnio amžiaus žmonės nei Lietuvoje, turintys ilgametę darbo patirtį. Maža to, lyginant rinkas, Vengrijos sostinė Budapeštas yra daug didesnis nei mūsų Vilnius, mat jame gyvena net du milijonai žmonių. Tai beveik keturis kartus daugiau nei Vilniuje, taigi čia prasideda visiškai kiti skaičiai.

–  Kas sunkiausia imantis savojo verslo? Ar kada gailėjaisi jį pradėjusi?

– Niekada nesigailėjau, jog pradėjau kurti „EveBUZZ“. Juk aš realizuoju savo svajones! Tai vienas geriausių mano gyvenimo sprendimų, atvėrusių naujas galimybes ir požiūrį. Jis suvedė su naujais žmonėmis ir pakeitė mano gyvenimą. Net ankstesni mano darbai buvo pasiūlyti dėl sąsajų su „EveBUZZ“ projektu. Tiesiog neįsivaizduoju, kokia linkme dabar eitų mano gyvenimas, jei nebūčiau pradėjusi šio startuolio.

– „EveBUZZ“ pradėjai kurti viena. Kiek žmonių dabar prisideda prie šio startuolio kūrimo? Ar sunku juos suvaldyti?

– Šiuo metu projekto techninės dalies komandoje yra šeši žmonės, tai „back-end“, „Android“, iOS, website programuotojai, dizaineris ir aš. Taip pat turime kelias merginas, prisidedančias prie projekto marketingo ir padedančias vystyti projektą tiek Lietuvoje, tiek Budapešte. Tikrai negalėčiau sakyti, jog suvaldyti komandą yra sunku. Galbūt man nusišypsojo sėkmė į komandą suburti tokius motyvuotus žmones. Ieškodama žmonių, siekiau, kad jie suvoktų, jog yra savo srities specialistai ir jų sprendimai bus lemiami. Taip susirinkę vystyti projektą mes galiausiai tapome draugais ir dabar esame daug daugiau nei komanda, kartu kurianti kažką nepaprasto. Mes – „EveBUZZ“ šeima, kuri kartu keliauja, leidžia laisvalaikį, turi savo vidinius juokelius, niekam neiššifruojamus žodžius ir bendrus atsiminimus.

–  Startuoliai pastaraisiais metais tapo mados reikalu, labai daug jų kuriasi ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje. Kas svarbiausia sekant paskui savo idėją?

– Nepasiduoti ir neprarasti tikėjimo tuo, ką darai, kalbėtis su aplinkiniais, dalintis idėjomis ir mintimis. Pradedant kurti projektą nuo visiško nulio, tikrai bus sunkių akimirkų, kartais atrodys, kad tu nesugebėsi, jog kovoji su vėjo malūnais. Kol neturėsi tvirtos komandos, gali jaustis vienas pasaulyje. Tačiau niekada nepasiduok. Kad ir ką bedarytum, jei mokysiesi, tinkamai reaguosi į besikeičiančias situacijas – sėkmė neišvengiama. Gyvenk tikėdamas, dirbk jausdamas malonumą ir pats gyvenimas nuves tavo svajonių išsipildymo link.

Živilė Karevaitė

Norite šį tekstą publikuoti savo interneto svetainėje ar tinklaraštyje? Turite pastebėjimų šia tema ar norite pareikšti savo nuomonę? Rašykite mums elektroniniu adresu euroblogas.geras @ gmail.com. Komentarus siųskite lietuviškais rašmenimis, prisegtus kaip „Word“ ar pan. dokumentą.

2 nauji atsakymai į “Kaip lietuvė įkūrė startuolį „EveBUZZ“”

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Galite naudoti bazinį HTML kodą. Jūsų el. pašto adresas nebus viešinamas.

Prenumeruokite šios diskusijos žinutes, naudodamiesi RSS

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

%d bloggers like this: