Eurograma #7: pagrindinės Europos grėsmės tebėra išorinės

eurograma7

Prieš pat naujuosius metus „Eurobarometras“ paskelbė naują tyrimo dėl grėsmių ir ES politikos vertinimo ataskaitą. Pasak jos, pagrindine grėsme Europos Sąjungai jos gyventojai laiko imigraciją iš kitų šalių (ne ES narių). Veik trečdalis europiečių yra labai sunerimę dėl terorizmo, o penktadalis mano, kad Sąjungos ekonominė padėtis yra prasta.

Lietuvoje daugiausiai skundžiamasi itin išaugusiomis kainomis ir pragyvenimo kaštais. Kiek daugiau nei ketvirtis mūsų šalies gyventojų taip pat nerimauja ir dėl nedarbo grėsmės.

Esminės ES vertybės tebėra vertinamos palankiai: 81% Europos Sąjungos gyventojų džiaugiasi galį laisvai judėti po jos teritoriją, veik 70% teigia, kad ES migracijos politika yra teisinga. Kiek prasčiau vertinamas bendros valiutos efektyvumas ir investicijų į ES infrastruktūrą nauda.

Lietuvos gyventojai vis dar labiausiai pasitiki Europos Sąjunga iš visų ES valstybių. Esame euroentuziastai. Tai, žinoma, nereiškia, kad mes nematome kylančių grėsmių ir neieškome, kaip geriau išnaudoti bendros politinės ir ekonominės erdvės galimybes.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Galite naudoti bazinį HTML kodą. Jūsų el. pašto adresas nebus viešinamas.

Prenumeruokite šios diskusijos žinutes, naudodamiesi RSS

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

%d bloggers like this: