Festivalyje „Būtent!“ – diskusijos, protmūšis ir filmai

Protmūšis „Europrotai“ su Pauliumi Ambrazevičiumi ir Arnoldu Pranckevičiumi, EK nuotr.

Protmūšis „Europrotai“ su Pauliumi Ambrazevičiumi ir Arnoldu Pranckevičiumi, EK nuotr.

Rugsėjo 7–8 d., penktadienį ir šeštadienį, Birštone vyks nemokamas diskusijų festivalis „Būtent!“, kuriame dalyvaus ir Europos Komisijos (EK) atstovybė Lietuvoje kartu su Europos Komisijos Generaliniu sekretoriatu, Europos Parlamento biuru Lietuvoje bei Užsienio reikalų ministerija.

Dalyviai kviečiami į įvairias diskusijas, protų mūšį bei filmų peržiūras.

„Gera diskusija man yra ta, kurioje pašnekovai ne tik kalba, bet ir klausosi. Kur gerbiamas oponentas, kur diskutuojama argumentų ir faktų, o ne asmeniškumų ir emocijų kalba. Brandi diskusija vyksta tarp žmonių, kurie nepervertina savęs ir nenuvertina kitų, neskelbia absoliučios tiesos ir visada palieka erdvę abejonei ir klausimui. Geros diskusijos nebūna ir be puikaus moderatoriaus, kuris sugeba ne tik talentingai valdyti laiką ir erdvę, bet ir atskleisti kiekvieno pašnekovo stipriausias puses bei aktyviai į diskusiją įtraukti auditoriją. Ir geriausios diskusijos būna tos, kurios prikausto dėmesį nuo pat pradžios ir nepaleidžia iki pat galo, ir kurios baigiasi tuomet, kai dar norisi tęsti ir dar galvoje kirba milijonas naujų klausimų. Kaip ir geras desertas, gera diskusija turi būti nunešta nuo stalo dar nesuvalgius paskutinio kąsnelio ir likus alkiui naujoms idėjoms ir naujiems susitikimams“, sako diskusijose dalyvausiantis EK atstovybės Lietuvoje vadovas Arnoldas Pranckevičius. 

Europos Sąjungos institucijų pristatomos temos:

Ar galime sau leisti lėtą demokratiją greitai besikeičiančiame pasaulyje? (diskusija vyks anglų kalba, temą pristato Europos Komisija).

Rugsėjo 7 d. 16.30–17.30 val. erdvėje „Europietiška Lietuva“

Moderatorius −  A. Tapinas. Dalyviai: P. Herry, T. Jakutavičius, E. Greimas, S. Pronckutė

Mes gyvename pasaulyje, kur žaibiškai sklindanti informacija ir technologijų inovacijos  verčia mus priimti skubotus sprendimus. Tačiau kur mes skubame? Ar taip neprarandame žmogiškojo ryšio ir supratimo apie tai, kas gyvenime iš tiesų svarbu? Sveikoje, piliečių galia grindžiamoje demokratijoje pokyčiams reikia laiko. Europos piliečių iniciatyva, piliečių dialogai ir viešosios konsultacijos yra Europos Sąjungos institucijų priemonės, sukurtos piliečių dalyvavimui politikos formavime. Tačiau ar jos veiksmingos? Kiek galios Tu turi Europos Sąjungoje? #EUTakeTheInitiative

 

„Ar Europai reikalingos ginkluotosios pajėgos?“ (temą pristato Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje)

Rugsėjo 7 d. 18.00–19.00 val. erdvėje „Europietiška Lietuva“

Moderatorė − R. Tapinienė. Dalyviai: R. Juknevičienė, R. Karoblis, M. Laurinavičius, A. Pranckevičius.

Kokio vaidmens gynybos srityje turėtų imtis Europos Sąjunga? Ar nepakanka to, ką šiuo metu daro valstybės narės? Kaip galime užtikrinti, kad Europos iniciatyvos nedubliuotų NATO? Ar gali Europa turėti bendras ginkluotąsias pajėgas ir, jei taip, kas joms vadovautų? Koks yra nuolatinio struktūrizuoto bendradarbiavimo (PESCO) tikslas ir kokie yra su tuo susiję Lietuvos interesai?

 

Kampanijos #EUandME trumpametražiai filmai „Debut“, „Svečių namai“, „Vienišius“, „Oona“, „Party Animal“ (filmų peržiūrą pristato Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje).

Rugsėjo 7 d., 19.30–20.30 val. erdvėje „Kūrybinga Lietuva“

 

N-18: Kaip išsirinkti tinkamiausią ir patikimiausią? Apie politikus labai atvirai (temą pristato Europos Parlamento biuras Lietuvoje)

Rugsėjo 8 d. 11.00–12.00 val. erdvėje „Europietiška Lietuva“

Moderatorė − M. Vilikanskytė. Dalyviai: N. Žutautaitė, A. Puklevičius, dr. M. Jurkynas

Lietuviai labai džiaugiasi Lietuvos naryste ES, tačiau vangiai balsuoja rinkimuose ir kartais nežino, ką išrinkti atstovai veikia. Kodėl? Kokiais kriterijais rinkimuose vadovaujasi Lietuvos rinkėjai? Ar tie kriterijai yra nevienodi skirtingiems rinkimams – Europos Parlamento, Seimo, savivaldos, prezidento? Kokių savybių, žinių, gebėjimų reikia sėkmingiems politikams? Tikime, kad diskusijoje sutarsime, kokie gi turi būti tie geriausieji ir patikimiausieji.

 

Briuselis nusprendė – ar tikrai? (temą pristato Užsienio reikalų ministerija).

Rugsėjo 8 d. 12.30–13.30 val. erdvėje „Europietiška Lietuva“

Moderatorius − V. Beniušis. Dalyviai: J. Neliupšienė, R. Martikonis, L. Kasčiūnas, R. Vilpišauskas

Kokia yra Lietuvos ES ateities vizija ir kaip galime ją pasiekti? Kaip sutelkti ir sustiprinti politikų, valstybės tarnautojų, visuomeninių partnerių ir piliečių pastangas kuriant ES viziją ir formuojant Sąjungos politiką? Apie tai kalbėsime Užsienio reikalų ministerijos pristatomoje diskusijoje „Briuselis nusprendė“ – ar tikrai?“ Artėjant 15-os Lietuvos narystės ES metų sukakčiai atėjo laikas atvirai pakalbėti apie ES integracijos ir bendrų ES sprendimų įtaką Lietuvos politiniam, ekonominiam ir kultūros vystymuisi, nacionalinės ir ES politikos kompetencijų ribas bei jų įtaką valstybės raidai. O svarbiausia apie tai, kokios ES ir Lietuvos joje mes visi norime?

 

Protmūšis „Europrotai“ su Pauliumi Ambrazevičiumi ir Arnoldu Pranckevičiumi

Rugsėjo 8 d. 19.00–20.30 val. erdvėje „Europietiška Lietuva“

Filmas „Mustangės“

Rugsėjo 8 d. 21.00–22.30 val. erdvėje „Kūrybinga Lietuva“ (filmų peržiūrą pristato Europos Parlamento biuras Lietuvoje)

Viso festivalio metu bus galima apsilankyti Europos piliečių iniciatyvos #EUTakeTheInitiative palapinėje, kur bus galima daugiau sužinoti apie piliečių galimybes inicijuoti teisės aktų pasiūlymus Europos Komisijai.

Europos sodas

Užsienio reikalų ministerija kviečia apsilankyti švytinčiame Europos sode. Tai interaktyvus ir meniškas būdas pajusti visų Europos Sąjungos valstybių skirtumus ir vietą Europos žemėlapyje. Sodą sudaro 28 skirtingos puokštės, kurios simbolizuoja 28 Europos Sąjungos valstybes nares. Kiekviena puokštė pasižymi skirtingu dydžiu, kurį lemia atitinkamos Europos Sąjungos valstybės narės plotas, gyventojų skaičius, turimi balsai Europos Parlamente ir ES Taryboje. Įdomu tai, kad ši instaliacija išdėstyta proporcingai atsižvelgiant į atstumus tarp valstybių.

Rugsėjo 7–8 dienomis Birštone vyks visiškai nemokamas antrasis diskusijų festivalis „Būtent!“. Dvi dienas Vytauto parko erdvėje Birštone vyks daugiau kaip 90 renginių ir diskusijų svarbiomis Lietuvai temomis. Tikimasi, jog lankytojų skaičius sieks 5000. Festivalis „Būtent!“ yra vienas iš 8 Šiaurės ir Baltijos šalių demokratijos festivalių šeimos narių. Susipažinti su dviejų dienų festivalio programa galima svetainėje www.diskusijufestivalis.lt.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Galite naudoti bazinį HTML kodą. Jūsų el. pašto adresas nebus viešinamas.

Prenumeruokite šios diskusijos žinutes, naudodamiesi RSS

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

%d bloggers like this: