Europos egzamino laimėtoja pataria, kaip nugalėti

Europos egzamino 2017 m. nugalėtoja Agnė Gurevičienė, nuotr. iš asm. albumo
Pažintinės kelionės į Europos Sąjungos (ES) institucijas Briuselyje, bilietai į Taliną ir skrydžiai oro balionu. Štai kas laukia šių metų Europos egzamino nugalėtojų!
Agnė Gurevičienė pernai metais džiaugėsi ne tik skrydžiu oro balionu, bet ir apsilankymu Romoje. Užsienio reikalų ministerijos darbuotoja, 2017 metais laimėjusi kelionę į Romą ir skrydį oro balionu, tinklaraščiui Euroblogas.lt sako, dalyvauti egzamine ją paskatino jau anksčiau šį konkursą laimėjusi jos kolegė Kamilė. Į Europos egzaminą Agnė siūlo žvelgti kaip į įdomų žaidimą ir galimybę sužinoti ką nors naujo.
– Kaip nusprendėte dalyvauti Europos egzamine?
– Europos egzamine nusprendžiau sudalyvauti gana spontaniškai. Gavus priminimą apie tą dieną vykstantį Europos egzaminą, anksčiau jį laimėjusi kolegė Kamilė paskatino išbandyti savo jėgas. Taip nutiko, kad dabar mūsų kabinete dirba vien tik Europos egzamino nugalėtojos.
– Ar tikėjotės laimėti?
– Į šį egzaminą žiūrėjau kaip į galimybę pasitikrinti žinias bei sužinoti ką nors naujo. Žinoma, žengiant finalo link, noras gerai pasirodyti išaugo. Taip pat jaučiau didesnę atsakomybę jame dalyvaudama ne kaip pavienis dalyvis, o atstovaudama Užsienio reikalų ministerijai.
- Agnė Gurevičienė konkurse laimėjo ne tik kelionę į Romą, bet ir skrydį oro balionu, nuotr. iš asm. albumo
- Europos egzamino 2017 m. nugalėtoja Agnė Gurevičienė, nuotr. iš asm. albumo
- Agnė Gurevičienė, nuotr. iš asm. albumo
- Skrydis oro balionu, nuotr. iš asm. albumo
- Kelionė į Romą, nuotr. iš asm. albumo
- Agnė Gurevičienė, nuotr. iš asm. albumo
– Iš kur tiek žinių apie Europos Sąjungą?
– ES istorija ir veikimo principais susidomėjau studijuodama politikos mokslus Vilniuje ir Berlyne, todėl magistro studijoms daug nesvarstydama pasirinkau Europos studijas Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institute. Tuo tarpu praktinių žinių apie ES įgijau dirbdama Užsienio reikalų ministerijoje ir Lietuvos nuolatinėje atstovybėje prie ES. Prieš penkerius metus turėjau galimybę asmeniškai prisidėti prie pirmojo Lietuvos pirmininkavimo ES Tarybai – Europos egzamino, kurį sėkmingai išlaikė visa Lietuva.
– Ar specialiai ruošėtės egzaminui?
– Prieš Europos egzaminą lankiausi mokyklose, kur su pradinių klasių mokiniais kalbėjomės apie Europos Sąjungos istoriją, tikslus, vertybes. Norėdama kuo labiau sudominti vaikus, stengiausi surasti įdomių, ne sausų faktų apie ES. Manau, tai labai padėjo ir laikant Europos egzaminą.
– Surinkote 30,40 taško. Tai beveik siekia maksimalią 32 taškų sumą. Kokie klausimai buvo sunkiausi?
– Europos egzamino klausimai buvo labai gerai parengti – įdomūs, kūrybiški, verčiantys pasukti galvą, reikalaujantys platesnio supratimo apie Europos valstybių istoriją, kultūrą. Nors daugumą klausimų pavyko įveikti, supratau, kad dar reikėtų pasitempti atliekų prevencijos ir tvarkymo srityje.
– Kaip Jums patiko prizas?
– Esu gana gerai susipažinusi su ES institucijų koridoriais Briuselyje, Liuksemburge ir Strasbūre, tad labai apsidžiaugiau laimėjusi skrydį į Romą. Buvo labai įdomu iš arti pamatyti rūmus, kuriuose buvo pasirašyta Europos Bendrijos įkūrimo sutartis, davusi pradžią šiuolaikinei Europos Sąjungai ir prisidėjusi prie ilgiausio istorijoje taikos Europoje laikotarpio. Taip pat daug malonių įspūdžių patyriau pirmą kartą pamačiusi Vilnių iš „Erasmus+“ oro baliono. Laimėti prizai dar kartą priminė, kad ES visų pirma yra jos valstybės narės, o ne institucijos.

Agnė Gurevičienė konkurse laimėjo ne tik kelionę į Romą, bet ir skrydį oro balionu, nuotr. iš asm. albumo
– Europos egzaminas vyksta nuo 2010 metų. Ar ir anksčiau bandėte savo jėgas?
– Pernai Europos egzamine dalyvavau pirmąjį kartą, tačiau būtinai išmėginsiu savo jėgas šiemet ir rekomenduoju prisijungti kitiems!
– Ką patartumėte šiemet dalyvausiantiems Europos egzamine?
– Į Europos egzaminą siūlau žvelgti kaip į įdomų žaidimą ir galimybę sužinoti ką nors naujo. Norintiems gerai pasirengti, patariu susipažinti su rekomenduojamu literatūros sąrašu, sekti ES aktualijas ir daugiau pasidomėti jos valstybėmis narėmis bei šalimis kandidatėmis.
Tiek besilankydama mokyklose, tiek dalyvaudama Europos egzamino finale, sutikau daug jaunų žmonių, besidominčių Europos Sąjunga. Todėl svarbiausias mano palinkėjimas – išlaikyti šį nuoširdų domėjimąsi, veržlumą ir likti tikrais europiečiais.
——————————————————————————————————-
Europos egzaminas vyksta keliais etapais. Pirmasis etapas vyks gegužės 9 d. mokyklose (raštu) ir organizacijose (internetu). Pavieniai dalyviai atlikti testą internetu galės gegužės 9 – 11 d.
Gegužės 16 d. antrasis Europos egzamino etapas vyks internetu − iš mokyklų, organizacijų laimėtojų ir geriausiai išlaikiusių egzaminą pavienių dalyvių išrenkami egzamino finalininkai.
Gegužės 22 d. Europos egzamino finalas Europos namuose Vilniuje.
Šiuo metu galite ruoštis atlikdami bandomąjį egzaminą.
Daugiau informacijos Pažink Europą svetainėje.
Giedrė Peseckytė
Norite šį tekstą publikuoti savo interneto svetainėje ar tinklaraštyje? Parašykite mums el. paštu euroblogui @ gmail.com
Parašykite komentarą