Mėnesį be socialinių tinklų ir su smilgomis vietoj egzotinių gėlių vestuvėms

Milda Noreikaitė, nuotr. iš asm. albumo

Milda Noreikaitė, nuotr. iš asm. albumo

„Visą mėnesį nenaudoju socialinių tinklų, nežiūriu „Youtube“, „Netflix“, – sako žurnalistė Milda Noreikaitė, Žinių radijo laidos apie ekologiją „Mažiau yra daugiau“ vedėja. Ji įsitikinusi, kad populiariu anglišku terminu vadinamas „social detox“ yra glaudžiai susijęs su rūpinimusi aplinka.

„Žmogus negali rūpintis žemės švara, kai jo viduje nėra harmonijos – kai savęs negirdi ir  nesupranti, kaip jautiesi. Eidamas savęs pažinimo keliu tampi vis laimingesnis, o kuo laimingesni esame, tuo mažiau vartojame, mums reikia mažiau daiktų. Apie tai kalba ir mokslininkai bei psichologai mano laidose“, – sako tinklaraščio Euroblogas.lt pašnekovė Milda Noreikaitė.

Atsisakyti socialinių tinklų merginą paskatino sužadėtinis, kuris taip pat ryžosi šiam eksperimentui.

„Pastebėjau, kad vietoje to, kad pažiūrėčiau mylimajam į akis, esu įlindusi į telefono ekraną. Pasidarė baisu supratus, kad einu miegoti ir atsikeliu žiūrėdama kitų gyvenimus. Nesu prieš socialinius tinklus ir nesiruošiu jų atsisakyti, bet noriu susikurti sveiką santykį su jais. Man norisi tikrumo savo gyvenime, tikiuosi, kad šis eksperimentas padės to pasiekti“, – paaiškina ji.

Planuoja tvarias vestuves

Milda Noreikaitė, nuotr. iš asm. albumo

Milda Noreikaitė, nuotr. iš asm. albumo

Radijo laidos vedėjai šis eksperimentas yra dar vienas iš daugelio ekologiško gyvenimo principų, kuriais ji stengiasi vadovautis gyvenime.

Pašnekovė pabrėžia, kad savo įpročius keičia pamažu ir aplinkinių nepeikia už plastikinių maišelių naudojimą. Visgi mergina pastebi, kad jos naudojamos praktikos, o ir radijo laida paskatina kitus irgi pradėti keisti įpročius. Ją gatvėje atpažinę klausytojai pradeda dalintis savo ekologijos praktikomis, o draugai dėkoja už tvarias idėjas, pavyzdžiui, vietoje folijos naudoti daugkartinį kepimo popierių.

„Stengiuosi elgtis taip, kad kuo mažiau kenkčiau aplinkai. Šiuo metu su sužadėtiniu planuodami vestuves stengiamės atsižvelgti į sezoniškumą. Nenaudosime gėlių iš tolimų kraštų, bet dekoruosime aplinką smilgomis ir kitais vietiniais augalais. Vietoje balionų ir fejerverkų mėgausimės daugkartinėmis lemputėmis, kurias bus galima panaudoti ir vėliau“, – pasakoja M. Noreikaitė.

Poreikius tenkina sąmoningai

Tinklaraštininkė Gintarė Rugpjūtis ir Milda Noreikaitė, Žinių radijo nuotr.

Tinklaraštininkė Gintarė Rugpjūtis ir Milda Noreikaitė, Žinių radijo nuotr.

Pašnekovė neslepia, kad siekdama kuo mažiau kenkti aplinkai, galėtų šventės iš viso atsisakyti, bet visur stengiasi ieškoti sveiko santykio. Tai reiškia – neatsisako savo poreikių, bet juos tenkina sąmoningai.

„Nors kavos negeriu, bet turiu daugkartinį puodelį kavai, kuriuo visada pasinaudoju pirkdama gėrimą išsinešti. Su savo antrąja puse dalijamės vienu automobiliu. Nors tai nėra lengva, bet nemanau, kad mums kada nors reikės antro automobilio. Mieste stengiuosi kuo dažniau naudotis viešuoju transportu“, – sako tinklaraščio Euroblogas.lt pašnekovė M. Noreikaitė.

Kalbėdama apie keliones pašnekovė paaiškina, kad vengia trumpų savaitgalio kelionių lėktuvu: „Be galo romantiškai skamba idėja savaitgalį nulėkti į Romą išgerti kavos, bet manau, kad laisvadieniams galima pasirinkti ir artimesnę vietą, į kurią skristi nereikėtų. Manau, kad skraidyti geriau rečiau, bet susiplanuoti rimtą, lauktą kelionę ilgesniam laikotarpiui.“

Radijo laida kuria bendruomenę

Milda Noreikaitė, Žinių radijo nuotr.

Milda Noreikaitė, Žinių radijo nuotr.

M. Noreikaitė pasakoja, kad ekologiško gyvenimo idėjų pasisemia ir iš savo radijo laidos pašnekovų. Ji paaiškina, kad „Mažiau yra daugiau“ sugalvojo pati ir ją pasisiūlė vesti Žinių radijuje. Tai žurnalistė sėkmingai daro jau pusantrų metų.

„Po savo laidų grįžtu laiminga, nes kalbu su žmonėmis, kuriems rūpi tie patys klausimai kaip ir man. Juk mums visiems svarbu priklausyti bendruomenei, turėti su kuo pasidalyti rūpimais klausimais, tad ši laida man teikia bendruomeniškumo jausmą“, – sako žurnalistė.

Ji paaiškina, kad daugeliui pradėti rūšiuoti atliekas trukdo jausmas, kad vienas nieko nepakeisiu. Visgi išgirdęs, kad kiti žmonės taip pat kažką daro gamtos labui, supranti, kad esi ne vienas. M. Noreikaitė tiki, kad jos radijo laidos pašnekovai įkvepia klausytojus imtis pokyčių.

Vieni įdomiausių pašnekovų žurnalistei iki šiol yra gamtos fotografas Marijus Čepulis ir socialinių tinklų tinklaraštininkė Amelija Jakučionė-Žliobė.

„Su gamtos fotografu kalbėjomės apie meilę gamtai ir kaip žmonės nori patogiai mėgautis gamta. M. Čepulis gerai išmano visos ekosistemos veikimą, todėl gali papasakoti be galo įdomių dalykų. Žavingiausia tai, kad net ir sudėtingus dalykus jis moka paaiškinti taip, kad jį suprastų net pradinukai. Tokius pašnekovus be galo vertinu, nes jų klausytis lengva ir įdomu“, – sako mergina.

Kita pašnekovė Amelija žurnalistę sužavėjo nuoširdumu: „Amelija yra trijų vaikų mama ir ji stengiasi gyventi ekologiškai. Įdomu tai, kad ji ne tik papasakojo, kaip pati gyvena, bet ir apžvelgė psichologinius aspektus, su kuo susiduria žmogus, norintis gyventi ekologiškai.“

M. Noreikaitė savo laidoje apie ekologiją stengiasi šnekėti šiuolaikiškai ir paskatinti diskusiją, įtraukdama tiek politikus, tiek nuomonės formuotojus: „Apie žemės saugojimą kalbu nuo buitinių dalykų iki tarptautinių reglamentų.“

Gabija Karlonaitė

 

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Galite naudoti bazinį HTML kodą. Jūsų el. pašto adresas nebus viešinamas.

Prenumeruokite šios diskusijos žinutes, naudodamiesi RSS

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

%d bloggers like this: