Lietuva yra tarp sparčiausiai augančių novatorių

Photo by Pixabay on Pexels.com

Švedija ir toliau išlieka Europos Sąjungos inovacijų lyderė, o Lietuva su Kipru, Estija, Graikija ir Italija yra tarp sparčiausiai augančių novatorių ES.

Kaip rodo 2021 m. Europos inovacijų diegimo rezultatų suvestinė, kurios duomenis skelbia tinklaraštis Euroblogas.lt, Lietuva pagal inovacijas užima 18 vietą ES ir yra nuosaiki inovacijų kūrėja. Tiesa, Lietuva su kitomis keturiomis šalimis yra tarp sparčiausiai augusių nuo 2014 iki 2021 m., kurių rezultatai gerėjo 25 proc. punktais ir daugiau.

Inovacijų lyderiai ir stipriausi novatoriai yra Šiaurės ir Vakarų Europoje, o dauguma nuosaikių ir augančių inovacijų kūrėjų – Pietų ir Rytų Europoje.

Novatoriškiausias Europos regionas yra Stokholmas Švedijoje, Suomijoje – Pietų Suomija ir Aukštutinė Bavarija – Vokietijoje. Hovedstadenas Danijoje yra ketvirtoje, o Ciurichas Šveicarijoje – penktoje vietoje.

Palyginus ES vidurkį su tam tikrais pasauliniais konkurentais, Pietų Korėja yra novatoriškiausia šalis, kurios rezultatai 2014 m. 36 proc. viršijo ES rezultatus, o 2021 m. buvo  21 proc. didesni nei ES. Šiais metais ES lenkia tokias konkurentes kaip Kinija, Brazilija, Pietų Afrikos Respublika, Rusija ir Indija, o Pietų Korėja, Kanada, Australija, Jungtinės Amerikos Valstijos ir Japonija lenkia ES.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Galite naudoti bazinį HTML kodą. Jūsų el. pašto adresas nebus viešinamas.

Prenumeruokite šios diskusijos žinutes, naudodamiesi RSS

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

%d bloggers like this: