Nemokamas kalbų mokymasis internetu. Išbandyk!

Kalbų programėlės

Pixabay.com nuotr.

Prieš kurį laiką persikrausčiau gyventi į Briuselį. Kažin ar dar kur nors pasaulyje gebėjimas kalbėti trimis ar keturiomis kalbomis yra toks pat įspūdžio nekeliantis ar net savaime suprantamas kaip kad šiame „europiniame burbule“.

Nusprendusi patobulinti savo prancūzų kalbos žinias ir susipažinti su flamandų kalbos pagrindais, ėmiau tyrinėti įvairias internetines platformas ir mobiliąsias programėles, skirtas kalbų mokymuisi. Savo mėgstamiausiomis norėčiau pasidalinti ir su tavimi!

BUSUU

Programėlė „Busuu“ buvo sukurta atkreipti dėmesį į Kamerūno kalbos busuu nykimą ir yra skirta padėti mokytis portugalų, anglų, ispanų, vokiečių, kinų, rusų, italų, turkų, lenkų, japonų ir prancūzų kalbų. Skaičiuojama, kad net 45 milijonų vartotojų prisijungė prie šios apdovanojimus pelniusios iniciatyvos, kuri „EdTech Europe“ net buvo įvardinta kaip „geriausia švietimo srities startuolė Europoje“.

Čia gali kalbą mokytis nuo pradmenų arba išlaikyti 5-15 minučių trukmės testą kalbos žinių lygiui nustatyti ir tęsti mokymosi procesą toliau.

Nemokamoje versijoje gali išmėginti flashcards, o mokama versija, kainuojanti nuo 5,41€ per mėnesį, siūlo ir gramatikos pratimus, testus, integruotą pokalbių funkciją, pateikiančią asmeninius atsiliepimus apie tavo atliktus pratimus, bei kitas paslaugas. Svetainės turinį kuria ir redaguoja vidaus švietimo ekspertų ir mokytojų komanda.

DUOLINGO

Viena populiariausių, tad galbūt ir tau jau girdėta, yra „Duolingo“ svetainė ir programėlė, kuria naudojasi daugiau nei 100 milijonų vartotojų. Jos populiarumą, ko gero, lėmė ne tik nemokama prieiga bei akiai malonus dizainas, bet ir žaidybinis aspektas, pavyzdžiui, taškai, kurie yra skiriami už pasiektą pažangą ar už mokymąsi kelias dienas iš eilės.

„Duolingo“ siūlo 81 kursą, kurių dauguma buvo sukurti gimtakalbių. Tarp jų ir kalbos, kurios yra mažai žinomos. Vartotojai čia gali rasti įvairių lygių kalbėjimo, klausymo, vertimo ir pasirinkimo iš keleto alternatyvių atsakymų pratimų.

Jeigu įdomu, šioje TEDx prezentacijoje Luisas von Ahnas, vienas programos kūrėjų, atskleidžia, kodėl „Duolingo“ buvo sukurtas ir kaip jis gali padėti išversti internetą. Dabartinė programos misija yra nemokamas švietimas ir kalbos barjerų griovimas. Prieš keletą metų, „Apple“ nominavo „Duolingo“ „iPhone“ metų programėle ir tai buvo pirmas kartas, kai apdovanojimą gavo švietimo srities programėlė.

BABBEL

„Babbel“ programėlėje kiekvieną pamoką pradedi mokydamasis žodžių panaudodamas paveikslėlius, o paskui išmoktus žodžius turi pritaikyti ir vartoti frazėse bei dialoguose. Tokia sistema gali mokytis net 13 skirtingų kalbų, pavyzdžiui, vokiečių, ispanų, prancūzų, italų, danų ir kt. Pirmąsias 40 pamokų gali išmėginti nemokamai ir tuomet nuspręsti, ar verta už programėlę mokėti ir toliau praktikuotis.

Jeigu nesi pradžiamokslis, o nori specifinių tam tikros kalbos įgūdžių, pavyzdžiui, konkretaus žodyno ar gramatikos, „Babbel“ siūlo specialius pamokų paketus. Itin patogu tai, kad parsisiuntęs pamokas, gali mokytis ir neprisijungęs prie interneto.

Taip pat gali pašniukštinėti po Babbel Youtube kanalą, kuriame gausu smagių užsienio kalbų žaidimų, iššūkių, kelionių blogų, taip pat vaizdo įrašų apie pačią programėlę, jos kūrėjus, ir t.t.

50LANGUAGES

Ši svetainė suteikia galimybę savo gimtąją kalba mokytis daugiau nei 50 įvairiausių kalbų, tokių kaip arabų, kinų mandarinų, olandų, anglų, prancūzų, vokiečių, hindi, italų, japonų, persų, portugalų, rusų, ispanų, turkų ir net lietuvių! 100 pamokų kasdieninių situacijų temomis yra nemokamos!

OPEN CULTURE

„Open Culture“ platformoje surinktos pačios įvairiausios edukacinių resursų nuorodos ir mokymosi medžiaga mokytis net 48 kalbas. Šioje svetainėje rasi visko: nuo urdu iki čekų, nuo vietnamiečių iki senosios graikų kalbos… Be to, informacija nuolat atnaujinama, tad svetainę naudinga aplankyti reguliariai.

ERASMUS+ ONLINE LINGUISTIC SUPPORT

Programos „Erasmus+“ dalyviai taip pat turi prieigą prie „Erasmus Plus Online linguistic support“ . Ši platforma suteikia galimybę mokytis 18 europinių kalbų tam, kad judumo programos dalyviai galėtų patobulinti savo kalbos įgūdžius prieš išvykstant savanoriauti, studijuoti ar dirbti į užsienio valstybę.

Programos dalyviai, atrinkti juos siunčiančių institucijų, gali atlikti kalbos įgūdžių įvertinimo testą ir naudotis šiais kalbos kursais nemokamai.

 TRIPLINGO

Jeigu ruošdamasis atostogoms ar trumpai kelionei nori išmokti keletą kasdienių frazių užsienio kalba, siūlau išmėginti „TripLingo“. Programėlė leidžia pasirinkti pokalbio lygį ir tematiką. Ypač naudingas yra programėlėje įdiegtas balso vertėjas, pasiekiamas vos vienu mygtuko paspaudimu, kuris išvers tavo pasakytą frazę į pasirinktą kalbą.

———————————————————————–

Nors savarankiško mokymosi priemonių internete apstu, pasak daugelio, kalbos kursų jos atstoti negali. Tačiau niekas nenuginčys, kad skaitmeninės programos, filmai, dainų klausymas, interaktyvūs pratimai, tandeminis mokymasis gali tapti puikiomis pagalbinėmis priemonėmis.

Mano manymu, svarbiausia, jog kalbos mokymasis nebūtų kančia, o, atvirkščiai, malonus procesas.

Ar teko matyti komedijų laidos ištrauką, kuriame aktorė Catherine Tate apsimeta vertėja, kalbančia septyniomis kalbomis, ar milijonus peržiūrų sulaukusį komišką video, pajuokiantį vokiečių kalbos išskirtinumą? Koks puikus priminimas, kad smalsumas, drąsa klysti ir geras humoro jausmas taip pat praverčia siekiant norimų rezultatų. Gero mokymosi!

 

Eglė Raustė

2 nauji atsakymai į “Nemokamas kalbų mokymasis internetu. Išbandyk!”

  1. Darius

    Paminėta Doulingo programėlė yra labai veiksminga. Super! Pats ją jau beveik metai laiko naudoju mokantis norvegų kalbos. Tačiau buvau priverstas pasirinkti savo gimtają kalbą-anglų kalbą. Būtent remiantis šia priežastimi manau kad ji yra visiškai netinkama norint išmokti lietuvių-anglų. Nes paprasčiausiai joje nėra lietuvių kalbos.

    Patinka

    Atsakyti

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Galite naudoti bazinį HTML kodą. Jūsų el. pašto adresas nebus viešinamas.

Prenumeruokite šios diskusijos žinutes, naudodamiesi RSS

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

%d bloggers like this: