Siūloma nuo liepos 1 d. iš dalies panaikinti kelionių į ES apribojimus

Kelionės

Pexels.com (Ketut Subiyanto nuotr.)

Europos Komisija (EK) rekomenduoja Šengeno valstybėms narėms ir Šengeno asocijuotosioms valstybėms iki birželio 15 d. panaikinti vidaus sienų kontrolę ir pratęsti laikiną nebūtinų kelionių į ES apribojimus iki birželio 30 d.

Kaip skelbia EK, valstybės narės turėtų susitarti dėl bendro ES nepriklausančių šalių, kurioms nuo liepos 1 d. gali būti panaikinti kelionių apribojimai, sąrašo. Šis sąrašas turėtų būti reguliariai peržiūrimas. Europos Komisija siūlo atsižvelgti į šiuos kriterijus:

  • Objektyvūs kriterijai. Priimant sprendimą, ar panaikinti apribojimus konkrečiai šaliai, reikėtų įvertinti tos šalies epidemiologinę padėtį, jos atsako į koronavirusą priemones, galimybes kelionės metu taikyti izoliavimo priemones ir tai, ar ta šalis panaikino kelionių į ES apribojimus. Europos Komisija pateikia išsamų kontrolinį sąrašą, kad valstybėms narėms būtų lengviau atlikti bendrą vertinimą.
  • Bendras suderintas požiūris. Valstybės narės turėtų priimti koordinuotus sprendimus ir užtikrinti vienodą jų taikymą visoje ES.
  • Lankstumas. Jei vėliau pasirodys, kad konkreti šalis nebeatitinka nustatytų kriterijų, bus galima jai vėl nustatyti kelionių apribojimus.

Remdamasi siūlomu kontroliniu sąrašu, EK taip pat rekomenduoja nuo liepos 1 d. panaikinti kelionių apribojimus Albanijai, Bosnijai ir Hercegovinai, Juodkalnijai, Kosovui, Serbijai ir Šiaurės Makedonijai.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Galite naudoti bazinį HTML kodą. Jūsų el. pašto adresas nebus viešinamas.

Prenumeruokite šios diskusijos žinutes, naudodamiesi RSS

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

%d bloggers like this: