Laisvai keliauji pats – tegu laisvai keliauja ir tavo pinigai!

revolut-pg

Pavargai keliaudamas nuo sudėtingų bankinių procedūrų ir pinigų perlaidų? Aš taip pat, todėl noriu papasakoti apie naują ir patogų būdą, padėsiantį sutaupyti ir saugoti savo pinigus keliaujant svetur. Visai neseniai planuojant pusmečiui palikti Lietuvą naujų potyrių ir iššūkių beieškant, man teko susidurti su gausa praktinių klausimų, pradedant bilietų ir lagaminų paieškomis, baigiant finansinio saugumo ir patogumo problemomis. Kadangi kelionė buvo suplanuota ilgam, pradėjau ieškoti būdų, kaip galėčiau saugiai ir pigiai naudotis finansinėmis paslaugomis ir laikyti savo pinigus, mat kojinės-piniginės idėja jau seniai net tarp bobučių yra pasenusi.

Mane nemaloniai nustebino komplikuoti ir nepatogūs Lietuvos finansinių institucijų siūlomi sprendimai keliaujant, kaip, antai, pinigų išgryninimas užsienyje iš savo lietuviškos sąskaitos, kai dažniausiai nuskaičiuojama 2% nuo išgryninamos sumos; ar tos pačios pinigų perlaidos, kur mokesčio kaina viršija kelias dešimtis eurų. Kitose pinigų pervedimo kompanijose, pavyzdžiui, „Western Union“ ar „Money Gram“, mokesčiai už perlaidas taip pat buvo nemaži. Finansiniai labirintai galiausiai sukėlė man tikrą galvos skausmą, kol visai atsitiktinai draugė užsiminė apie naują ir patogų būdą tvarkyti savo finansus keliaujant.

revolut-kort„Revolut“ kortelė – tai nauja pinigų perlaidų ir valdymo kortelė veikianti taip pat, kaip ir paprasta banko kortelė. Tai kuo gi ji tokia ypatinga? Iš esmės „Revolut“ kortele daromos pinigų perlaidos, o vietiniai ir tarptautiniai mokėjimai yra visiškai nemokami! Už valiutos keitimą neimamas komisinis mokestis, o taikomi valiutos kursai yra veik optimalūs. Šia daugiavaliute kortele galima atsiskaityti visur, kur priimamos „MasterCard“ kortelės, taip pat lengvai ir patogiai galima siųsti pinigus per mobiliąją programėlę – pinigų perlaida trunka vos kelias sekundes – ir, galiausiai, pirkti prekes internetu bet kurioje pasaulio šalyje naudojant bet kurią valiutą. Norint užblokuoti kortelę, tereikia paspausti vieną mygtuką mobiliojoje „Revolut“ programėlėje.

Bendrovės „Revolut“ komandoje – jauni verslininkai, kurie siekia sugriauti pasenusią banko industriją ir perkelti finansinių reikalų tvarkymą į naują erą.  „Revolut“ tikslas – padaryti pinigų valdymą pasaulyje paprastą ir nesudėtingą, visiškai panaikinant „paslėptus“ didelius banko mokesčius, mat, pasak jų, bankai naudodami pasenusias finansines technologijas ir sprendimus siūlo prastos vertės paslaugą.

Gali kilti klausimas, tai kurgi čia šuo pakastas? Natūralus lietuvio skepticizmas man tikrai yra suprantamas! „Revolut“ kortelės „paslaptis“ yra pinigų gryninimo, siuntimo ir konvertavimo limitai, kurių neviršijant už paslaugas mokėti nereikia. Štai keli pavyzdžiai: bankomate išgryninti pinigus galima nemokamai, jei neviršijama £500 / €650 / $700 (ar atitikmens kita valiuta) mėnesinė suma. Viršijus šią sumą bus taikomi standartiniai išgryninimo komisiniai, pavyzdžiui išgryninti £550 kainuos 1£. Tačiau net ir viršijus limitą, atsiskaitant „Revolut“ kortele jokie papildomi mokesčiai nebus taikomi.

Įvairių valiutų perlaidos yra nemokamos iki £5,000 / €6,000 / $6,000 (ar atitikmens kita valiuta) per mėnesį. Viršijus šią ribą bus taikomas 0,5% pinigų perlaidos mokestis. Ši taisyklė galioja tik skirtingų valiutų perlaidoms, taigi jei pervesite svarus į tos pačios valiutos saskaitą, tai jums nieko nekainuos. Dėl skirtingų valiutų kursų įvairovės pasaulyje, kursai ir kainos gali keistis priklausomai nuo tos valstybės ekonominės ir politinės situacijos, todėl prieš kiekvieną perlaidą rekomenduojama perskaityti informaciją „Revolut“ mobiliojoje programėlėje. Į „Revolut“ kortelės sąskaitą galima pervesti bet kokią pinigų sumą iš savo asmeninės sąskaitos internetu ar mobilios bankininkystės būdu, tačiau svarbu, kad pinigai iš tavo asmeninės sąskaitos būtų pervedami ta pačia valiuta – veikiausiai tai bus eurai.

revolut-atsiskKadangi gyvename tokiais „neramiais laikais“, kaip dažnas pasakytų, natūraliai kyla klausimas, o gal čia tik sukčiai ar apgavikai, kurie gavę asmens duomenis prisiims paskolų mano vardu, ir baigsis mano modernioji nauja finansinė era? Su „Revolut“ kortele taip neturėtų nutikti, mat joje sukaupta kliento pinigų suma saugoma „Barclay“ banke Jungtinėje Karalystėje.  Tai reiškia, kad jūsų pinigai yra saugomi realiame banke ir negali būti skolinami ar išgryninami be jūsų sutikimo ir apsaugos kodų. Finansinės perlaidos yra daromos per „MasterCard“ ir „Visa“ tinklus, kurie, atlikdami mokėjimus tarp bankų, prisiima atsakomybę už perlaidos saugumą. Prisijungti prie savo sąskaitos galima perėjus du saugumo lygmenis: teisingai įvedus apsaugos kodą ir papildomą kodą, kurį gaunate į savo mobilųjį telefoną. Taigi prisijungti prie savo sąskaitos galima tik turint mobilųjį telefoną.

Na ir galiausiai, kaip gi gauti „Revolut“ kortelę? Tai iš ties paprasta! Tereikia gyventi vienoje iš šių šalių: Jungtinėje Karalystėje, bet kurioje iš Europos Sąjungos šalių, JAV ar Kanadoje; tuomet atsisiųsti „Revolut“ mobiliąją programėlę ir programėlės skiltyje „My card“ paspausti „Deliver the card to me“. Paprastai Europoje kortelė atkeliauja per 9 darbo dienas – pirma kortelė nieko nekainuoja ir jos nereikia aktyvuoti.

Man šis naujas atradimas padėjo išspręsti daugybę galvosūkių, tikiuosi bus naudinga ir tau! Jei dar kažko neatsakiau, gali plačiau pasiskaityti apie korteles keliaujantiems internete.

Milda Petkauskaitė

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Galite naudoti bazinį HTML kodą. Jūsų el. pašto adresas nebus viešinamas.

Prenumeruokite šios diskusijos žinutes, naudodamiesi RSS

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

%d bloggers like this: