Pamaina politikos elitui yra

Dabartinis politinis elitas tikrai nėra toks kompetentingas, kad jaunimas negalėtų jų pakeisti, – teigia jauniausias Vilniaus miesto tarybos narys Adomas Bužinskas. Nors nūdienų Lietuvos politinė realybė apie politinę karjerą dažnai sudaro dvejotiną įvaizdį, atsiranda vis daugiau jaunų žmonių, jaučiančių atsakomybę už savo valstybę, siekiančių permainų ir pokyčių, bei “šviežio oro” politinėje arenoje. Šios savaitės diskusijoje kalbamės su jauniausiu miesto tarybos nariu Adomu Bužinsku apie pasirinkto politinio kelio vingius.

Papasakokite apie savo kelią į Tarybos nario postą.

Niekad nekėliau sau konkretaus tikslo užimti vieną ar kitą postą. Manau, kad tai gavosi labai natūraliai, kaip pasekmė mano iki tol buvusių veiklų. Mokykloje turėjau puikius istorijos ir pilietiškumo mokytojus – mane tai paskatino daugiau domėtis valstybėje vykstančiais procesais. Būtent todėl įstojau į Jaunųjų konservatorių lygą, kur ir prasidėjo mano, kaip politiko kelias. Veikdamas šioje organizacijoje išmokau tikrai daug, todėl kalbėdamas su moksleiviais ir studentais visuomet juos raginu jungtis prie nevyriausybinių organizacijų veiklos. Veikimas nevyriausybinių organizacijų sektoriuje yra pagrindinė priežastis, kodėl esu Vilniaus miesto tarybos narys.

Kas paskatino Jus tapti politiku?

Pagrindinė priežastis – atsakomybė už savo valstybę. Būtent mūsų karta, kuri gimė jau  Nepriklausomoje Lietuvoje turi nebijoti imtis atsakomybės. Tokiu būdu keisime visuomenės požiūrį į politiką ir prisidėsime prie realių pokyčių mūsų visuomenėje. Iš savo patirties galiu paliudyti, kad dabartinis politinis elitas tikrai nėra toks kompetentingas, kad jaunimas negalėtų jų pakeisti.

Kaip į Jus, kaip į “jaunąjį politiką” reaguoja aplinkiniai?

Įvairios reakcijos būna. Manau, kad daugeliui jaunų žmonių esu geras pavyzdys, kad, nepaisant amžiaus, darbinės patirties ir resursų, gali būti išrinktas ir priimti miestui svarbius sprendimus. Esu jauniausias miesto tarybos narys, tad tam tikriems kolegoms pagal amžių tikčiau tiek į sūnus, tiek į anūkus, tiek ir į proanūkius 🙂 Pradžioje kadencijos gal ir jautėsi šioks toks rezervuotas požiūris į mane iš kolegų pusės. Būdavo ir pakankamai komiškų situacijų, kuomet ateidavau pas valdininkus prašyti informacijos tam tikrais miestui aktualiais klausimais, o man atsakydavo: „Studente, iš kur leidimą apskritai gavai į savivaldybę ateiti?“ Bet galiausiai visi tave vertina ne pagal amžių, o pagal darbus, tad bėdų mano veikloje dėl to tikrai nekyla.

17022257_10212190541142558_8418906125236012396_n

Su kokiais iššūkiais, barjerais dažniausiai tenka susidurti darbe?

Turiu nulinę toleranciją korupcijai, tad didžiausias iššūkis ir tuo pačiu nusivylimas – suprasti, kad korupcijos problema Vilniaus miesto savivaldybėje tokia didžiulė, kad didesnių pokyčių net per 4 metų kadenciją nesugebėsi įvykdyti. Taip, yra matomi teigiami pokyčiai, tačiau korupcijos problema nėra sprendžiama iš esmės, užtat reguliariai girdime apie tam tikras korupcines istorijas, susijusias su miesto savivaldybe. Tad didžiausias iššūkis yra gyventi su tuo blogiu, suprantant, kad jo per dieną nesunaikinsi.

Kokie įgūdžiai ir savybės svarbios siekiant politinės karjeros?

Politika yra kompromisų menas. Tau turi patikti bendrauti su kitais žmonėmis, turi mokėti išklausyti ir suprasti jų argumentus, mokėti pripažinti, kad klydai. Taip pat turi mokėti dirbti komandoje, dalintis atsakomybėmis, nes politikoje vienas nieko nepasieksi. Į skirtingas sritis gali įsigilinti visi, kurie netingi mokytis, o va jei nepatinka bendrauti, viešai kalbėti ir argumentuotai diskutuoti, tada politikoje bus sunku.

Kokios jūsų ateities ambicijos, vizijos?

Pagrindinis tikslas – sąžiningai atidirbti keturių metų kadenciją Vilniaus miesto taryboje. Žmonės man suteikė pasitikėjimą avansu ir turiu jiems įrodyti, jog to buvau vertas. O tolimesni tikslai man ir pačiam nėra žinomi. Kol kas viskas puikiai man sekasi ir per daug į priekį neplanuojant. 🙂

Ką patartumėte jauniems žmonėms, svajojantiems apie politinę karjerą?

Pagrindinis patarimas – ne svajoti, o pradėti veikti. Niekad nebus situacijos, kuomet būsite 100% pasiruošęs  dalyvauti rinkimuose ar 100% išmanysite visus valstybėje esančius procesus. Nebijokite prisiimti atsakomybės jau dabar ir nenuleiskite rankų, jei nepasiseka. O jei turite klausimų ar norite išgirsti kokį patarimą – drąsiai rašykite man į Facebook‘ą.

Milda Petkauskaitė

Nuotraukos – iš pašnekovo asmeninio archyvo.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Galite naudoti bazinį HTML kodą. Jūsų el. pašto adresas nebus viešinamas.

Prenumeruokite šios diskusijos žinutes, naudodamiesi RSS

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

%d bloggers like this: