Savaitės tema. Mokesčiai

Plačiai nuskambėjus „Panama Papers“ informacijai, paviešinta nemažai su pasaulio politikos, verslo, sporto ir kitų sričių lyderiais susijusių paslapčių. Iš posto teko trauktis Islandijos premjerui, Kinijoje uždraustas interneto turinys, susijęs su „Panama Papers“, Britanijos ministrui pirmininkui teko aiškintis dėl tėvo įkurtos bendrovės ir išvengtų mokesčių.

Rusija tvirtino, kad tai buvo neva amerikiečių sąmokslas destabilizuoti jų šalį. O štai vienas seniausių Amerikos think tankų Brookings institutas paskelbė analitiko Cliffordo G. Gaddy nuomonę, kad dokumentų nutekinimas buvo iš esmės naudingas Kremliui ir būtent rusų pėdsakų čia reikia ieškoti, nes dokumentai, anot jo, nieko naujo apie V. Putino turtus nepasako, tik vietoj anksčiau minėtų 20, 40 ar net 100 mlrd. dolerių užsimena apie kuklius 2 mlrd. V. Putino draugo sąskaitose.

Tad šią savaitę tinklaraštyje Euroblogas.lt kalbėsime apie mokesčius, jų slėpimą ir jų mokėjimą.

Dmitrijus Kulikas pasakoja, kaip mokesčiai pavertė jį rinkėju.

„Skirtingai nuo Lietuvos ir mūsų kaimynų, daugelyje Vakarų Europos šalių mokesčius sumoka patys gyventojai. Be abejo yra daugybė lengvinančių procedūrų, ir darbdavys dėl patogumo gali kur reikia pervesti dalį jūsų algos, tačiau principas išlieka nepakitęs – iki tam tikros datos jūs − ir tik jūs − esate savo pinigų šeimininkas“, − sako teksto autorius.

Tinklaraščio autorė Viktorija Karsokaitė domisi, kaip mūsų mokami mokesčiai dviejose Europos Sąjungos šalyse lemia pensiją, kurią gausime ateityje.

Ar žinote, kad nebūtinai reikia gyventi toje šalyje, iš kurios gauni senatvės pensiją, – gali keliauti kur nori, o pinigai bus pervedami į nurodytą banko sąskaitą. „Tiesa, kad įgytum teisę į bent minimalią pensiją, reikia turėti ne mažesnį nei vienerių metų darbo stažą. Kadangi skaičiuojamas bendras stažas toje valstybėje, jis gali būti įgytas skirtingais laikotarpiais“, − pasakojama straipsnyje „Kaip gauti pensiją iš dviejų Europos šalių“.

Buvęs „Transparency International“ Lietuvos skyriaus vadovas Rytis Juozapavičius tinklaraščiui Euroblogas.lt pasakoja, kokios įtakos gali turėti dokumentų paviešinimas.

„Ar „Panama Papers“ kažką pakeis Lietuvoje, priklauso nuo oficialių institucijų reagavimo. „Wikileaks“ atvejis parodė, kad jeigu pilietinės visuomenės, žurnalistų atskleidžiamos informacijos nepatvirtina teismai, tai jokios permainos nevyksta“, − skeptiškai į tokios informacijos kaip „Panama Papers“ reagavimą Lietuvoje vertina pašnekovas.

Įdomaus skaitymo.

Kaip gauti pensiją iš dviejų Europos šalių

Ką svarbiausia daryti paviešinus „Panama Papers“

Kaip mokesčiai pavertė mane rinkėju

Mėnesio tekstas – apie traukinį į Varšuvą

*Tekstas papildytas

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Galite naudoti bazinį HTML kodą. Jūsų el. pašto adresas nebus viešinamas.

Prenumeruokite šios diskusijos žinutes, naudodamiesi RSS

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

%d bloggers like this: