Nauja tvarka leis be kliūčių apsipirkti internetu kitose ES šalyse

Prekyba internetu

Pexels.com (Pixabay.com nuotr.)

Gruodžio 3 d. pradedamas taikyti naujas Reglamentas dėl nepagrįsto geografinio blokavimo, kurį Europos Komisija (EK) pasiūlė 2016 m. gegužės mėn., kad neliktų nepagrįsto geografinio blokavimo internete. Europiečiams nebereikės nerimauti dėl to, kad interneto svetainė jiems gali būti užblokuota arba kad juos nukreips į kitą svetainę vien dėl to, kad jie iš kitos šalies arba kad jų kredito kortelė išduota kitoje šalyje. Prekių ir paslaugų internetu jie galės įsigyti būdami bet kurioje ES vietoje, skelbia EK.

Šiuo reglamentu bus panaikintas diskriminavimas dėl:

  • klientų pilietybės
  • gyvenamosios vietos
  • įsisteigimo vietos

Valstybės narės turi užtikrinti, kad reglamentas būtų vykdomas, ir imtis būtinų priemonių, kad jo taikymo pradžia būtų sklandi. Jos visų pirma turi paskirti už vykdymo užtikrinimą atsakingas įstaigas ir praktinę pagalbą vartotojams teiksiančias įstaigas. Be to, valstybės narės privalo nustatyti veiksmingas, proporcingas ir atgrasomas priemones, taikomas už reglamento pažeidimus.

Pirmą Geografinio blokavimo reglamento peržiūrą Europos Komisija atliks iki 2020 m. kovo mėn. Atliekant vertinimą bus aiškinamasi, ar nediskriminavimo prieigos prie prekių ir paslaugų srityje principas turėtų būti taikomas ir elektroninėmis priemonėmis teikiamoms neaudiovizualinėms paslaugoms, kurių pagrindinė charakteristika yra autorių teisių saugomas turinys, pavyzdžiui, elektroninės knygos, muzika, žaidimai ir programinė įranga. Komisija taip pat nuodugniai išnagrinės, ar reikia šalinti galimus kituose – pavyzdžiui, transporto ir audiovizualinių paslaugų – sektoriuose išlikusius nepagrįstus apribojimus, susijusius su pilietybe arba gyvenamąja ar įsisteigimo vieta.

Reglamentas dėl nepagrįsto geografinio blokavimo yra didesnio priemonių, kuriomis siekiama bendrojoje rinkoje skatinti elektroninę prekybą, rinkinio dalis. Kitos priemonės – tai persvarstytas Reglamentas dėl bendradarbiavimo vartotojų apsaugos srityje, naujos tarptautinių siuntinių pristatymo paslaugų taisyklės, naujos skaitmeninių sutarčių taisyklės ir naujos elektroninei prekybai taikomos PVM taisyklės.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Galite naudoti bazinį HTML kodą. Jūsų el. pašto adresas nebus viešinamas.

Prenumeruokite šios diskusijos žinutes, naudodamiesi RSS

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

%d bloggers like this: