Pasirašykite su vaikais saugaus interneto sutartį!

Vasario 7-ąją jau tradiciškai pažymima saugaus interneto diena (SID). Ta proga kur nors netoli jūsų gali vykti vienas iš dienos renginių, kuriame jūs veikiausiai neturite laiko dalyvauti. Nieko tokio. Svarbiausi saugaus interneto renginiai gali ir turi vykti jūsų namuose.

Iš daugybės idėjų, ką per SID galima veikti kartu su vaikais, mums bene labiausiai patiko mintis pasirašyti su vaikais „Saugaus interneto sutartį“. Tokią labai oficialią ir rimtą! Kad visi – ir vaikai, ir suaugę – jos laikytųsi. Sutartį galima atsispausdinti, pasirašyti ir pakabinti gerai matomoje vietoje – kad ir prie kompiuterio. Ši sutartis – tai visų šeimos narių įsipareigojimas laikytis tam tikrų taisyklių naršant internete ir naudojantis kompiuteriu bei mobiliaisiais prietaisais apskritai. Negarantuojame, kad ji išspręs visas galimas problemas, bet esame tikri, kad ji labai padėtų išvengti nesusipratimų, o gal net skaudžių problemų.

Žemiau pateikiamas pavyzdinis sutarties tekstas, kurį galite pildyti, karpyti ir taisyti kiek tinkami. Svarbiausia yra ne tai, dėl ko susitariama, o tai, kad susitariama apskritai. Tai, kad mes atkreipiame dėmesį ir parodome, jog mūsų šeimoje užgauliojimai ir patyčios, duomenų vagystės ir kitos interneto grėsmės jauniems žmonėms yra svarbios ir neignoruojamos. Taigi!…

SAUGAUS INTERNETO SUTARTIS

2017 m. vasario 7 d.

Aš, Jonaičių Antanėlis, būdamas devynerių metų amžiaus, geros sveikatos ir sveikos nuovokos, pasirašau su Mama, Tėčiu ir Seneliais šią sutartį, kuria labai rimtai ir atsakingai įsipareigoju:

  1. Saugoti asmeninę savo ir šeimos informaciją. Neatskleisti nepažįstamiems savo telefono numerio, namų adreso, mokyklos, tėvelių darbovietės ir jų darbo valandų bei kitų dalykų.
  2. Būti mandagus ir pagarbus. Jokiais būdais neprisidėti prie interneto patyčių užgauliais tekstais, vaizdais, pravardėmis, erzinimu. Mano rašomos žinutės visada bus draugiškos.
  3. Sumaniai padalinti laisvalaikį, bet jo liktų ne tik kompiuteriui, bet ir bendravimui su tėveliais, seneliais, draugais; sportui ir kūrybinei veiklai; pagalbai vyresniesiems namuose.
  4. Nesidalinti internete jokiomis savo nuotraukomis be šeimos vyresniųjų pritarimo. Nefotografuoti savęs ar savo bendraamžių draugų kam nors internete paprašius ir nesiųsti tokių nuotraukų bei neskelbti jų socialiniuose tinkluose.
  5. Atsargiai ir atsakingai spausti nuorodas interneto svetainėse, turėdamas galvoje, kad už labai patrauklių pasiūlymų (ypač ko nors nemokamai!) gali slypėti programos su virusais, nelegali muzika, filmai, nuotraukos.
  6. Sunerimęs ar abejodamas dėl kokios nors informacijos, pokalbio ar svetainės tinkamumo, pažadu tuojau pat pasitarti su tėveliais ar mokytojais.

Suprantu, kad ši sutartis skirta ne atimti ar apriboti mano teisę ir galimybę naudotis internetu, o tiesiog užtikrinti jo saugumą.

Po kuo ir pasirašau…

Beje! Pasirašę su vaikais sutartį, nepamirškite jos laikytis ir patys: visada raskite laiko atsakyti į jų klausimus, stenkitės daugiau laiko praleisti drauge, skatinkite pasitikėjimą visais su internetu ir mobiliuoju ryšiu susijusiais klausimais. O kiekvieną mėnesį – jei sutartį pasirašiusieji jos nepažeidė – pažymėkite savo šeimos saugaus interneto dieną mėgstamiausių vaisių vaišėmis.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Galite naudoti bazinį HTML kodą. Jūsų el. pašto adresas nebus viešinamas.

Prenumeruokite šios diskusijos žinutes, naudodamiesi RSS

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

%d bloggers like this: