Nuo COVID visiškai paskiepyta 70 proc. ES suaugusiųjų

Photo by Gustavo Fring on Pexels.com

Antradienį Europos Sąjunga (ES) pasiekė svarbų etapą – 70 proc. suaugusių gyventojų jau yra visiškai paskiepyti nuo COVID-19. Iš viso daugiau kaip 256 mln. suaugusių ES gyventojų jau yra gavę visas reikiamas vakcinos dozes, skelbia tinklaraštis Euroblogas.lt.

Prieš septynias savaites, anksčiau numatyto laiko, pasiektas Europos Komisijos tikslas: iki liepos mėn. pabaigos pateikti valstybėms narėms pakankamai vakcinos dozių, kad būtų galima visiškai paskiepyti 70 proc. suaugusių ES gyventojų.

„Tai, kad jau rugpjūčio mėn. pavyko paskiepyti 70 proc. suaugusių ES gyventojų, yra didelis laimėjimas. ES bendrų veiksmų strategija duoda naudos ir padeda Europai tapti pasaulinės kovos su COVID-19 varomąja jėga. Tačiau pandemija dar nesibaigė – reikia siekti daugiau. Raginu pasiskiepyti visus galinčius. Be to, turime padėti skiepytis kitoms pasaulio šalims. Europa toliau rems savo partnerių, visų pirma mažas ir vidutines pajamas gaunančių šalių, šios srities pastangas“, − sako Europos Komisijos pirmininkė Ursula von der Leyen.

Eksportavo apie pusę Europoje pagamintų vakcinų

Spartus visiškas visų tikslinių gyventojų grupių skiepijimas Europoje ir visame pasaulyje yra labai svarbus kontroliuojant pandemijos poveikį. ES vadovauja daugiašaliam atsakui. ES į kitas pasaulio šalis eksportavo apie pusę Europoje pagamintų vakcinų – tiek pat, kiek jų buvo skirta ES piliečiams.

Pagal Europos komandos iniciatyvą skirta beveik 3 mlrd. EUR COVAX priemonei, kad 92 mažas ir mažesnes nei vidutines pajamas gaunančioms šalims būtų galima užsitikrinti bent 1,8 mlrd. vakcinos dozių. Šiuo metu 138 šalims COVAX pristatė daugiau kaip 200 mln. dozių.

Be to, dalijantis ES pagalba pagal Europos komandos iniciatyvą siekiama iki 2021 m. pabaigos (visų pirma naudojantis priemone COVAX) pateikti mažas ir vidutines pajamas gaunančioms šalims dar bent 200 mln. vakcinos dozių, dėl kurių sudaryti išankstiniai ES pirkimo susitarimai.

Pasirengimas naujoms atmainoms

Atsižvelgiant į naujų atmainų grėsmę, svarbu ir ateinančiais metais užtikrinti, kad vakcinų, įskaitant pritaikytas vakcinas, būtų pakankamai. Todėl gegužės 20 d. Komisija pasirašė su bendrove „BioNTech-Pfizer“ naują sutartį, kurioje numatyta nuo šių metų pabaigos iki 2023 m. patiekti 1,8 mlrd. vakcinos dozių.

Komisija taip pat pasinaudojo galimybe pagal antrą sutartį su „Moderna“ užtikrinti 150 mln. dozių tiekimą.

Valstybės narės gali perparduoti ar dovanoti vakcinos dozes ES nepriklausančioms šalims, kurioms reikia pagalbos, arba tai daryti pagal priemonę COVAX. Taip didinama visuotinė ir sąžininga prieiga prie vakcinų visame pasaulyje. Gali būti sudarytos ir kitos sutartys. Tai bendra ES politika siekiant apsidrausti nuo naujų COVID-19 bangų.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Galite naudoti bazinį HTML kodą. Jūsų el. pašto adresas nebus viešinamas.

Prenumeruokite šios diskusijos žinutes, naudodamiesi RSS

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

%d bloggers like this: