„WoodWe“ – Lietuvos verslas pasauliui

Du jauni, gražūs ir veiklūs žmonės Matas Pajarskas ir Karolis Maračas veltui laiko nelinkę švaistyti. Jie – jauni Lietuvos verslininkai. Jų produktas – „Woodwe“ mediniai dėklai „Apple“ gaminamiems telefonams ir nešiojamiesiems kompiuteriams. Jau kelis metus rinkoje esantis unikalus gaminys neprisirišęs tik prie Lietuvos rinkos. Žaliavų tiekėjai pabirę Europoje, o pirkėjai – visame pasaulyje. „Euroblogas“ apie verslo subtilybes kalbino „WoodWe“ komandą.

Kaip kilo idėja gaminti medinius dėklus?

Paprastai tariant, norėjome pradėti verslą, žvalgėmės į marškinėlių, plastikinių dėklų gamybą. Galiausiai nusprendėme orientuotis į  verslą susijusį su mediniais dėklais telefonams. Žvalgėmės po internetą, kūrėme idėjas ir pasirinkome kelią gaminti klijuojamus, plonus (0,6-0,8mm) medinius dėkliukus telefonams. Tiesiog norėjome sukurti gražų, estetišką produktą, kuris būtų minimalistiškas ir patrauklus. 2015 m. rugpjūčio mėn. pradėjome testuoti ir gaminti savo pirmąjį prototipą su Matu Pajarsku ir Karoliu Maraču. Vėliau prie komandos prisijungė Karolina Pleskevičiūtė, kuri davė pradžią mūsų kompanijos dizaino sprendimams.

1

Kiek jums buvo metų kai įkūrėte verslą?

Matas buvo dvidešimt trijų metų, Karolis – dvidešimties, Karolina – dvidešimt vienerių.

Kodėl nusprendėte apsiriboti būtent „Apple“ produkcija?

„Apple“ produkcija išsiskiria stabiliu įrenginių dizainu, didele naudotojų auditorija ir stabiliu modelių skaičiumi, kas leidžia lengviau prisitaikyti jaunai gamybinei įmonei. Taip pat „Apple“ gerbėjai teikia didelį dėmesį įrenginių apsaugai bei teikia pirmenybę išskirtiniems apsaugos sprendimams.

5

Kodėl medis ir kuo jis ypatingas?

Medis yra natūrali medžiaga, kuri žmogui suteikia jaukų jausmą. Medžio tekstūra, raštas yra turtinga ir unikali. Ji suteikia savo žavesio, estetiškumo žmogui, kuris teikia pirmenybę natūralumui. Mediena pati yra ypatinga, mums tereikia rūpintis patogiai ją pritaikyti. Tai atsispindi ir pavadinime. „WoodWe“ susideda iš dviejų angliškų žodžių „Wood“ ir „We“. Tai yra „Medis“ ir „Mes“. Norėjome sukurti žmogaus tapatumo jausmą su medžiu, natūralumu.

Iš kur gaunate reikalingas dėklams medžiagas?

Iš Vakarų Europos, kurios ten sukeliauja iš viso pasaulio. Turime daugiau nei 150 medžio rūšių savo biure. Tačiau medžiai auga išsibarstę po visą pasaulį.

Kas prisideda prie dėklų gaminimo?

Viską gaminame patys, kontroliuojame procesą nuo A iki Z. Tenka paruošti medžiagas patiems, surasti įrenginius su kuriais jas apdorotome ir gautume galutinį produktą.

6

Ar nebuvo baisu pradėti, pakako patirties ir žinių?

Galime pasakyti, kad niekada neturėsime reikalingos patirties ir žinių pradedami vystyti naujas veiklas ar steidami naują įmonę. Turime mokytis kiekvieną dieną ir ieškoti naujų sprendimų tiek gamybai, tiek prekybai.

Kaip manote, lyginant su kitomis Europos šalimis, ar lengva Lietuvoje kurti ir plėtoti verslą? Ar pakankama rinka?

Lietuvoje kurti ir plėtoti verslą iš gamybinės pusės yra lengva, tačiau iš mokestinės, juridinės pusės – dar vis sunku. Nėra stabilumo, nuo pat pradžių turime įsitraukti pilnu pajėgumu į mokestinės ir teisinės aplinkos aktualijas, kas jaunai įmonei gal nėra taip aktualu. Jauna įmonė turi koncentruotis tik į veiklos plėtrą, kad galėtų išgyventi ir eiti į priekį. Dabar aktyviai stebime Latvijos priimtą jaunų verslų mokestinės aplinkos gerinimo įstatymą, gal tai bus pavyzdys Lietuvai, o jei ne, tai tada teks ieškoti išeičių.

Dėl rinkos. Esame jauna įmonė ir ieškomės lengviausiu pardavimo kanalų, todėl dabar 95 proc. produkcijos keliauja į užsienį. Lietuvoje yra rinka, tik ji labiau orientuota į sezoniškumą, labai reikli, kas reikalauja daugiau išlaidų marketingui, vartotojų aptarnavimui.

3

Kas labiausiai domisi jūsų produktu?

Pastebime, kad mūsų produktas dažnai dovanojamas, bet galime pasakyti, jog jį renkasi žmonės, kurie mėgsta būti unikalūs, elegantiški ir išskirtiniai. Taip pat, kurie mėgsta medžio natūralumą.

Kokie ateities planai?

Produktų įdėjų yra daug, plėtros tikslų – dar daugiau. 2017 m. pradėsime didmeninę prekybą, megsime ryšius su distributoriais užsienyje, optimizuosime mažmeninę prekybą internete ir gamybos procesus, plėsime komandą.

Kiek ir kokių žingsnių reikia, jei noriu ant savo „iPhone“ uždėti jūsų gamintą dėklą?

Viskas prasideda nuo užsakymo, kur vartotojas pasirenka telefono arba kompiuterio modelį. Tada pasiūlome išsirinkti iš 8 skirtingų medienos rūšių, taip pat pasiūlome žmogui tiesiai mūsų svetainėje www.woodwe.eu personalizuoti savo dėklą pridedant paveiksliuką arba tekstą graviravimui. Kartais lankytojai teiraujasi dėl skirtingų medienos inkrustacijų. Yra labai daug skirtingų būdų kaip galima personalizuoti savo dėklą. Patvirtinus užsakymą, prieiname prie gamybos ir tada išsiunčiame dėklą. Žmogus gauną dėklo komplektą su instrukcija kaip jį užsiklijuoti. Vidutiniškai dėklo užklijavimas užima apie 4-5 minutes.

Kalbėjosi Giedrė Peseckytė

Nuotraukos – iš „WoodWe“ archyvo.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Galite naudoti bazinį HTML kodą. Jūsų el. pašto adresas nebus viešinamas.

Prenumeruokite šios diskusijos žinutes, naudodamiesi RSS

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

%d bloggers like this: