Pažintį su Europa pradėjo vos trylikos: jei emigruočiau, tai tik trumpam

Gabrielė Pimpytė

Gabrielė save ateityje mato tiek parlamente, tiek ir laboratorijoje. Mergina tikisi, kad veikla Jaunimo Europos komandoje jai padės apsispręsti dėl ateities, nuotr. iš asm. albumo

Dar tik vienuoliktoje klasėje pradėjusi mokytis Gabrielė Pimpytė iš Visagino jau gali pasigirti dideliu bagažu žinių apie Europos Sąjungą (ES) ir skirtingų Europos kultūrų pažinimu. Nuo septintos klasės pradėjusi domėtis Europa ir jos suteikiamomis galimybėmis mergina jau aplankė Bulgariją, Italiją, Slovakiją, o šiuo metu Portugalijoje dalijasi Jaunimo Europos komandos būsimais planais.

Jaunimo Europos komanda jau nuo 2010 m. buria jaunus, galinčius šiuolaikiškai pristatyti ES temas, žmones. Kartu sutelkę jėgas ir pasinaudodami savo skirtingomis savybėmis tinklo nariai padeda jaunimui suprasti, kaip veikia ES ir kokią įtaką ji daro mūsų gyvenimui. Šiemet prie komandos prisijungė ir visaginietė G. Pimpytė. Energinga mergina tinklaraščiui Euroblogas.lt pasakoja apie savo, kaip Europos pilietės, teises, vertybes ir kodėl visgi norėtų bent trumpam palikti Lietuvą.

Esame nedalūs, nors ir skirtingi

Vienuoliktoje klasėje pradėjusi mokytis G. Pimpytė didžiuojasi esanti tiek Lietuvos, tiek ES piliete, nuotr. iš asm. albumo

Vienuoliktoje klasėje pradėjusi mokytis G. Pimpytė didžiuojasi esanti tiek Lietuvos, tiek ES piliete, nuotr. iš asm. albumo

„Net keturi mano pažįstami buvo Jaunimo Europos komandos nariai, todėl apie šį tinklą sužinojau per juos. Be to, prisidėjo ir socialinė medija, kurioje mačiau kvietimus prisijungti prie komandos. Aš pagalvojau, kad taip, aš esu lietuvė, bet kartu ir europietė. Taip, istorinis laikotarpis buvo sunkus, bet tam, kad išgyventume, būtent ir reikėjo pradėti kurti bendruomenę, kuri vėliau išsivystė iki Europos Sąjungos. Manau, kad esu ne tik Lietuvos, bet ir ES pilietė. Daug kas sako, kad nori būti internacionalais, bet tam pirmiausiai reikia turėti savo valstybę, o tada jau gali išaugti ir pažinti tai, kas tave supa“, – kodėl nusprendė prisijungti prie projekto, pasakojo mergina.

Besididžiuojanti tuo, kad gyvena Europoje ir Lietuvoje, mergina teigė, kad jei reikėtų pasirinkti, kokį įrašą turėti pase, be Lietuvos pilietybės ji pridurtų, kad yra ir Europos Sąjungos pilietė.

G. Pimpytė džiaugiasi, kad ES jai atvėrė kelius pažinti daug skirtingų kultūrų, nuotr. iš asm. albumo

G. Pimpytė džiaugiasi, kad ES jai atvėrė kelius pažinti daug skirtingų kultūrų, nuotr. iš asm. albumo

„Europos Sąjunga – tai bendruomenė, kurioje labai svarbu integracija. Be Europos Sąjungos mes tiek nekeliautume, nepažintume tiek skirtingų kultūrų, vienas kito nesuprastume, – kalbėjo pašnekovė. – Žmogus pats savęs sukurti vienas negali, todėl jam reikia žmonių aplink: juos pažinti, susidėlioti vertybes. Tam Europos Sąjunga ir yra – tai regionas, kuris turi bendrą istoriją, esame kartu ir nedalūs, nors kartu ir skirtingi“.

Prie Jaunimo Europos komandos šiemet prisijungusi G. Pimpytė jau spėjo sudalyvauti projekto mokymuose. Pasak jos, ją nustebino, kokia įvairi ir motyvuota komanda surinkta skleisti žinių apie ES.

„Mokymuose daug sužinojome apie socialinių medijų svarbą, daugiakultūriškumą, komunikacijos būdų panaudojimą ir apie tai, ką būtina žinoti gyvenant Europos Sąjungoje. Esu žmogus, kuriam visada norisi kuo daugiau žinoti ir, jei turiu galimybę, tuo netrukus pasinaudoju“, – apie pirmąsias patirtis komandoje pasakojo visaginietė.

Tikisi atrasti karjeros kelią

Mergina tikisi, kad dalyvavimas Jaunimo Europos komandoje jai padės pasirinkti karjeros kelią, nuotr. iš asm. albumo

Mergina tikisi, kad dalyvavimas Jaunimo Europos komandoje jai padės pasirinkti karjeros kelią, nuotr. iš asm. albumo

Mergina taip pat prisipažino, kad viliasi, jog kartu su Jaunimo Europos komanda ji apsispręs dėl savo ateities karjeros.

„Mokytis man įdomu, visą informaciją stengiuosi suprasti, apdoroti ir panaudoti. Dabartiniu metu mano mintis užplūdusi apmąstymų lavina: matau save ir Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto studijose, ir laboratorijoje, kurioje tirčiau DNR. Tačiau tikiuosi, kad ši komanda nukreips mane teisinga kryptimi, ir gal suprasiu, jog noriu studijuoti politikos mokslus“.

Sugrįžusi prie Europos Sąjungos temos mergina pabrėžė, kad visi gyventojai turėtų domėtis Europos Sąjungos politika, nes tai turi didžiulės įtakos kasdieniam gyvenimui. Taip pat, jos nuomone, prieš ES nusiteikę tik tie, kurie iš tiesų nežino ir nesidomi, kas veikiama institucijose ir kokią įtaką daro jose priimami sprendimai.

Pati G. Pimpytė teigė šiuo metu labiausiai besidominti švietimo klausimais, nes, pasak jos, tai valstybės ir žmogaus pagrindas.

Artimesnė pažintis su Europa jau nuo septintos klasės

Šiuo metu moksleivė savo žinias apie ES gilina mokymuose Portugalijoje, nuotr. iš asm. albumo

Šiuo metu moksleivė savo žinias apie ES gilina mokymuose Portugalijoje, nuotr. iš asm. albumo

Visaginietė pasakojo, kad pati vis daugiau domėtis Europos Sąjunga ir jos šalimis pradėjo dar nuo septintos klasės.

„Esu aktyvi jau nuo mažens: menų mokykloje baigiau smuiko, šokių specialybes, dainuoju, lankau teatro klasę, atstovauju savo klasei mokinių taryboje, o mokyklai – olimpiadose. Pasitaikiusi galimybė prisijungti prie Jaunimo Europos komandos padėjo man suprasti Europos Sąjungos svarbą“, – prisiminė pašnekovė.

Kai ji buvo septintoje klasėje, jos žvilgsnį patraukė skelbimas apie programą „G.A.M.E.S“, kuri kvietė į mainų programą vienoje iš ES šalių.

„Kai tik pamačiau skelbimą, supratau, kad turiu dalyvauti. Man visi sakė, kad nepavyks, o aš užpildžiau paraišką ir patekau į programą. Taip savaitei išvažiavau į Bulgariją“, – pasakojo G. Pimpytė. Tačiau taip jos kelionės ir mainų programos po Europą nesibaigė. Po metų su ta pačia programa ji jau išvyko į Slovakiją, tačiau kartu jau prisijungė ir dar apie 20 jaunuolių. Dar po vienų metų jai taip pat pavyko išvykti pažinti naujas kultūras į Italiją.

Visaginietė stebisi, kiek į Jaunimo Europos komandą atrinkta motyvuotų ir aktyvių jaunuolių, nuotr. iš asm. albumo

Visaginietė stebisi, kiek į Jaunimo Europos komandą atrinkta motyvuotų ir aktyvių jaunuolių, nuotr. iš asm. albumo

„Manau, kad labai svarbu pažinti kiekvieną ES šalį, jos tokios skirtingos ir tikrai turime ko iš jų pasimokyti“, – užtikrino tinklaraščio Euroblogas.lt pašnekovė.

Nors mergina šiuo metu labai džiaugiasi išvykomis ir kelionėmis po Europą, ji taip pat pridūrė, kad savo gyvenimą mato Lietuvoje: nebent kuriam laikui išvyktų į užsienį, kad pasisemtų patirties ir praturtėtų vertybiniu požiūriu, o tada, grįžusi į Lietuvą, turėtų daugiau ką padovanoti savo tėvynei.

Ugnė Karaliūnaitė

 

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Galite naudoti bazinį HTML kodą. Jūsų el. pašto adresas nebus viešinamas.

Prenumeruokite šios diskusijos žinutes, naudodamiesi RSS

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

%d bloggers like this: