Jaunimas: pokalbiai apie Europą

Ką jauni žmonės šiandien mano apie Europos Sąjungą ir kokiomis temomis dalinasi su bendraamžiais? Šeši jaunuoliai iš skirtingų valstybių pasidalino savo mintimis.

Šias trumpas mintis greita perskaityti, bet verta sugaišti šiek tiek laiko jas apmąstyti. Net iš kelių sakinių matyti, kad aktualios temos įvairiose šalyse labai skiriasi. Kuo geriau suprasime jas visas, tuo geriau suprasime pačią Europą… – red.

dav

Dawid 22 metai. Lenkija

Kelionės būtų didžiausia tema, nes visi nori keliauti, dabar taip lengva keliauti dėka Erasmus+ ar tokių programų kaip Workaway. Kita svarbi tema – pabėgeliai, visi kalba apie juos, bet daugiausia vyresni žmonės, jauni žmonės tiesiog mėgaujasi gyvenimu ir nori pamatyti Europą.

Victoria

Victoria 22. Bulgarija

Pabėgeliai labai svarbi tema, nes Europoje mes nežinome, ką su jais daryti, vieni mano, gerai, atvykite, kiti, o ne! – jie negali čia gyventi, tai kita religija, kita kultūra… Taip pat politika, jos jauni žmonės nesupranta, jie tik baigia mokyklą ir nežino, kokias teises turi ir ką darys gyvenime toliau… Švietimas. Jis labai pasenęs ne tik Bulgarijoje bet ir kitose šalyse. Mes jauni ir, manau, turime kažką daryti, kad švietimo sistema pasikeistų.

Jenifer

Jenifer 28, Škotija.

Brexit. Daugelis mano draugų iš Europos –  jie nežino ar turi išvykti, jie turi vaikų ir neturi žalio supratimo, kas jų laukia, ar reikės vizų, leidimų gyventi. Agrokultūra, žvejyba žlunga, niekas nieko nežino – tai baisu, siaubinga. Tai lyg atsikėlimas po košmaro ir norėjimas vėl užmigti. Buvo priežasčių, kodėl palikti Europos Sąjungą, bet ne tiek daug, kad iš tiesų išstotumėme iš jos.

Doruk

Doruk, 23, Turkija

Ne man, bet daugumai žmonių Turkijoje Europos Sąjunga suvokiama kaip priešas, kaip šalių bendrija, kuri nenori, kad Turkija sustiprėtų, praturtėtų. Ir tai daugumos nuomonė apie Europos Sąjungą. Bet man, kitiems labiau išsilavinusiems žmonėms tai galimybė turėti geresnį gyvenimą. Išsilavinę žmonės bando pabėgti iš Turkijos į Europos Sąjungą norėdami turėti geresnę ateitį.

Thomas

Thomas, 23, Vokietija

Manau, kad turime būti atsargūs, kad nebūtume suskaldyti vėl. Šiuo metu yra daug skirtingų jėgų, kurios bando padidinti atskirtį. Pavyzdžiui Vokietijoje mes turime jėgas, kurios turi labai stiprų kairiųjų veidą. Vokietijoje viskas, kas dešinieji, automatiškai blogi, dėl šios priežasties viskas, ką daro kairieji yra, gerai… Mūsų praeitis? Bet mes nekalbame apie tai su draugais… Viskas, ką dabar turime yra nuostabu, mes nieko nebijome, mėgaujamės gyvenimu ir pamirštame, kad buvo kitaip. Galvojame, kad tai, kaip yra dabar, yra normalu, ir niekas nepasikeis. Ir tuomet jaunimui nerūpi, nes tai kaip yra dabar atrodo natūralu. Mes gyvename pasaulyje, kur viskas jau gražu ir mes neturime kovoti dėl to. Manau, kad dauguma žmonių galvoja, kad tai normali būsena, bet daug kas pamiršta, kad net mūsų tėvai turėjo kovoti už mus, kad pažengtume taip toli. Ir daug kas jau pamiršta…

Christophe

Christophe 21, Prancūzija

Šiaurės Prancūzijoje yra emigrantų iš Afrikos stovyklos, kurie nori persikelti į Didžiąją Britaniją. Pernai ten buvo Džiunglės. Džiunglėse tu turi tik afrikiečius, kurie viską sau pasistatė. Prancūzai tai sugriovė ir išsiuntė juos į kitas vietas – šalia Paryžiaus, Belgijoje. Bet dabar jie vėl sugrįžta. Kadangi jie atvyskta nelegaliai, tai negali pasiekti Didžiosios Britanijos ir įstringa…

Kalbėjosi Giedrė Peseckytė

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Galite naudoti bazinį HTML kodą. Jūsų el. pašto adresas nebus viešinamas.

Prenumeruokite šios diskusijos žinutes, naudodamiesi RSS

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

%d bloggers like this: