„Brexit“ be susitarimo: „Erasmus+“ studentai galės pabaigti studijas

Pexels.com (Buro Millennial nuotr.)
Trečiadienį Europos Komisija priėmė išstojimo be susitarimo scenarijui skirtas nenumatytų atvejų priemones, susijusias su „Erasmus+“ studentais, socialinės apsaugos koordinavimo taisyklėmis ir ES biudžetu.
Šios priemonės užtikrintų, kad Jungtinei Karalystei išstojus iš ES be susitarimo:
- 2019 m. kovo 30 d. programoje „Erasmus+“ dalyvaujantys jaunuoliai iš Europos Sąjungos (ES) ir Jungtinės Karalystės galėtų be pertraukos pabaigti studijas;
- ES valstybių narių institucijos, apskaičiuodamos tokias socialines išmokas kaip pensijos, ir toliau atsižvelgtų į draudimo, (savarankiško) darbo ar gyvenimo Jungtinėje Karalystėje laikotarpius iki išstojimo;
- ES finansavimo gavėjai Jungtinėje Karalystėje ir toliau gautų išmokas pagal dabartines sutartis, jeigu Jungtinė Karalystė toliau vykdys su ES biudžetu susijusius finansinius įsipareigojimus. Šis klausimas su Europos Sąjungos ir Jungtinės Karalystės finansiniu susitarimu nesusijęs.
Kaip skelbia EK, šie pasiūlymai yra laikini, taikomi ribotai ir juos vienašališkai priims ES.
Paveiks 21 tūkst. studentų
Programa „Erasmus+“ yra viena iš pavyzdinių ES programų. Kovo 30 d. Jungtinėje Karalystėje bus 14 000 programoje „Erasmus+“ dalyvaujančių jaunuolių iš 27 ES valstybių narių (įskaitant studentus, stažuotojus aukštojo mokslo bei profesinio švietimo ir mokymo įstaigose, jaunus besimokančiuosius asmenis ir pedagogus) ir 7 000 tokių JK dalyvių 27 ES valstybėse narėse.
Jei JK išstotų be susitarimo, jie negalėtų baigti „Erasmus+“ studijų semestro ir galbūt nebeatitiktų dotacijų reikalavimų. Šiuo pasiūlymu siekiama ištaisyti šią padėtį užtikrinant, kad tokiu atveju JK išstojimo metu pagal programą „Erasmus+“ užsienyje besimokantys studentai ir stažuotojai galėtų baigti studijas ir toliau gautų atitinkamą finansavimą ar dotacijas.
Glaudžiai bendradarbiaudama su Europos Parlamentu ir Taryba, Europos Komisija sieks, kad teikiami teisės aktų pasiūlymai būtų priimti ir įsigaliotų iki 2019 m. kovo 30 d. Komisija taip pat atkreipė Europos Parlamento ir Tarybos dėmesį, jog svarbu, kad deleguotieji aktai įsigaliotų kuo greičiau.
Parašykite komentarą