Savaitės tema. Keleivių teisės

Vasara – kelionių metas, todėl šią savaitę tinklaraštis Euroblogas.lt skiria keleivių teisėms, kurias dažnai prisimename tik tuomet, kai pakliūname į keblią padėtį.

Nesvarbu, keliaujame po Lietuvą ar traukiame į tolimus egzotiškus kraštus, renkamės autobusus, traukinius ar lėktuvus, kartais nepavyksta išvengti nemalonių situacijų. Oro linijų darbuotojų streikas, pavėlavęs traukinys ir jo „nepalaukęs‟ lėktuvas – tik pora pavyzdžių.

Net ir tokiu atveju galima ieškoti išeities, pavyzdžiui, nemokamai pasikeisti skrydį, gauti kompensaciją už nepanaudotą bilietą. Nuotaika subjurs, tačiau bent piniginė ne taip smarkiai nukentės. O blogiausiam atvejui – nesaugiam skrydžiui orlaiviu – galima užkirsti kelią renkantis saugius skraidintojus.

Kas trečioje lėktuvo kėdėje sėdintis žmogus nenori ten būti. Bet, nors daugeliui keleivių skydis lėktuvu nėra maloni procedūra, šis transportas vis dažniau yra neišvengiamas. Siekdama sumažinti lėktuvų skrydžių riziką, Europos Komisja dukart per metus atnaujina nesaugių oro linijų sąrašą. Jame dabar – 216 kompanijų, kurių dauguma į „juodąjį‟ sąrašą pakliūna dėl prastos techninės apžiūros, pasenusių orlaivių ar įvykusių nelaimingų atsitikimų.

Judantiems lėktuvais, traukiniais ar autobusai kelionių dievai retkarčiais nesišypso: papuolus į spūstį greitkelyje ir pavėlavus išvykti ar atšaukus skrydį kyla nemenkas galvos skausmas – ką daryti toliau. Europos Komisija išaiškino lėktuvų keleivių teisių reglamentą, o jos patarimus verta įsiminti tiems, kurie rankose laiko skrydžio bilietus.

Keliautoja Auksė Podolskytė turėjo nepatogumų važiuodama traukiniu. Norvegijoje, skubant į oro uostą, traukinys sugedo, dėl to ji pavėlavo į lektuvą. Geležinkelio kompanija ne tik parūpino viešbutį ir vakarienę, bet ir nupirko skrydį kitai dienai.

Kai ima streikuoti vienos didžiausių skrydžių bendrovių „Lufthansos‟ darbuotojai, dažnas griebiasi už galvos. Juk kažkas dėl to praleidžia verslo susitikimą Vokietijoje, kažkas praranda bilietą į kitą skrydį Azijon ir atostogas, kažkas nebespėja į draugo vestuves Apmaudu, pikta, brangu – panašių epitetų tiradą galima tęsti be galo. Tinklaraščio Euroblogas.lt autorei sykį per panašų streiką vos „nenuplaukė‟ svarbus renginys, bet jos bilietas į atšauktą skrydį buvo nemokamai pakeistas.

Bijote skristi lėktuvu? Ieškokite saugių oro linijų

Atidėtas ar atšauktas skrydis? Nebrauk ašarų – žinok savo teises ir kompensacijų galimybes

Kaip, sugedus traukiniui, pasiekti kelionės tikslą

Kodėl „Lufthansos‟ streikas kelia malonių prisiminimų

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Galite naudoti bazinį HTML kodą. Jūsų el. pašto adresas nebus viešinamas.

Prenumeruokite šios diskusijos žinutes, naudodamiesi RSS

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

%d bloggers like this: