Simas, kuris visai nesitikėjo laimėti Europos egzamino

Simonas Kontrimas buvo ir vienas iš Konstitucijos egzamino laimėtojų, Roberto Dačkaus nuotr.

Simonas Kontrimas buvo ir vienas iš Konstitucijos egzamino laimėtojų, Roberto Dačkaus nuotr.

„Pirmą etapą tikrai tikėjausi praeiti, antrą irgi tikėjausi, bet gal ne tokiu rezultatu, kokiu praėjau“, – atvirauja Simas. Jis ne tik be klaidų praėjo antrą etapą, bet ir laimėjo pirmąją vietą 2018 metų Europos egzamine.

Simas Kontrimas mokosi Mažeikių Merkelio Račkausko gimnazijoje. Paklaususi, kiek olimpiadų per metus jis aplanko, sulaukiu atsakymo: daug, tikrai daug. Ir tikrai, penkios šešios respublikinės olimpiados, kelios tarptautinės, o dar rajoninės olimpiados, konkursai. O nuo pernai metų − ir Europos egzaminas, kuriame aštuoniolikmetis dalyvaus ir šiemet.

 Už dalyvavimą dėkingas mokytojai

Šiais mokslo metais Simui Kontrimui įteiktas vardinis Petro Vileišio apdovanojimas, nuotr. iš asmeninio archyvo

Šiais mokslo metais Simui Kontrimui įteiktas vardinis Petro Vileišio apdovanojimas, nuotr. iš asmeninio archyvo

„Daug žinai, tai pabandyk“, – prisimena savo mokytojos, Silvos Paulauskienės, žodžius. Mokytoja pasiūlė jam dalyvauti Europos egzamine su komanda laimėjus „Euroscola“ konkursą. Pastarajam kartu su mokytoja moksleiviai ruošdavosi iki 17-18 val. O štai Europos egzaminui, atvirauja, daug nesiruošė ir dėl to laimėti net ir patekęs jau į trečią, paskutinį, etapą nesitikėjo: „Nedaug ruošiausi, važiuojant į Vilnių gal kažką paskaičiau.“

Pirmasis egzamino etapas vyko mokykloje, antrasis etapas – internetu, o dėl trečiojo Simui teko anksti keltis ir dar snaudžiančiam, su knyga rankose, keliauti į Vilnių. Ir nors jis geriausiai prisimena naujas pažintis ir džiaugiasi egzamine užmegztais ryšiais, vaikinas gali prisiminti ir koją kišusius klausimus.

Gimnazistas prisimena klausimą: „2007 metais Latvija pardavė keliasdešimt pastatų, kur dabar įrengtos kavinės, parduotuvės. Kas tie pastatai?“ Pasirodo, tai buvo pasienio punktai − atsakymas, kurio Simas nesitikėjo.

Per vienus mokslo metus surinkti padėkos raštai vos telpa Simo Kontrimo rankose, nuotr. asmeninio archyvo

Per vienus mokslo metus surinkti padėkos raštai vos telpa Simo Kontrimo rankose, nuotr. asmeninio archyvo

Laimingas atsitiktinumas padėjo trečiajame, paskutiniame etape. „Europos egzamine kaip tik pasitaikė klausimas apie Don Kichotą, o Simas apie šį personažą kaip tik ruošė kalbą. Geriausiai vaikinui sekėsi klausimai apie geografiją. Ir nieko nuostabaus − Simas dar šiemet vyks į tarptautinę geomokslų olimpiadą Pietų Korėjoje.

Tačiau prieš ją vaikinas dar spės vėl sudalyvauti Europos egzamine. Jis atviras, kad  didžiausias pastangas dės ekonomikos ir geografijos olimpiadoms ir nežino, ar užteks laiko pasiruošti Europos egzaminui.

Tačiau olimpiadų asas dalinasi patarimais su skaitytojais, kaip nusiteikti Europos egzaminui: „Visų pirma žinoti, kad jei praeini pirmus etapus, tai esi gabus ir daug žinai. Tai čia toks patarimas nesijaudinti. O kad atsakytum teisingai, tai reikia daug neskubėti ir pamąstyti“.

Simas Kontrimas, užėmęs pirmą vietą Europos egzamine, džiaugėsi laimėta trijų dienų išvyka į Briuselį, nuotr. iš asmeninio archyvo

Simas Kontrimas, užėmęs pirmą vietą Europos egzamine, džiaugėsi laimėta trijų dienų išvyka į Briuselį, nuotr. iš asmeninio archyvo

Simas įsitikinęs, kad pasiruošti tokiam egzaminui labai sunku: „Spektras yra labai platus, aišku, galima bandyti pasiruošti, bet tikimybė, kad kažką sužinosi, ką gali pritaikyti egzamine, nėra labai didelė“. Tačiau jis rekomenduoja nepraleisti pro akis faktų apie Europos Sąjungą, geografiją ir kalbas.

Šiemet gegužės 9 d. Europos egzaminas vyks mokyklose pasirinktu laiku (raštu arba internetu), organizacijose internetu, o individualūs dalyviai egzaminą taip pat galės laikyti internetu. Gegužės 20 d. vyks antrasis Europos egzamino etapas internetu, į kurį pateks po geriausią dalyvį iš kiekvienos mokyklos, organizacijos ir geriausiai egzaminą išsprendę individualūs dalyviai. Europos egzamino finalas Europos namuose Vilniuje vyks gegužės 24 d.

Europos egzamino literatūros sąrašas.

Giedrė Peseckytė

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Galite naudoti bazinį HTML kodą. Jūsų el. pašto adresas nebus viešinamas.

Prenumeruokite šios diskusijos žinutes, naudodamiesi RSS

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

%d bloggers like this: