Dviračių „uberis“ žiemą iš Lietuvos persikėlė į Barseloną

Kiek daugiau nei prieš metus dviračių nuomos sistema „Dropbyke“ startavusi Vilniuje, šiandien jau sėkmingai veikia Barselonoje.

„Pastaraisiais metais daugiau dirbome su Lietuvos miestais. Ne paslaptis, kad vasaros sezono metu Druskininkai ir pajūris pritraukia daug turistų – o tai yra mūsų pagrindiniai klientai. Taip pat išsibandėme Alytuje. Atšalus orams, patraukėme į Barseloną ir ten praleisime žiemą“, – pasakoja „Dropbyke“ atstovas Arminas Žilionis.

Kodėl Barselona? Pasak pašnekovo, šis miestas turi puikią dviračių infrastruktūrą ir pritraukia daug turistų bet kuriuo metų laiku. Atšilus orams, „Dropbyke“ žada tęsti  ir plėsti veiklą Lietuvoje.

Sėkmingas startas Vilniuje

San Fransiske gimęs ir Majamyje išbandytas startuolis realizuotas Vilniuje. Idėjos autorius  Aleksandras Švecovas neslepia, kad pirminė idėja buvo pradėti verslą bet kur Europoje ir Vilniaus pasirinkimas nenuvylė.

„Tai yra puikus miestas, turintis ne tik gerą naujai besikuriančių (start-up) įmonių ekosistemą, bet ir didelį potencialą. Džiaugiamės, kad  jau pirmaisiais metais „Dropbyke“ sostinėje susilaukė dėmesio. Turėjome galimybę pamatyti, kuria linkme judame teisingai ir ką dar reikia tobulinti. Taip pat pamatėme, kad pats verslo modelis klientams yra patrauklus, jie greitai perprato privalumus, o tai yra labai svarbu tęsiant veiklą“, – pasakoja įmonės atstovas A. Žilionis.

Kolegiškas požiūris į konkurentus

„Dropbyke“ atstovas sako, kad Oranžiniai Vilniaus dviračiai nekonkuruoja su „Dropbyke“: „Oranžiniai, kaip ir daugelis kitų miesto dviračių dalinimosi sistemų, orientuojasi į vietinius gyventojais, kurie dviračiu naudojasi trumpoms kelionėms iš taško A į tašką B. Mes gi teikiame kelių valandų ar net dienų dviračių nuomą“.

„Pagrindiniai mūsų konkurentai yra vietiniai dviračių nuomos punktai. Vis dėlto, mes juos labiau pavadintume kolegomis, nes jie bet kada gali įsidiegti „Dropbyke“ platformą savo versle“, – sako pašnekovas.

Nėra prirakinimo stotelių

Vienu iš didžiausių sistemos privalumų A. Žilionis vadina laisvą judėjimo galimybę. Sistema neturi prirakinimo stotelių, kas leido išvengti nemažai išlaidų, kuriant dviračių nuomos infrastruktūrą.

Dviračių „uberiu“ vadinama nuomos sistema veikia į išmanųjį telefoną parsisiuntus „Dropbyke“ programėlę. Sistemoje reikia užregistruoti savo mobilųjį numerį bei mokėjimo kortelės duomenis ir, atsidarius dviračių stovėjimo žemėlapį, išsirinkti, kurioje vietoje stovinčio dviračio norite. Tada jums atsiunčiamas dviračio užrakto kodas, kurį turite suvesti į ant galinio dviračio rato kabančią spyną – ir galite važiuoti. Numynę savo maršrutą galite palikti dviratį bet kurioje jums patogioje vietoje. Programa dviračių judėjimą seka GPS sistema, o vakare dviračiai yra surenkami ir grąžinami į įvairias vietas miesto centre.

Pasak „Dropbyke” atstovo, platformos  privalumas – galimybė palikti dviratį bet kurioje vietoje:  „Klientai labiausiai mėgaujasi galimybe palikti dviratį kitame taške nei pradėjo kelionę. Žinoma, mes tam taikome papildomą mokestį, bet jausmas, kad neprivalai laiku skubėti į nuomos punktą, leidžia mėgautis kelione 24 valandas per parą be papildomo streso ir užbaigti kelionę, kad ir 3 valandą nakties“.

Straipsnio nuotraukoje – „Dropbyke“ Klapėdoje

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Galite naudoti bazinį HTML kodą. Jūsų el. pašto adresas nebus viešinamas.

Prenumeruokite šios diskusijos žinutes, naudodamiesi RSS

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

%d bloggers like this: