Veikla Jaunimo Europos komandoje padėjo rasti darbą

Aušrinė Diržinskaitė. Akimirka iš „Europrotų“ Šiauliuose, nuotr. iš asm. arch.

Aušrinė Diržinskaitė. Akimirka iš „Europrotų“ Šiauliuose, nuotr. iš asm. arch.

„Patirtis Jaunimo Europos komandoje padėjo man susirasti darbą, kuriuo labai džiaugiuosi. Tai iš tiesų išskirtinė vieta, padedanti surasti save ir kitus“, − sako organizacijos „Europos namai“ projektų koordinatorė, politikos mokslų studentė Aušrinė Diržinskaitė.

Jaunimo Europos komandos (JEK) nariai dalijasi informacija apie Europos Sąjungą (ES) su bendraamžiais savo mieste. Jie organizuoja renginius, veda pamokas apie ES mokyklose ir organizacijose bei gali padėti kituose su ES susijusiuose renginiuose ir veiklose.

„Prisijungiau prie Jaunimo Europos komandos, kai buvau 11 klasėje. Iki tol nedalyvavau visuomeninėje veikloje, bet narystė komandoje buvo atspirties taškas viskam, kas tęsiasi toliau“, − tinklaraščiui Euroblogas.lt pasakoja Aušrinė.

„Europrotai“ Šiauliuose, nuotr. iš asm. arch.

„Europrotai“ Šiauliuose, nuotr. iš asm. arch.

Mergina savo kadenciją komandoje jau baigė prieš daugiau nei kelerius metus, bet toliau aktyviai užsiima visuomenine veikla: kuruoja politinių rinkimų stebėsenos iniciatyvą „Žinau, ką renku“, dirba su projektu „Mokomasis Europos parlamentas“, prisideda prie moksleivių debatų turnyro „Eurodebatai“ ir kitų veiklų.

Apie ES supažindina netradiciškai

Pasak pašnekovės, pagrindinė JEK idėja yra tai, kad jauni žmonės apie ES pasakoja savo bendraamžiams: „Galbūt atrodo, kad informacijos apie ES yra daug, bet labai svarbu nepasiklysti to naujienų srauto gausoje. JEK jauni žmonės bendraamžiams pasakoja apie ES. Svarbiausia, kad tai vyksta ne paskaitos forma, o smagesniais būdais, pavyzdžiui, simuliacija, protmūšiais ar orientacinėmis žaidynėmis“.

Šiuos renginius savo miestuose komandos nariai organizuoja patys. Aušrinė Šiauliuose organizavo ir nacionalinius projektus, pavyzdžiui, protų kovas „Europrotai“ ir regioninius renginius: „Šiauliuose jau keletą metų prieš mane formavosi JEK narių tradicija organizuoti naktines orientacines žaidynes mieste „Lekiantys labirintai“. Žaidynių punktuose reikia atsakyti į klausimus bei atlikti kitas užduotis susijusias su ES“, − pasakoja pašnekovė.

Komandos nariai veikia individualiai

Aušrinė Diržinskaitė, nuotr. iš asm. albumo

Aušrinė Diržinskaitė, nuotr. iš asm. albumo

„Nepaisant to, kad esame komanda, kiekvienas veikiame individualiai“, − komentuoja Aušrinė. Ji sako, kad komanda labai daug laiko kartu nepraleidžia, visgi tarp narių susiformuoja labai stiprūs ryšiai.

„Prasidėjus JEK nario kadencijai, visada vyksta įvadiniai mokymai. Jie trunka kelias dienas, per kurias susilipdo labai stipri komanda. Mokymai tikrai vertingi, vieni geriausių mokymų, kiek man teko apskritai dalyvauti. Padeda ne tik susidraugauti su nariais, bet ir susidėlioti, kaip reikės toliau veikti. Vėliau būna dar keli susitikimai ir, jeigu esi aktyvus narys, tada kartą per kadenciją keliauji į Briuselį“, − komandos susitikimus išvardija pašnekovė.

Pašnekovė pataria organizuojant renginius suburti savo komandą. Tai gali būti vietos organizacijos arba aktyvios mokyklų savivaldos: „Man pačiai daug padėjo „Europe direct“ informacijos centras Šiauliuose. Kartu organizavome „Europrotus“, o naktines orientacines žaidynes planavau su kita organizacija“.

Pašnekovė pasakoja, kad visus renginius vykdė neturėdama jokio biudžeto: „Reikėjo eiti pas politikus, miesto merą ar iš kitų šaltinių bandyti gauti finansų. Tai labai gera verslumo mokykla, nes kartais reikia ne tiek pinigų, kiek tam tikrų priemonių, pavyzdžiui, medalių laimėtojams arba sausainių kavos pertraukai. Man tai buvo pirmas kartas, kai turėjau tartis dėl tokių dalykų“.

Naujos pažintys atvedė iki darbo

Naktinės orientacinės žaidynes „Lekiantys labirintai“, nuotr. iš asm. arch.

Naktinės orientacinės žaidynes „Lekiantys labirintai“, nuotr. iš asm. arch.

„Labai smagu skleisti JEK idėją, bet turbūt visi dabartiniai ir buvę nariai ir sutiks, kad kadencijos metu svarbiausia yra galimybė susipažinti su įvairiausiais žmonėmis iš skirtingų Lietuvos miestų. Būtent šie žmonės ir atvedė mane į kitas veiklas. Per savo kolegę, kuri tuo metu buvo narė, sužinojau apie projektą „Mokomasis Europos parlamentas“ ir nuo čia užsisuko veiklų ratas, kuriame sukuosi iki šiol“, − tinklaraščiui Euroblogas.lt sako Aušrinė.

„Toliau tęsiu labai panašią veiklą, todėl, kad tikiu idėja, kurią skleidžiu. Man svarbu matyti, kad po renginio žmonės išeina žinodami kažką naujo, tai kas jiems svarbu“, − sako Aušrinė.

Gabija Karlonaitė

Norite šį tekstą publikuoti savo interneto svetainėje ar tinklaraštyje? Turite pastebėjimų šia tema ar norite pareikšti savo nuomonę? Rašykite mums elektroniniu adresu euroblogas.geras @ gmail.com. Komentarus siųskite lietuviškais rašmenimis, prisegtus kaip „Word“ ar pan. dokumentą.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Galite naudoti bazinį HTML kodą. Jūsų el. pašto adresas nebus viešinamas.

Prenumeruokite šios diskusijos žinutes, naudodamiesi RSS

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

%d bloggers like this: