Lietuvai prognozuoja 3,8 proc. ekonomikos augimą

Photo by Karolina Grabowska on Pexels.com

Lietuvos realusis bendrasis vidaus produktas (BVP) turėtų išaugti 3,8 proc. 2021 m. ir 3,9 proc. 2022 m., prognozuoja Europos Komisija, kurios duomenis skelbia tinklaraštis Euroblogas.lt.

EK vasaros ekonominėje prognozėje numatoma, kad apskritai didelis vidaus paklausos atsigavimas turėtų būti pagrindinis ekonominės plėtros veiksnys prognozės laikotarpiu.

Naujausi ekonominiai nuotaikų rodikliai, ypač susiję su paklausos lūkesčiais paslaugų sektoriuje, rodo tolesnį ekonominį augimą šių metų antrą ketvirtį. Tai susiję su akivaizdžiu pandemijos suvaldymo priemonių sušvelninimu ir padidėjusiu paskiepytų gyventojų skaičiumi.

Numatoma, kad infliacijos lygis Lietuvoje padidės nuo 1,1 proc. 2020 m. iki 2,3 proc. 2021 m., o 2022 m. sumažės iki 2 proc.

Europos ekonomika augs 4,8 proc.

Bendrai Europos ekonomika, prognozuojama, atsigaus greičiau, nei buvo numatyta anksčiau, nes veikla pirmąjį metų ketvirtį viršijo lūkesčius, o dėl pagerėjusios sveikatos padėties antrąjį ketvirtį buvo greičiau sumažinti pandemijos kontrolės apribojimai.

Pagal 2021 m. vasaros tarpinę ekonominę prognozę numatoma, kad šiais metais ES ekonomika augs 4,8 proc., o 2022 m. – 4,5 proc. Palyginti su ankstesne pavasario prognoze, 2021 m. augimo tempas yra gerokai didesnis ES (+0,6 proc. punkto) ir euro zonoje (+0,5 proc. punkto), o 2022 m. – šiek tiek didesnis abiejuose regionuose (+0,1 proc. punkto).

Numatoma, kad infliacija ES šiais metais vidutiniškai sieks 2,2 proc. (+0,3 proc. punkto, palyginti su pavasario prognoze), o 2022 m. – 1,6 proc. (+0,1 proc. punkto). Prognozuojama, kad 2021 m. infliacija euro zonoje vidutiniškai sieks 1,9  proc. (+0,2 proc. punkto), o 2022 m. – 1,4 proc. (+0,1 proc. punkto).

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Galite naudoti bazinį HTML kodą. Jūsų el. pašto adresas nebus viešinamas.

Prenumeruokite šios diskusijos žinutes, naudodamiesi RSS

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

%d bloggers like this: