Kaip A.Guoga iš Anupriškių atsikraustė į Briuselį

Antanas Guoga Europarlamente, nuotr. iš asm. albumo

Antanas Guoga Europarlamente, nuotr. iš asm. albumo

„Kuo daugiau praktinių žinių turėsite, tuo vertingesnis darbuotojas būsite − nesvarbu, ar Briuselyje, ar Vilniuje, ar Ciuriche, ar Niujorke, ar bet kur kitur“, − teigia Europos Parlamento (EP) narys, buvęs profesionalus pokerio žaidėjas bei verslininkas Antanas Guoga.

Šiandien politikas džiaugiasi, kad gali atstovauti Lietuvai Europos Parlamente bei stebėti, kaip jo idėjos virsta realybe. EP narių darbo statistiką analizuojantis portalas mepranking.eu skelbia, kad A. Guoga yra ketvirtas pagal aktyvumą Lietuvos atstovas Europos Parlamente.

Tinklaraščiui Euroblogas.lt pašnekovas atskleidė, kaip jam sekasi dirbti Briuselyje, su kokios staigmenomis teko susidurti, bei kur galima išgirsti jo vedamas paskaitas apie sportą bei verslumą.

– Apibūdinkite savo patirtį Briuselyje EP? Ar teko susidurti su iššūkiais, kurių nesitikėjote? Ką norėtumėte pakeisti, jeigu tam turėtumėte visas galimybes?

– Eidamas į rinkimus, buvau nusiteikęs, kad sėkmės atveju įžengsiu į man visiškai nepažįstamą teritoriją. Taip ir buvo − politika man buvo visiška naujiena, o tuo labiau darbas tokioje didelėje, struktūruotoje ir lėtai besisukančioje mašinoje. Bet man patinka netikėtumai ir naujovės.

Visgi nepaisant to, kad buvau nusiteikęs gana ilgiems procesams Europos Parlamente, turiu pastebėti, kad procedūros čia tikrai lėtos. Tai ir yra pirmasis dalykas, kurį pakeisčiau, jei turėčiau tokią galią. Kita vertus, puikiai suprantu, kad institucijai iš 28 valstybių, su 24 skirtingomis kalbomis ir 751 parlamentaru, komitetais, politinėmis grupėmis bei visa administracija reikia laiko priimti pasvertus sprendimus.

Antras dalykas, kurį norėčiau paskatinti − ES valstybes nares įsiklausyti į Europos Parlamento rekomendacijas ir sprendimus. Juk čia dirba daug kietų profesionalų. Išeitys iš problemų, kurias šalims narėms siūlo EP, dažnai yra tikrai ekspertinės ir gerai pagrįstos. Tad linkėčiau visiems imti ir naudotis tomis rekomendacijomis kur kas aktyviau, nes iš to galima gauti naudos savo valstybėms.

A.Guogos i Lietuvos į Briuselį atsivežti augintiniai, nuotr. iš asm. albumo

A.Guogos i Lietuvos į Briuselį atsivežti augintiniai, nuotr. iš asm. albumo

– Ko teko atsisakyti keliantis į Briuselį? Koks buvo adaptacinis laikotarpis parlamente ir kaip keitėsi asmeninė aplinka?

– Nesu didelis skraidymo aistruolis, tačiau dabar net po kelis kartus per savaitę reikia skristi tai į Briuselį, tai į Lietuvą, tai į Strasbūrą ar dar kur nors. Tad teko atsisakyti prabangos neskraidyti. O visa kita, tik mažos smulkmenos.

Be jokios abejonės, persikraustymas į kitą šalį visuomet reikalauja tam tikro adaptacijos laikotarpio, bet aš −  lankstus žmogus, greitai prisitaikau tiek prie naujovių profesinėje srityje, tiek asmeninėje aplinkoje.
Sunkiausia buvo atsigabenti šuniuką iš Anupriškių į Briuselį. Vežėm jį automobiliu, kad nebūtų skrydžio streso. Reikėjo visokius popierius pas veterinarą tiek Briuselyje, tiek ir Lietuvoje sutvarkyti. Buičiai didelių reikalavimų nekeliu, tad ir įsikurti buvo gana paprasta.

A.Guoga renginio "Switch" spaudos konferencijoje kartu su EK viceprezidentu Andrusu Ansipu, nuotr. iš asm. albumo

A.Guoga renginio “Switch“ spaudos konferencijoje kartu su EK viceprezidentu Andrusu Ansipu, nuotr. iš asm. albumo

– Kokias išskirtumėte ryškiausias problemas ir privalumus. Su kuo susidūrėte pakeitęs gyvenamąją aplinką bei darbo vietą?

– Tiesą sakant, nejaučiu, kad būčiau visiškai pakeitęs gyvenamąją vietą, nes iš tiesų labai daug laiko praleidžiu Lietuvoje. Sakyčiau, 50 proc. su 50 proc. Bet darbas Europos Parlamente pateikė daugybę privalumų. Pirmiausia, labai džiaugiuosi, kad galiu realizuoti savo idėjas, susijusias su vieningos rinkos visoje Europoje įgyvendinimu, su skaitmeninės rinkos plėtra. Europarlamentaro vieta suteikė man galimybes kalbėti Lietuvai svarbiomis temomis ir būti išgirstam. Mano vienas tikslų −  jaunimo verslumo skaitmeniniuose versluose skatinimas. Neseniai mano surengtas renginys #SWITCH! taip pat nebūtų taip gerai pavykęs, jei ne nauji kontaktai su įtakingiausiais verslo ir politikos žmonėmis. Sakyčiau, privalumų tikrai kur kas daugiau nei problemų.

– Ką patartumėte jaunuoliams, kurie pasinėrę į politikos mokslus siekia įsidarbinti Briuselyje?

– Pirmiausia noriu pasakyti tai, ką visuomet akcentuoju jauniems žmonėms: reikia daryti tai, ką išmanai, tada lydės sėkmė. Semkitės žinių ir praktikos kiek įmanoma daugiau. Noriu pabrėžti, jog labai svarbu specializacija. Jei esate politikos mokslų studentas, turite rasti konkretesnę, jus intriguojančią veiklos sferą ir ten gilinti savo žinias. Nes kai esi visų galų meistras, labai sunku rasti sau vietą. O kai esate kietas kurios nors konkretesnės srities specialistas, labai aiškiai galite matyti savo karjeros kelią.

Ir dar vienas patarimas: nebijokite. Kuo drąsiau priimkite sprendimus ir nebijokite veikti. Nes sėkmės galimybė atsiranda tik tada, kai pradedi realiai veikti.

– Rengiate seminarus, viešus kalbėjimus, kurių jauni žmonės galėtų ateiti pasiklausyti, pasisemti įkvėpimo ir patirties?

– Didžiausias renginys, kuriame kalbėjau − mano ir komandos surengtas didžiausias Baltijos regione ICT ir verslumo renginys „SWITCH!“ Čia daugiau kaip 40 pranešimų klausėsi 6000 žmonių, kurių apie pusė −  jaunimas.

Taip pat reguliariai skaitau paskaitas, atviras ne tik studentams, bet ir visiems norintiems, apie sportą ir verslumą Lietuvos sporto universitete. Visą Lietuvą esu pervažiavęs ir susitikęs su tūkstančiais moksleivių. Man patinka dalintis patirtimi su jaunimu −  matau tame prasmę. Be to, matau daug šviesių, gabių, užsidegusių žmonių, pasiruošusių dirbti savo šaliai.

– Spaudoje ir socialinėje erdvėje matyti jūsų meilė sportui ir parama Lietuvą garsinantiems. Trumpai papasakokite, kaip sekėsi stebėti krepšinio čempionatą Prancūzijoje?

– Važiavau į rungtynes, kai tik turėjau galimybę, nes čia gi netoli, tik 100 kilometrų iki Lilio. O kai darbotvarkė neleido vykti, tai savo turėtus bilietus būtent per socialinius tinklus perdaviau kitiems aistruoliams. Emocijos visuomet labai geros, kai stebiu mūsų krepšinio rinktinės žaidimą. Juk už Lietuvą! Ir nėra čia ką daugiau pridurti.

Šunys naujuose namuose Briuselyje, nuotr. iš asm. albumo

Šunys naujuose namuose Briuselyje, nuotr. iš asm. albumo

Aurelija Skikaitė

Norite šį tekstą publikuoti savo interneto svetainėje ar tinklaraštyje? Turite pastebėjimų šia tema ar norite pareikšti savo nuomonę? Rašykite mums elektroniniu adresu euroblogas.geras @ gmail.com. Komentarus siųskite lietuviškais rašmenimis, prisegtus kaip „Word“ ar pan. dokumentą.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Galite naudoti bazinį HTML kodą. Jūsų el. pašto adresas nebus viešinamas.

Prenumeruokite šios diskusijos žinutes, naudodamiesi RSS

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

%d bloggers like this: