Eurograma #21: teismams trūksta pinigų ir advokatų

Tvari teisinė valstybė – svarbiausias jos piliečių teisių užtikrinimo ir saugumo laidas. Todėl Europos Komisija šį pavasarį atliko naują teisingumo sistemų efektyvumo Europos Sąjungos šalyse tyrimą ir paskelbė ataskaitą „Justice Scorecard 2017“. Joje – gausybė duomenų ir diagramų, lyginančių tris pagrindines teisingumo veiksmingumo sritis: efektyvumą (kaip ilgai trunka bylos), kokybę (teisingumo standartus, informacijos apie bylas prieinamumą) ir nepriklausomybę.

Bendrame ES kontekste Lietuvos Respublikos teismai atrodo neblogai: bylos sprendžiamos sparčiai, valstybė suteikia teisinę pagalbą neįstengiantiems samdytis gynėjų teisme, o pagal informacijos apie vykstančias bylas prieinamumą Lietuva apskritai pirmauja visoje Sąjungoje.

Problemiškiausios sritys mūsų valstybei – vienas prasčiausių Europoje teismų finansavimas ir santykinai mažas advokatų bei teisininkų skaičius 100 tūkstančių gyventojų. Dar prastesni yra pasitikėjimo teismais rezultatai. Kodėl taip yra? Vienas galimas paaiškinimas: investuojama į teismų modernizavimą ir infrastruktūrą, tačiau per mažai investuojama į žmones.

eurograma21

Grafika – „Euroblogas“, nuotrauka – „Pixabay“

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Galite naudoti bazinį HTML kodą. Jūsų el. pašto adresas nebus viešinamas.

Prenumeruokite šios diskusijos žinutes, naudodamiesi RSS

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

%d bloggers like this: