Atvirų duomenų reitinge Lietuva šoktelėjo į viršų

Atvirieji duomenys

Pexels.com (Tatiana Syrikova nuotr.)

Atvirų duomenų politiką ir jos praktinį įgyvendinimą vertinančiame Europos duomenų portalo kasmečiame tyrime, kuriame dalyvavo 35 šalys, šiemet Lietuva pakilo 13 vietų aukščiau ir užėmė 11 vietą.

Atliekant atvirų duomenų brandos tyrimą, vertinamos 4 pagrindinės sritys: atvirų duomenų politika, nacionalinis atvirų duomenų portalas, atvirų duomenų poveikis ir duomenų kokybė. Tyrimas vertina, kiek patobulėjo atvirų duomenų sritis Europos Sąjungos (ES) šalyse, taip pat Lichtenšteine, Norvegijoje ir Šveicarijoje. Šių metų tyrime pirma kartą dalyvavo ir Rytų partnerystės šalys: Azerbaidžanas, Gruzija, Moldova ir Ukraina bei iš ES išstojanti Jungtinė Karalystė.

Atvirų duomenų reitingas

Šalys narės pagal duomenų atvėrimo pažangos raidą grupuojamos į keturias grupes: krypčių formuotojų, sparčių sekėjų, pasekėjų ir pradedančiųjų. Lietuva, 2019 m. buvusi pasekėjų grupėje, šiemet įvardijama kaip viena didžiausią proveržį padariusių šalių ir priskiriama sparčių sekėjų grupei.

Vertinant Lietuvos rezultatus, šiemet didžiausia pažanga padaryta atvirų duomenų portalo ir atvirų duomenų politikos srityse: metų pradžioje pradėjo veikti Lietuvos atvirų duomenų portalas, patvirtinti aktualūs teisės aktai, organizuoti viešojo sektoriaus įstaigų mokymai ir įvairūs renginiai, įtraukiantys verslo atstovus ir visuomenę.

„Nepaisant šiųmečių pasiekimų, tobulėti atvirų duomenų srityje erdvės dar yra. Sieksime, kad atvirais duomenimis galėtų naudotis vis daugiau žmonių, verslo atstovų. Mūsų tikslas – atverti centralizuotus Lietuvos viešojo sektoriaus institucijų tvarkomus duomenis ir sudaryti galimybę juos gauti be išankstinių sąlygų ir patogiai, vienoje vietoje, vieno langelio principu“, – sako ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Galite naudoti bazinį HTML kodą. Jūsų el. pašto adresas nebus viešinamas.

Prenumeruokite šios diskusijos žinutes, naudodamiesi RSS

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

%d bloggers like this: