Savaitės tema. ES ir Ukraina

Olandų rinkėjai referendume dėl Ukrainos ir Europos Sąjungos (ES) sutarties dėl glaudesnių politinių ir ekonominių ryšių nubalsavo „prieš“. Tiesa, referendume dalyvavo tik mažiau nei trečdalis balso teisę turinčių olandų (32 proc.).

Apie Ukrainos ir ES santykius skirtingais aspektais pasakosime tinklaraštyje Euroblogas.lt šią savaitę.

Kijeve gyvenantis lietuvis Darius Tamauskas Londono finansų centrą Sitį iškeitė į Ukrainos sostinę.

„Uždirbi tuos pinigus, bet kas iš to? Kas toliau? Nesakyčiau, kad iškeičiau darbus, greičiau papildžiau savo gyvenimą Kijevu. Tai yra didelis miestas. Kaip aš jį vadinu, − Vilnius prieš dešimt metų“, − sako pašnekovas.

Jis analizuoja, kokios priežastys galėjo lemti, kad olandai balsavo prieš glaudesnius ES ir Ukrainos santykius.

„Viešojoje erdvėje buvo aptariamos tokio balsavimo priežastys. Svariausia priežastis buvo korupcija Ukrainoje. Antroji − Ukrainos stojimas į ES. Ukrainiečiai sako, kad galėtų ginčytis, jog galbūt olandai aiškiai nesuprato, kiek daug tai reiškia Ukrainai, ir apskritai, už ką balsavo. Bet šis balsavimas patvirtina Ukrainos įvaizdį užsienyje. Šalis siejama su korupcija. Ir čia jau ukrainiečių problema, o ne olandų. Jie nusivylę olandais, bet supranta, kad vietoj olandų galėjo būti ir belgai, prancūzai, vokiečiai. Todėl nusistovėjo nuomonė, kad „Europa mus čia truputį pakišo, bet mes patys kalti ir turime dirbti, kad sumažintume korupciją“, − sako Kijeve gyvenantis lietuvis.

Tinklaraščio Euroblogas.lt autorė Daiva Repečkaitė analizuoja, kodėl ukrainiečiai visoje Europos Sąjungoje nuo pat karo pradžios priimami šaltai.

Organizacijos „Human Rights Watch“ pabėgėlių teisių programos direktorius Billas Frelickas prieš dvejus metus klausė: kodėl ES šalys laiko Ukrainą saugia šalimi iš karo zonų bėgantiems piliečiams, bet savo piliečius įspėja dėl pavojų ten keliaujant?

Pasak tinklaraščio pašnekovų, kuo palankiau Ukraina kaip valstybė vertinama šalyje, kurioje prašoma prieglobsčio, tuo sunkiau prieglobsčio prašytojams.

Lietuvis Londono finansų centrą iškeitė į Kijevą

Kuo palankesni esame Ukrainai, tuo nepalankesni jos pabėgėliams?

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Galite naudoti bazinį HTML kodą. Jūsų el. pašto adresas nebus viešinamas.

Prenumeruokite šios diskusijos žinutes, naudodamiesi RSS

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

%d bloggers like this: