Apie Europą iš pirmų lūpų

Nuo 2004 metų gegužės pirmosios kiekvienas lietuvis ne tik Lietuvos, bet ir Europos sąjungos pilietis. Taigi kiekvienam, man, tau, kaimynui ar bandradarbei palanku žinoti kuo daugiau apie Europos Sąjungą – kokie įstatymai priimami, kaip jie paveikia piliečius, kokiomis nuotaikomis gyvenama. Visą informaciją ne tik sunku sekti, bet sunku ir pateikti, ypač, kai sąjunga tokia įvairi ir didelė. Informacija, pateikiama Lietuvos žiniasklaidose priemonėse ne visuomet gali būti pakankama, kai norima gauti platesnį požiūrį ar norima gauti informaciją iš pirminių šaltinių. Šiame straipsnyje pateikiamos kelios internetinės svetainės, kuriuose pravartu ieškoti informacijos apie ES.

es

 1. Oficiali Europos Sąjungos svetainė: https://europa.eu/european-union/index_lt. Čia pateikiama visa svarbiausia informacija susijusi su gyvenimu, darbu, verslu ES. Tai statistika, teisė, dokumentai ir kita. Čia paisrinkus skiltį „Apie ES“ galima rasti nuorodas į institucijas, kaip pavyzdžiui į Europos komisijos puslapį https://ec.europa.eu/info/index_lt. Portalas prisistato kaip „Politika, informacija ir paslaugos“. Šiame Europos Komisijos internetiniame portale pateikiama informacija suskirstyta į šias skiltis:
 • Verslas, ekonomika, euras;
 • Gyvenimas, darbas, kelionės ES;
 • Teisė;
 • Apie Europos Sąjungą;
 • Finansavimas, viešieji pirkimai;
 • Moksliniai tyrimai ir inovacijos;
 • Energetika, klimato kaita, aplika;
 • Strategija;
 • Švietimas;
 • Humanitarinė pagalba ir pagrindinės teisės;
 • Darbas Europos Komisijoje;
 • Statistika;
 • Maitas ir ūkininkavimas;
 • ES regionų ir miestų plėtra.

Taip pat atskira skiltis supažindina su Europos Komisijos veikla. Išskiriami svarbiausi įvykiai ir naujienos, taip pat, kontaktai.

https://europa.eu/newsroom/home_en svetainėje pateikiamos NAUJIENOS. Naujienų pranešimai, artėjantys renginiai gali būti randami čia. Tačiau informacija čia pasiekiama tik anglų, prancūzų arba vokiečių kalbomis.

politico

 1. Be oficialios Europos Sąjungos svetainės, kurioje informacija pateikiama lietuvių kalba, išskyrus „News room“ naujienose, informacijos galima ieškoti ir http://www.politico.eu/. Šiame naujienų portale apie Europą galima rasti straipsnių, video pranešimų, forumus ir blogus. Skirtingai nei oficialiame Europos Sąjungos portale, čia talpinama profesionalių žurnalistų teikiama informacija ir skirtingai nuo Europos Sąjungos „News room“ stengiamasi straipsniams naudoti kuo daugiau informacijos šaltinių. Ši žinaisklaidos priemonė yra patrauklesnė sekti naujienoms ir analizuoti procesus vykstančius Europoje, nes čia pateikiama jau „apdirbta“ Europos Sąjungos oficialiame portale pateikiama informacija.
 2. Euractive skelbiantys skaidrią žurnalistiką pateikia informaciją apie Briuselyje priimamus sprendimus visuomenei ir verslui. Žiniasklaidos priemonė siekia sumažinti nežinomybę ir atskirtį tarp priimamų politikų sprendimų ir piliečių. http://www.euractiv.com/

euractive

Taigi jeigu ieškote pirminių šaltinių: įstatymų, teisės aktų, dokumentų, kontaktų – nedvejodami eikite į oficialią ES svetainę. Nepamirškite, kad čia viskas pateikiama lietuvių kalba.

Visos kitos svetainės – tai naujienų portalai, kurie orientuojasi į Europos naujienas. Tačiau juos skaitant reiks pasitelkti svetimos kalbos žinias. Jų privalumas – informacija jau apdorota, parengta patraukliai, aiškiai ir su įvairiais komentarais, leidžiančiais susidaryti objektyvią nuomonę.

Giedrė Peseckytė

Pagrindinė nuotrauka – „Pixabay“

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Galite naudoti bazinį HTML kodą. Jūsų el. pašto adresas nebus viešinamas.

Prenumeruokite šios diskusijos žinutes, naudodamiesi RSS

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

%d bloggers like this: