Mūsų valstybei praverstų skaitmeninis ambasadorius

Toks, kokį šių metų pradžioje nutarė paskirti Danijos karalystės valdžia. „Skaitmeninis ambasadorius“ galbūt skamba kiek nerimtai, bet jo paskirtis valstybės diplomatiniame korpuse labai rimta: palaikyti artimą ryšį su stambiausiomis pasaulio technologijų bendrovėmis, siekiant atstovauti savo šalies interesus.

Danai taikliai pastebėjo, kad šiandien mūsų gyvenimas labiau priklauso nuo technologijų ir interneto nei nuo prekybinių ar politinių santykių su kuria nors atskira šalimi. O kitos šalys gi turi joms skirtus diplomatus, tai kodėl tokie neturėtų būti skirti „Apple“, „Google“, „Facebook“ ir kitoms įtakingiausioms IT bendrovėms?

Skaitmeninio ambasadoriaus funkcijų sąrašas būtų ne toks trumpas, kaip galima įsivaizduoti:

  • greitai ir efektyviai spręsti nesklandumus ir problemas, susijusias su informacijos sklaida internete (pvz., kenksmingos šalies piliečiams informacijos pašalinimas);
  • skatinti paslaugas ir informaciją teikti šalies nacionaline kalba;
  • skatinti bendradarbiavimą su šalies aukštojo technologinio mokslo institucijomis;
  • pritraukti investicijų į šalies technologijų sektorių (Danija, pavyzdžiui, tikisi kelių duomenų centrų steigimo savo šalyje);
  • siekti harmonizuoti vartotojų teises ir tarnybų taisykles su šalies įstatymais.

Čia tik keli pavyzdžiai — funkcijų sąrašą galima pildyti. Šalia pagrindinio darbo skaitmeninis ambasadorius, žinoma, pasitarnautų ir valstybės savireklamai. Jei jau skirtume tokį diplomatą, tai pasirodytumėme pasauliui esantys pažangūs ir suprantantys technologinio progreso eigą.

Tiesą sakant, ne mažiau reikalingas būtų ir technologijų ambasadorius Lietuvai. Gal net ne ambasadorius, o Seimo ir vyriausybės konsultantas ir patarėjas technologijų klausimais. Kad šalies valdžia geriau suvoktų technologijas, jų įtaką politiniam ir ekonominiam valstybės gyvenimui, kad įstatymų leidėjai ir pagrindiniai vykdytojai suprastų tiek jų grėsmes, tiek ir galimybes, matytų savo veiklą globalaus informacijos tinklo kontekste.

Džiugas Paršonis

Iliustracija – „Pixabay“

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Galite naudoti bazinį HTML kodą. Jūsų el. pašto adresas nebus viešinamas.

Prenumeruokite šios diskusijos žinutes, naudodamiesi RSS

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

%d bloggers like this: