Europos kalbų dieną – pagiriamasis žodis vertimui

Kalbos

Pexels.com (Sharon McCutcheon nuotr.)

Švęsdama Europos kalbų dieną Europos Komisija rengia internetinę konferenciją „Švietimas prasideda nuo kalbos“ (rugsėjo 28 d.) ir kampaniją #DiscoverTranslation, kuria siekiama geriau atskleisti, koks svarbus mūsų kasdieniame gyvenime yra vertimas.

Internetinėje konferencijoje labai daug dėmesio bus skiriama kalbų vaidmeniui Europos švietimo erdvėje, visų pirma kalbų mokėjimui kaip pagrindui mokytis ir dirbti bet kurioje Europos šalyje, skelbia EK. Vidurinę mokyklą baigiantys jaunuoliai, be gimtosios, turėtų mokėti dar bent dvi kalbas.

„Europos kalbų diena skirta džiaugtis Europos kalbų ir kultūrų įvairove. Bendros kalbos atveria duris ir suartina. Vertimu kliaunamės daugelyje mūsų kasdienio gyvenimo sričių, kur mūsų pačių kalbos įgūdžių nepakanka“, – sako už biudžetą ir administravimą atsakingas Europos Komisijos narys Johannesas Hahnas.

Rugsėjo mėn. socialinėje žiniasklaidoje vyko dviguba – #EDLangs ir #DiscoverTranslation – kampanija. Konkrečiomis istorijomis parodyta, kokiais įvairiais būdais mes naudojame kalbą ir kaip dažnai mums pagelbėja vertimas, ypač COVID-19 pandemijos metu.

Per rugsėjį visoje ES įvyks Europos kalbų dienos 80 renginių. Pavyzdžiui, Lietuvoje vyko ar vyks kalbų mokymuisi ir vertimui skirtos internetinės konferencijos VDU ir Kauno kolegijoje, virtualūs kalbų protmūšiai, viktorinos feisbuke ir „Youtube“, viešos paskaitos apie kalbas bei vertimą, kalbų minipamokėlės, kalboms skirtas „Prototo“ žaidimas. Šiemet dėl viruso plitimo grėsmės daug Kalbų dienos renginių buvo perkelta į virtualiąją erdvę, todėl juose dalyvauti ar juos stebėti gali dar daugiau žmonių.

Rugsėjo 26 d. minima Europos kalbų diena yra kasmetinė galimybė visuomenei geriau susipažinti su kalbomis, patirti jų įvairovę, daugiau sužinoti apie kalbų mokymosi poreikius ir galimybes. Kalbų diena Europos Komisijos ir Europos Tarybos iniciatyva imta švęsti nuo 2001 metų.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Galite naudoti bazinį HTML kodą. Jūsų el. pašto adresas nebus viešinamas.

Prenumeruokite šios diskusijos žinutes, naudodamiesi RSS

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

%d bloggers like this: