Savaitės tema. Verslas kitoje ES šalyje

Vis daugiau lietuvių užsienyje ne tik studijuoja ar dirba kitiems, bet ir patys imasi verslo. Kas platina saldainius, kas – arbatą, o kas organizuoja ekskursijas ar rūpinasi tautiečių poilsiu. Kaip sekasi verstis kitose Europos Sąjungos šalyse įsikūrusiems lietuviams?

„Verslo neplanavau, bet dabar jau treti metai gyvenu su ta aistra. Jaučiu malonumą dirbdamas nuo ryto iki vakaro. Net nereikia pinigų, nes man patinka tai daryti”, – sako Ernestas Klevas, Danijoje prekiaujantis rūšine arbata „Tealure”. Vaikinas šią idėją parsivežė iš viešnagės Nepale. Dabar jam – tikras darbų įkarštis: arbata pakuojama į naujo dizaino dėžutes ir siunčiama į daugiau nei 20 pasaulio šalių.

Tarptautinėse saldumynų mugėse prie „Polish Sweets“ („Lenkiški saldumynai”) stendo stovi ir įvairių saldėsių įsigyti siūlo žavi lietuvė Dovilė Rzeźnizcak. Tinklaraščio Euroblogas.lt aprašyta paaiškinti, kuo tiksliau užsiima prieš ketverius metus jos įkurta įmonė, jauna moteris juokiasi: „Būtent tokį verslą susigalvojau pati ir daugiau panašių įmonių nežinau. Tai – retai pasitaikantis modelis, kuriame nėra pralaiminčių pusių, nors mes nei perkame, nei parduodame.“

Martynas Mikelėnas su drauge Urte Uchockyte prieš ketverius metus sugalvojo nuo nulio kurti turizmo verslą didžiausioje iš septynių Kanarų salų – Tenerifėje. Nemokėdami ispaniškai ir neanalizavę rinkos, bet neišsigandę dešimtis metų dirbančių konkurentų jie stačia galva nėrė į ispaniško verslo sūkurį. Pernai tinklaraščiui Euroblogas.lt „Kanarėlės“ džiaugėsi pasiektais sėkmingais rezultatais turizmo sektoriuje, o dabar jie jau gali pasigirti tapę ir nekilnojamo turto Ispanijoje specialistais.

Lina Neverbickienė, geriau žinoma kūrybiniu slapyvardžiu Lina Ever, priėmė drąsų sprendimą kartu su šeima išvykti iš Lietuvos ir apsigyventi Vokietijoje. Ten ji rašo knygas ir stengiasi atskleisti miesto dvasią turistams lietuviams, organizuodama ekskursijas „Berlynas kitaip“. Tiesa, šios veiklos verslu nevadina – tai tesąs jos hobis, iš kurio, tiesa, galima šiek tiek užsidirbti.

Lietuvio sukurta arbata keičia nepaliečių gyvenimus

Apie Berlyną, knygas ir galimybę būti savo laiko šeimininke

Sėkmingas „Kanarėlių“ skrydis: per metus atradome naują verslo šaką

Saldaus lietuvės verslo Lenkijoje mįslė: klesti, nors nei perka, nei parduoda

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Galite naudoti bazinį HTML kodą. Jūsų el. pašto adresas nebus viešinamas.

Prenumeruokite šios diskusijos žinutes, naudodamiesi RSS

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

%d bloggers like this: