Sportiniai šokiai: ką slepia prašmatnios suknelės ir elegantiški judesiai

Agnė Valiukevičiūtė ir Gabrielius Vaikasas, nuotr. iš asmeninio albumo

Neslėpkime – dažnas iš mūsų slapta pasvajojame, kaip sukamės ant parketo trijų ketvirčių ritmu pagal romantišką melodiją. Tačiau kiek metų, pastangų, ašarų dėl trenerio pikto žodžio, galų gale – lėšų reikia investuoti, kad ant nugaros prisiklijavę didelį konkurso numerį galėtume pasirodyti šokių aikštelėje, aidint aplodismentams? Dar nė kvapo po įtemptos vakarinės treniruotės – kaip kiekvieną dieną – atgauti nespėjęs Gabrielius Vaikasas apie tai pasakoja tinklaraščio Euroblogas.lt skaitytojams.

Gabrieliau, kiek laiko užsiimi sportiniais šokiais?

– Šoku jau beveik 13 metų. Prasidėjo viskas nuo to, jog, mokykloje kiekvieną dieną vykdavo šokių treniruotės. Vis praeidamas su mama pro aktų salę besdavau pirštu į langą ir sakydavau: „Noriu šokti!!“. Pirmiausia tai gana keista, nes buvau jau 3-ioje klasėje, o ten besisukinėjantys vaikai – bent dviejais metais jaunesni. Pasisekė, jog būdamas tokio amžiaus nepasidaviau ir įtikinau tėvus, kad tikrai noriu šokti.

52-osios tarptautinės sportinių šokių varžybos „Gintarinė pora 2016‟

Žinoma, pirmos dienos, kuomet visiškai nesiorientuoji, ką reikia daryti, o aplinkui esantys žemesni ir jaunesni vaikai juda gražiau, buvo keistos. Bet svarbiausia, jog nepasidaviau.

– Įprasta manyti, kad sportiniai šokiai – turtuolių vaikams. Kaip yra iš tiesų?

– Yra tiesos. Treniruotės, konkursai ir apranga kainuoja iš tiesų nemažai. Kita vertus, kaip ir visur gyvenime, galiausiai laimi noras tobulėti, o ne pinigai. Įmanoma pasiekti labai daug ir mažiau dirbant su treneriais, jei tik moki gautą informaciją panaudoti individualiai.

Manau, jog kaip tik per lengvas gyvenimas dažniausiai sporte ir pakiša koją. Kai visada gauni viską, ko nori, pradedi nebesistengti ir manai, jog viskas gyvenime turi pavykti savaime, neįdedant pastangų. Taigi šokiai nėra pigus sportas, tačiau, kai yra daug noro ir darbo, viskas įmanoma.

– Praleidus didžiąją dalį gyvenimo šokio sūkuryje, turbūt norisi kažką keisti. Ką dar veiki?

– Kadangi šokiai yra konkurencingi ir sportiški, mėgstu ramų poilsį. Neretai grįžęs iš sunkių treniruočių tiesiog įsijungiu filmą ar skaitau. Jei išeina, susitinku su draugais. Norisi pailsėti nuo garsios muzikos ir konkurencijos, tad ramybė yra mano prioritetas.

Agnė Valiukevičiūtė ir Gabrielius Vaikasas, nuotr. iš asmeninio albumo

Agnė Valiukevičiūtė ir Gabrielius Vaikasas, nuotr. iš asmeninio albumo

Ne konkursų sezono metu poilsis yra kitoks, norisi kažkur išsilieti, nes kūnas pripratęs nuolat gauti krūvio. Tokiu atveju dažniausiai einu pabėgioti į stadioną, pažaisti futbolą ar krepšinį. Visada pagalvoju – kas būtų, jei nelankyčiau šokių. Tikriausiai vis tiek kažką sportiško lankyčiau – gal kokį futbolą. Išsibėgiot man reikia (juokiasi).

– Kokiuose konkursuose esi dalyvavęs?

– Daug tų konkursų yra buvę. Nuo vietinių, kur susirenka tik rajono poros, iki svarbių, aukšto lygio varžybų, kur dalyvauja poros iš viso pasaulio. Dėl to tenka daug pasaulio pamatyti, nes šokame ne tik čia, Lietuvoje, bet ir kitose valstybėse: Rusijoje, Ispanijoje, Bulgarijoje, Norvegijoje. Žinoma, nuvykus į kitą šalį ne visada lieka laiko turistų malonumams, nes dažniausiai reikia ilsėtis ir ruoštis varžyboms, o po to iš karto skristi namo, tačiau, kai tik yra galimybė, visada ja pasinaudojame.

– Ką davė patirtis užsienio šalyse? 

– Pirmiausia patirtis bet kokiose varžybose apskritai yra labai svarbi. Kaip ir visose sporto šakose, turi ją kaupti ir mokytis iš klaidų. Būtent užsienyje išmoksti nusiraminti, susikaupti, susidėlioti mintis. Kai nepažįsti daugumos varžovų, lengviau, nes mažiau stresuoji dėl rezultato. Tokia patirtis tikrai svarbi. Užsienyje taip pat gali dalyvauti didelėse varžybose, kur šoka apie 200 porų. Tai tikrai užgrūdina ir išmoko susikaupti, nekreipti dėmesio į tai, kad, pavyzdžiui, šokant kažkas į tave atsitrenkia. Manau, bet kokios varžybos yra reikšminga patirtis kiekvienam sportininkui.

– Ar Lietuvos šokėjai gali lygiuotis į pasaulinio lygio konkurentus? 

– Pastaruoju metu yra atvirkščiai. Dabar dauguma porų lygiuojasi į mūsų standartinių šokių šokėjus. Išgyvename tikrą aukso amžių. Neseniai vykusiame Europos čempionate Lietuvai atstovavo dvi poros. Jos užėme 2-ą ir 3-ią vietas.

Tikriausiai standartiniai šokiai atitinka mūsų, lietuvių mentalitetą. Taip pat turime daugybę puikių trenerių ir darbščių porų. Visa tai sudedi ir gauni tokius neįtikėtinus pasiekimus.

Žinoma, tuo pačiu ir apmaudu, jog dažnai šokiai lieka neįvertinti, niekas nežino, jog pasaulyje esame viena geriausių šalių šioje sporto šakoje.

– Kiek laiko ir finansinių investicijų reikia norint dalyvauti konkursuose Europoje?

– Priklauso nuo to, kokio rezultato sieki ir kaip šoki. Jei gerai šoki, gali būti, jog patys organizatoriai pakvies ir apmokės kelionę, tad sugaišti tik savo laiką.

Aišku, didžioji dalis visumos yra treniruotės. Tai, ką žmonės mato ant parketo – šypsenos ir gražūs pasisukimai – yra tik juodo darbo rezultatas. Nėra taip, jog treniruotėje viskas pavyksta iš pirmo karto ir išsyk galime rodytis publikai. Viskas vyksta treniruočių salėje, tad manau, jog tai ir yra didžioji investicija – laikas, jėgos bei atsidavimas.

– Daug jaunų žmonių nori šokti, tačiau galvoja, kai jiems per vėlu. Ar iš tiesų?

– Tikrai ne. Žinoma, jeigu tau – jau 25 metai ir nori tapti pasaulio čempionu, vėlu. Bet jei nori gražiai šokti, išmokti gerų manierų ir turėti gražią laikyseną, viskas prieš akis. Niekada nebus vėlu pradėti šokti.

Greta Janulytė

Norite šį tekstą publikuoti savo interneto svetainėje ar tinklaraštyje? Turite pastebėjimų šia tema ar norite pareikšti savo nuomonę? Rašykite mums elektroniniu adresu euroblogas.geras @ gmail.com. Komentarus siųskite lietuviškais rašmenimis, prisegtus kaip „Word“ ar pan. dokumentą.

2 nauji atsakymai į “Sportiniai šokiai: ką slepia prašmatnios suknelės ir elegantiški judesiai”

  1. pramoginiai

    Svarstome su žmona rinktis mokytis šokti, neapsisprendžiame ar pramoginius šokius ar sportinius? Gal galėtumėte parekomenduoti ir pasakyti privalumus vienų ir kitų?

    Patinka

    Atsakyti

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Galite naudoti bazinį HTML kodą. Jūsų el. pašto adresas nebus viešinamas.

Prenumeruokite šios diskusijos žinutes, naudodamiesi RSS

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

%d bloggers like this: