Keliautojas autostopu: Europoje visur jautiesi kaip namuose

Mykolas Juodelė, nuotr. iš asmeninio albumo

Mykolas Juodelė, nuotr. iš asmeninio albumo

Šengeno erdvė –  dovanėlė visiems užkietėjusiems keliautojams. Tai pripažįsta vienas jų – beveik visą Europą išmaišęs Mykolas Juodelė. Važiuodamas pakeleivingomis mašinomis Mykolas aplankė daugiau nei pusę senojo žemyno šalių – 29. 20 iš jų priklauso Šengeno erdvei. Keliaudamas autostopu po Europą Mykolas seniai pamiršo, ką reiškia pasas.

Mykolas Juodelė, nuotr. iš asmeninio albumo

Mykolas Juodelė, nuotr. iš asmeninio albumo

„Važiuoti autostopu galima be paso, kirsdamas sienas neturi jo rodyti. Kartais dokumento, kai stabdai pakeleivingas mašinas, tavęs gali paprašyti policija, todėl reikia prie savęs turėti asmens tapatybės kortelę“, − sako keliautojas.

Toks keliavimo būdas tikrai nėra iš lengvųjų ir atima nemažai jėgų, tačiau ilgais plaukais pasigirti galintis Mykolas bent jau gali pasidžiaugti, kad Europa be sienų padėjo jam išvengti greito pražilimo. Keliautojas pasakoja, kad važiuojant iš vienos šalies į kitą susitaupo tiek laiko, tiek nervų, nes nereikia trūnyti pasieniuose. O ką jau bekalbėti apie vizas.

Kelias, nuotr. iš asmeninio albumo

Kelias, nuotr. iš asmeninio albumo

O problemų Mykolas tikrai yra turėjęs, – ir nemenkų, – keliaudamas po kitus žemynus. Šiuo metu Indijoje gyvenantis 26-erių vyras per savo autostopininko karjerą yra lankęsis ir karščiausiuose taškuose – pradedant Senegalu ir baigiant tokiomis šalimis kaip Irakas ar Iranas.

Mykolas Juodelė, nuotr. iš asmeninio albumo

Mykolas Juodelė, nuotr. iš asmeninio albumo

Keliautojas prisimena, kad, pavyzdžiui, Irake pasibaigus vizai praleido dar pusantro mėnesio, todėl norint išvažiuoti iš šalies jam teko susimokėti baudą. Senegalo sieną teko kirsti nelegaliai, sumokėjus kyšį, nes gauti vizą tapo Sizifo darbu.

„Keliaujant Azijoje ar Afrikoje pasieniuose tvyro chaosas. Pareigūnai nemandagūs ir pasipūtę. Prie šalių sienų reikia laikyti liežuvį už dantų, nes pareigūnams gali tiesiog nepatikti ir jie tavęs neįleis. Pasiskųsti neturėsi kam“, –  tvirtina Mykolas.

Praha, nuotr. iš asmeninio albumo

Praha, nuotr. iš asmeninio albumo

Tuo tarpu Europoje tokio galvos skausmo nėra. Didžiausi rūpesčiai – kada sustos pakeleivinga mašina ar kur rasti pernakvoti. Tačiau tai pakankamai lengvai išsprendžiama. Sienų nebuvimas –  tik papildoma paskata keliauti.

„Jei Šengeno erdvė neegzistuotų, keliauti tikrai būtų sunkiau. Aišku, tam ryžčiausi, bet reikėtų daugiau planuoti. Be to, kelionės biudžetas turėtų būti didesnis, o spontaniškumas dingtų, – sako Mykolas. – Dabar, kai keliauji po Europą, kartais net nežinai, kad pervažiavai iš vienos šalies į kitą ir tai žavi.“

Keliautojas juokauja, kad jei Europoje vėl išdygtų sienos, labiausiai dėl to kentėtų vilkikų vairuotojai. O laimėtojų tokioje situacijoje išvis nebūtų.

Mykolas vardina Šengeno erdvės pliusus: tai skatina pasitikėjimą tarp valstybių, turizmą ir prekybą. Taip pat idėjų, talento ir pinigų cirkuliavimą Europoje. Šengeno erdvė, pasak jo, veikia kaip solidarumo simbolis tarp Europos valstybių.

Budapeštas, nuotr. iš asmeninio albumo

Budapeštas, nuotr. iš asmeninio albumo

Galbūt keliaujant po Europą kuriam laikui teks pamiršti cepelinus ir šaltibarščius, tačiau namų ilgesys kamuoti neturėtų. „Keliaudamas be sienų, visur jaučiuosi kaip namuose. Na, o jei ne kaip namuose, tai bent jau kaip svečiuose pas artimą draugą“ , –  teigia keliautojas.

„Paryžiuje prie Eifelio Juozukas geria vyną. O Amsterdame Petras draugus alumi vaišina. Vėl skambina mums Pripsas ir kviečia į Milaną, bet tuo metu Strasbūre geriam kavą su Gitana“, – dainuoja grupė ŽAS. Iš dainos žodžių neišimsi, todėl belieka krautis lagaminus ir pasimatyti kelyje.

Aurelijus Bezekavičius

Norite šį tekstą publikuoti savo interneto svetainėje ar tinklaraštyje? Turite pastebėjimų šia tema ar norite pareikšti savo nuomonę? Rašykite mums elektroniniu adresu euroblogas.geras @ gmail.com. Komentarus siųskite lietuviškais rašmenimis, prisegtus kaip „Word“ ar pan. dokumentą.

2 nauji atsakymai į “Keliautojas autostopu: Europoje visur jautiesi kaip namuose”

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Galite naudoti bazinį HTML kodą. Jūsų el. pašto adresas nebus viešinamas.

Prenumeruokite šios diskusijos žinutes, naudodamiesi RSS

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

%d bloggers like this: