Naujo projekto „Pilietybė“ kūrėjai: norime, kad pilietiškumas taptų ne progine tema

Lina Dusevičienė, nuotr. iš asm. albumo

Lina Dusevičienė, nuotr. iš asm. albumo

Prieš 2020 metų Seimo rinkimus suburta diasporos pilietinės iniciatyvos „Mūsų metas DABAR“ viešųjų ryšių komanda, pasibaigus rinkimams, neišsiskirstė ir buriasi naujam projektui. „Pilietybė“ – iškalbingas jau veikiančios paskyros socialiniuose tinkluose „Facebook“ ir „LinkedIn“ pavadinimas, artimiausiomis savaitėmis žada virsti į pilietiškos minties interneto portalą Pilietybė.lt.

Tokiam sprendimui penkių žmonių komandą įkvėpė vertybinė bendrystė ir sėkminga veikla, kurios rezultatai buvo įvertinti viešųjų ryšių konkurso „PR Lapės“ apdovanojimu.

„Projektas „Pilietybė“ yra dedikuota informacinė erdvė. Jos tikslas – pilietybės tematikos aktualizavimas ir pilietiškumo ugdymas diasporoje ir Lietuvoje. Siekiame, kad pilietiškumas taptų kasdiene, ne vien progine ar priešrinkimine, tema. Esame pasiruošę bendradarbiauti su visomis suinteresuotomis organizacijomis,   žiniasklaidos priemonėmis bei pavieniais aktyvistais, tikinčiais, kad pilietinė branda padeda vienyti Tautą ir kuria saugesnę Lietuvą pasaulyje“, – sako projektą įgyvendinančios viešosios įstaigos „LT Diaspora“ vadovė Lina Dusevičienė.

„Pilietybės“ komandos nariai yra gerai žinomi diasporos veiklos lauke. Ekonomikos profesorius dr. Rimvydas Baltaduonis (JAV) yra JAV lietuvių bendruomenės tarybos narys, „Mūsų metas DABAR“ iniciatorius ir buvęs Pasaulio   lietuvių  bendruomenės (PLB) valdybos   narys. Profesionaliosios diasporos telkimo ir įveiklinimo projektų koordinatorė Lina Dusevičienė (Lietuva) yra ilgametė tarptautinio lietuvių profesionalų tinklo „Global Lithuanian Leaders“ bendradarbė. Žurnalistė ir visuomenininkė Daiva Lapėnaitė (Italija) yra Italijos lietuvių bendruomenės apylinkės Sardinijoje pirmininkė. Prekės ženklų strategas Vaidas Matulaitis (Estija) yra PLB valdybos narys, buvęs Estijos lietuvių bendruomenės pirmininkas. Lituanistinio švietimo ekspertė Donata Simonaitienė (Airija) – lituanistinės mokyklos Airijoje vadovė ir PLB Švietimo komisijos narė.

Pilietybė.lt komanda (iš kairės į dešinę) Lina Dusevičienė, Daiva Lapėnaitė, Donata Simonaitienė, Rimvydas Baltaduonis, Vaidas Matulaitis, nuotr. iš asm. albumo

Pagrindinė projekto „Pilietybė“ misija – jungti Lietuvą ir jos diasporą pilietybės ir pilietiškos minties pagrindu – nuo paso iki pasaulėvokos.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Galite naudoti bazinį HTML kodą. Jūsų el. pašto adresas nebus viešinamas.

Prenumeruokite šios diskusijos žinutes, naudodamiesi RSS

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

%d bloggers like this: