Kaip verčiasi darbo neturintis jaunimas?

Benas Tarvydavičius, nuotr. iš asmeninio albumo
Jaunimo nedarbas – aktuali ir skausminga šiandieninio pasaulio problema. Kol valstybės ieško sprendimų ir kuria strategijas, nutariau pasidomėti, kaipgi verčiasi darbo neturintis jaunimas?
Vėl studijuoja
„Kol kas darbo neieškau visai, nes vėl studijuoju“, – šypsosi Aidas Barkauskas, šiais metais įstojęs į magistro studijas Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje. Prasibrovęs į valstybės finansuojamų vietų sąrašą, studentas taip pat turi galimybę gauti stipendiją pragyvenimui, vietą bendrabutyje, nuolaidas viešajam transportui, sveikatos draudimą bei galybę kitų privilegijų. Tegyvuoja studento statusas!
UAB Tėvų kišenė
„Esu tėvelių išlaikytinis. Kartais močiutė duoda pinigų. Dar gaunu lėšų per šventes, gimtadienius“, – atvirauja Benas Tarvydavičius, kuriam jau trečius metus iš eilės tėvai kas savaitę perveda tą pačią sumą pinigų.
Paklausus vaikino, kaip jo gyvenimas pasikeistų gavus darbą, jis atsakė: „Jeigu uždirbčiau, kad ir minimumą, visgi manau, pasakyčiau mamai, jog mažiau mane finansuotų. Sakyčiau, kad tik už nuomą mokėtų“.
„Kiek tai gėdinga, tai tikrai nežinau, na, bet kad tokiu dalyku nepasigirsi, tai tikrai faktas. Visuomenėje yra priimta, jog galiausiai tu pats turi užsidirbti sau pragyvenimui, jog nebus taip, kad visą gyvenimą tave išlaikys tėvai“, – teigia Benas.
Grįžta gyventi su tėvais

Pierre‘as Théophraste‘as, nuotr. iš asmeninio albumo
Paryžietis Pierreás Théophraste‘as, nutraukęs istorijos studijas ir nesugebėjęs įsitvirtinti darbo rinkoje, kaip ir nesuskaičiuojama galybė jaunų žmonių, nerado kitos išeities kaip grįžti atgal į tėvų namus.
„Skausmingiausias darbo neturėjimo aspektas – pajamų nebuvimas. Aš ne iš tų žmonių, kurie tiki, kad darbas yra savirealizacija ar būtinas laimės komponentas. Bet už pinigus gali tam tikra prasme nusipirkti laisvę – taigi, darbas reikalingas. Kita vertus, tas darbas atima laisvę…“ – teigia Pierre‘as.
„Gyvenimas su tėvais pakenčiamas, nes jie ganėtinai atsipalaidavę ir leidžia man turėti savo gyvenimą. Džiaugiuosi, kad man nereikia jų informuoti apie savo dienotvarkę ar raportuoti asmeninio gyvenimo. Bet vis tiek erzina, kad neturiu savo būsto, kur galiotų TIK mano taisyklės. Dėl to aš 2–3 kartus per savaitę nakvoju pas draugus. Žinoma, yra ir teigiamų aspektų: drabužiai išskalbti, namai sutvarkyti, maistas paruoštas – o dar koks skanus“, – sako vaikinas.
Paklausus, kaip Pierre‘o gyvenimas pasikeistų susiradus darbą, vaikinas atsakė: „Manau, kad norom nenorom staiga subręsčiau – susirasčiau sau būstą, įgyčiau vairuotojo pažymėjimą. Tikriausiai pasikeistų mano asmenybė. Šiuo metu mano kasdienį gyvenimą ir mąstyseną lemia laisvė, kurią turi tik nedaugelis. Galbūt pradėjęs dirbti tapčiau suvaržytu žmogumi, kurio prototipą šiuo metu kritikuoju“.
Blaškosi po pasaulį

Aaronas Westas, nuotr. iš asmeninio albumo
Aaronas Westas, baigęs mokslus Velse ir šiek tiek padirbėjęs restorane, su geriausiu draugu nusprendė išvykti į Australiją. Skrydžiui pinigų paskolino mama, o Australijoje gyvenusi vaikino teta buvo puiki prieglauda pirmąsias savaites. Netrukus Aaronas susirado uogų rinkimo darbelį ir kurį laiką apsistojo ten. Vėliau išvyko į kitą ūkį, kur dirbo už nakvynę ir maistą. Taip ir gyvena jaunuoliai: truputį pakeliauja, truputį paūkininkauja, truputį pabadauja.
Vaikinas pripažįsta, kad nors pastovios pajamos palengvintų gyvenimą, nuolatinei darbo vietai ir didesnei atsakomybei jis dar nesijaučia pasiruošęs. „Bet vieną dieną būsiu turtingas, aš tik nenusprendžiau dar kokiu būdu“, – šypsosi Aaronas.
„Toks blaškymasis po pasaulį yra labai smagi patirtis su daug nuotykių bei iššūkių: kai nėra nei pinigų, nei darbo, esi įstrigęs tikrąja to žodžio prasme. Be to, dabartinis mano gyvenimas kažin ar gerai paruoš mane ateičiai. Kita vertus, susipažinau su žmonėmis iš viso pasaulio, tad pažintys galbūt kada nors pravers ”.
„Youtube“
Ko gero, visiems žinoma, kad „Youtube“ suteikia galimybę užsidirbti. Videoblogeris Edvinas Navickas portalui „Mieste“ atskleidė, kad jau senokai yra pasirašęs sutartį su svetaine „Youtube“: „Viskas labai paprasta: kuo daugiau žmonių žiūri video, tuo daugiau pamato reklamą, kuo daugiau ją pamato, tuo daugiau uždirbi“.
Kiek galima uždirbti iš tokios reklamos? Edvinas teigia, kad tai priklauso nuo reklamos. „Tarkim taip: jei pamato 1000 žmonių, gauni 1 dolerį“, – sufleruoja vaikinas.
Daugiausiai uždirbantis žmogus iš „Youtube“ yra švedas PewDiePie, kuris filmuoja save žaisdamas kompiuterinius žaidimus.Daugiausiai uždirbančiųjų youtub‘erių sąrašą galite rasti čia.
Eglė Raustė
Norite šį tekstą publikuoti savo interneto svetainėje ar tinklaraštyje? Turite pastebėjimų šia tema ar norite pareikšti savo nuomonę? Rašykite mums elektroniniu adresu euroblogas.geras @ gmail.com. Komentarus siųskite lietuviškais rašmenimis, prisegtus kaip „Word“ ar pan. dokumentą.
Vienas atsakymas į “Kaip verčiasi darbo neturintis jaunimas?”
[…] Kaip verčiasi darbo neturintis jaunimas? […]
PatinkaPatinka