Vietoje nenustygstantis moksleivis: Vilnius, Rokiškis, o toliau?

Jaunimo Europos komandos narys Jonas Trumpa, nuotr. iš asm. albumo

Jaunimo Europos komandos narys Jonas Trumpa, nuotr. iš asm. albumo

Šešiolikmetis rokiškėnas Jonas Trumpa jau žino, kokį karjeros kelią pasirinks pabaigęs mokyklą. Jaunuolį domina politiko arba diplomato karjera. Entuziazmu trykštantis paauglys nemažai savo energijos atidavė moksleivių taryboje, o šiemet prisijungė ir prie Jaunimo Europos komandos.

J. Trumpa tinklaraščiui Euroblogas.lt pasakoja, kad apie galimybę prisijungti prie Jaunimo Europos komandos, dvejus metus truksiančios programos, kuriame jaunimas skleidžia žinią apie Europos Sąjungą ir jos teikiamus privalumus, sužinojo iš Jaunimo centro darbuotojos socialinio tinklo „Facebook“ paskyros.

Iš Vilniaus − į Rokiškį

Nors vaikinas dar tik pradėjo mokytis dešimtoje klasėje, šešiolikmetis žino, kokiu karjeros keliu nori keliauti − politikos ir diplomatijos, nuotr. iš asm. albumo

Nors vaikinas dar tik pradėjo mokytis dešimtoje klasėje, šešiolikmetis žino, kokiu karjeros keliu nori keliauti − politikos ir diplomatijos, nuotr. iš asm. albumo

„Ji pasidalijo, kad vyksta pirmasis atrankos etapas. Kadangi ilgus metus dalyvavau Lietuvos moksleivių sąjungos, mokinių tarybos veikloje, jaučiausi čia jau išsisėmęs ir pagalvojau, kad galiu padaryti kažką daugiau“, – prisipažino pašnekovas. Supratęs, kad veikla naujoje programoje jam suteiks papildomų žinių ir patirties, vaikinas nusprendė prisijungti.

J. Trumpa sako, kad iki tol Europos Sąjungos reikalai jam buvo gana svetima tema ir per daug Europos aktualijomis nesidomėjo.

Pašnekovas teigia, kad papildomų veiklų jį privertė ieškoti pasikeitusios gyvenimo sąlygos: prieš šešerius metus jo šeima išsikraustė iš Vilniaus ir įsikūrė Rokiškio pakraštyje.

„Kai persikėliau iš Vilniaus į mažesnį miestelį, be visų pomėgių, sporto, man trūko veiklos. Mokausi pakankamai gerai, todėl prie mokslų daug laiko nepraleidžiu. Gyvenu ne pačiame Rokiškio centre, todėl ir su draugais susitinku rečiau, tačiau lieka laiko kažką daryti papildomai, kažką keisti dėl bendruomenės“, – sako jis.

Aktyviai visuomeninėje veikloje dalyvaujantis jaunuolis jau žino, kad baigęs mokyklą ir studijas jis pasuks politikos arba diplomatijos keliu.

„Taip pat mane domina ekonomika, filosofija. Visos šios sritys mane domina nuo mažų dienų. Kiek žiūriu žinias, bendraujame šeimoje, visi kalba skirtingai ir taip nori nenori įsitraukiu. Kai aplink kalbama skirtingai, pasidaro įdomu, o kaip yra iš tiesų. Tada pradedu skaityti, domėtis ir pamatau, kad visai įdomu“, – kalba J. Trumpa. Vaikinas įsitikinęs, kad socialinių mokslų sritis yra pakankamai plati, leidžianti pasireikšti kūrybiškumui, save realizuoti ir yra pakankamai laisva.

Save mato Lietuvoje

Studijų užsienyje jaunuolis nelaiko emigracija. Pats J. Trumpa norėtų išvykti studijuoti į užsienį, tačiau po mokslų žada sugrįžti į Lietuvą, nuotr. iš asm. albumo

Studijų užsienyje jaunuolis nelaiko emigracija. Pats J. Trumpa norėtų išvykti studijuoti į užsienį, tačiau po mokslų žada sugrįžti į Lietuvą, nuotr. iš asm. albumo

J. Trumpa teigia, kad nors didelė dalis jaunimo šiuo metu galvoja apie emigraciją, jis iš Lietuvos išvyktų tik trumpam – studijoms.

„Norėčiau išvažiuoti studijuoti, pasisemti patirties. Tai labai geras dalykas. Bet studijos, nemanau, kad yra emigracija. Pats planuoju išvykti mokytis, jei pavyks, bet paskui planuoju grįžti, nes nematau prasmės gyventi užsienyje. Mano požiūris yra toks, kad valstybė yra mūsų ir kaip gali skųstis dėl esamos padėties, jei pats nesistengi nieko pakeisti. Jei norime gyventi geroje valstybėje, turėti tokį aukštą lygį kaip Vakarų valstybės, turime patys stengtis ir kažką daryti“, – svarsto tinklaraščio Euroblogas.lt pašnekovas.

Aktyviai moksleivių savivaldoje veikęs J. Trumpa nusprendė savo patirtį praplėsti prisijungdamas prie Jaunimo Europos komandos, nuotr. iš asm. albumo

Aktyviai moksleivių savivaldoje veikęs J. Trumpa nusprendė savo patirtį praplėsti prisijungdamas prie Jaunimo Europos komandos, nuotr. iš asm. albumo

Vis dėlto, pasak vaikino, Rokiškyje tarp jo bendraamžių sklando ir kitokios mintys: dauguma po mokyklos planuoja išvažiuoti studijuoti į Vilnių ar Kauną, dalis nori išvykti į užsienį ir kurtis gyvenimą ten.

„Tačiau, kas man keista, apie trečdalis kol kas planuoja likti Rokiškyje: čia gyventi, dirbti ir kurti šeimas“, – pastebėjo pašnekovas.

Pasiteiravus, kas galėtų išgelbėti mažesnius miestus nuo tuštėjimo, J. Trumpa pamini darbo vietas: „Reikia patrauklių darbo vietų, pritraukti verslą. Tada ir jaunimas čia liktų ar atvažiuotų“.

Kol kas, jaunuolio manymu, Rokiškyje nėra pakankamai patrauklaus darbo, kuris išlaikytų miesto gyventojų skaičių stabilų. J. Trumpa pastebi vis dar yra išvykstančių ir gimtąjį kraštą paliekančių rokiškėnų.

„Pats po studijų norėčiau grįžti į Rokiškį. Gyvenu rajono pakraštyje, kur tobula gamta ir sąlygos, labai maloni atmosfera, bet manau, kad pagal mano profesiją tai bus neįmanoma. Greičiausiai gyvensiu Vilniuje ar kur aplinkui. Rokiškyje būtų pakankamai sunku suderinti mano norimą darbą“, – svarstė vaikinas.

Pirmosios darbo patirties J. Trumpa neatsisakytų pasisemti ir Europos Sąjungos institucijose ar Lietuvos atstovybėje Briuselyje. Vaikinas mano, kad tai būtų labai naudinga patirtis ateičiai.

Nors Jaunimo Europos komandos nario šeima stipriai susijusi su pieno produktų verslu, pats vaikinas įsitikinęs, kad viešajame sektoriuje jis galėtų pasiekti ir padaryti daugiau.

„Matau didesnes galimybes save realizuoti viešajame sektoriuje, o ne versle. Verslas – juodas ir sunkus darbas, o kartais ir nedėkingas. Kad galėčiau būti naudingesnis šaliai, Europai ir pasauliui, norėčiau save matyti politikoje ar diplomatijos tarnyboje“, – užtikrino rokiškėnas.

Kartu su Jaunimo Europos komanda J. Trumpa planuoja dalyvauti ir organizuoti renginius, kuriuose skleis žinias apie Europos Sąjungą. Vaikinas numato savo veiklą šioje srityje pradėti netrukus, prisijungdamas prie Rokiškio miesto šventės arba Europos kalbų dienoje.

Ugnė Karaliūnaitė

 

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Galite naudoti bazinį HTML kodą. Jūsų el. pašto adresas nebus viešinamas.

Prenumeruokite šios diskusijos žinutes, naudodamiesi RSS

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

%d bloggers like this: