Savaitės tema. Dalinimosi ekonomika

Dalinimosi ekonomikos apimtis Europos Sąjungos valstybėse pernai sudarė 28 mlrd. eurų. „Wall Street Daily‟ paskaičiavo, kad vien JAV užpernai dalinimosi ekonomika sukūrė 60 tūkst. darbo vietų ir pritraukė 15 mlrd. dolerių. „Time‟ įtraukė ją į pasaulį pakeisiančių idėjų TOP10. „PwC‟ prognozuoja, kad penki dalinimosi ekonomikos sektoriai iki 2025-ųjų gaus 335 mlrd. dolerių pajamų.

Visuomenės apklausos patvirtina žmonių susidomėjimą dalinimosi ekonomika. Jie vertina, kad tokiu būdu teikiamos paslaugos lengviau prieinamos ir pigesnės už tradicines, o atsilyginti galima ne pinigais, bet taip pat suteikus paslaugą. Bene didžiausi dalinimosi ekonomikos trūkumai – nežinia, kas būtų atsakingas, jei kiltų problemų, vartotojai nelabai pasitiki pardavėjais ar paslaugų teikėjais bei mokėjimu internetu.

Todėl šią savaitę tinklaraštis Euroblogas.lt pasakoja apie dalinimosi ekonomiką.

Augant dalinimosi ekonomikos mastui, vis dar neaišku, kaip jai taikyti esamus įstatymus. Bet sumaniai ir atsakingai vystoma dalinimosi ekonomika suteikia nemažai galimybių. Ji reiškia naujas darbo vietas, patogesnes darbo sąlygas, papildomus pajamų šaltinius, o vartotojai gauna daugiau, įvairesnių ir pigesnių paslaugų. Esant tokiai situacijai, Europos Komisija parengė gaires, kurios padėtų vartotojams, verslams ir valdžios institucijoms dalyvauti dalinimosi ekonomikoje ar ją reguliuoti.

Vis labiau augančioje dalinimosi ekonomikoje siekia aktyviai dalyvauti ir lietuviai. Vienas iš startuolio „Crrency“ įkūrėjų Eimantas Matulaitis vysto idėją, kuri leis pasauliui keistis prekėmis ir paslaugomis naudojant ne įprastus, o pačių vartotojų kuriamus pinigus. Šioje platformoje žmonės bus sujungti į tinklą, mainai vyks nebūtinai tiesiogiai tarp dviejų žmonių ir ne tuo pačiu metu: iš vieno pirksi kompiuterio taisymo paslaugas, o kitam padėsi pavedžioti šunį trečiadieniais.

Milijardinė dalinimosi ekonomika – ir pavojus įprastam verslui, ir galimybės“

Lietuvių idėja – virtualūs žmonių kuriami pinigai

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Galite naudoti bazinį HTML kodą. Jūsų el. pašto adresas nebus viešinamas.

Prenumeruokite šios diskusijos žinutes, naudodamiesi RSS

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

%d bloggers like this: