Geros naujienos apie klaidinančias naujienas

Šiomis dienomis skaityti Europos naujienas išties nelabai smagu. Net jei galėtume ignoruoti kraują stingdančius pranešimus apie teroro išpuolius (kaip galėtume?!), likusios naujienos irgi nekelia anei džiaugsmo, anei pasididžiavimo.

Politikų retorika dėl to nelemto Jungtinės Karalystės „bregzito“ įkaito taip, kad, regis jog daugelis jų – tiek salose, tiek ir žemyne – plikomis rankomis bando platinti ir gilinti Lamanšo sąsiaurį.

Vakarų spaudos ažiotažas (jei ne isterika) dėl kraštutinių nacionalistų galimybės laimėti rinkimus Prancūzijoje ir kitus ES suteikia tiems patiems nacionalistams daug daugiau dėmesio ir „eterio“, nei jie galėtų tikėtis ar būtų galėję tikėtis iki britiškojo akibrokšto.

„Naujosios“ Europos Sąjungos šalys irgi jau spėjo nuvilti palankiai vertinusius jų energiją, ekonominius bei politinius pasiekimus. Kraštutinė pabėgėlių baimė Vengrijoje ar Lenkijoje stebina ne tiek dėl to, kad ja pateisinamas įstatymų viršenybės nepaisymas ar santykių su kaimyninėmis šalimis „atšaldymas“, bet labiau dėl to, kad tam tikra prasme ir Lenkija, ir Vengrija, ir Lietuva ar Latvija taip pat juk yra „pabėgėlės“. Pabėgėlės, kurias Europa priėmė ir parėmė. Dabar gi veik kiekviena iš tų apšilusių „pabėgėlių“ bevelytų tvirtai užremti duris kitiems besibeldžiantiems – bent jau į savo naujai suklestėjusią šalį…

Tačiau tarp gausybės apmaudą ir nusivylimą keliančių žiniasklaidos antraščių galima rasti ir džiuginančių. Geriausia sausio mėnesio europietiška naujiena galima būtų laikyti naują „EU vs Disinfo“ iniciatyvą su šaunia svetaine, „Facebook“ ir „Twitter“ paskyra.

Pasaulyje pagal Kremlių be Rusijos yra tik naciai

Pasaulyje pagal Kremlių be Rusijos yra tik naciai

Mums, žinoma, Rusijos propagandos mašina yra gerai pažįstama. Lietuvoje sunku būtų surasti daug pritariančiųjų Kremliaus teiginiui, jog Baltijos šalys yra nacistinės. Bet Vakarų šalyse Rusijos propagandos kanalai, įvilkti į profesionaliai prodiusuotą drabužį, dažnai apgauna ne tik lengvatikius. Štai kodėl Europos Sąjungos atsakas („EU vs Disinfo“ informaciją rengia speciali ES EAS tarnyba „East StratCom“) yra toks svarbus ir taip džiugina.

Jei tokia iniciatyva yra ženklas ryžtingų pokyčių, kurių Europa imasi, kad apsaugotų savo piliečius ir sutvirtintų jų pasitikėjimą sąjungos vientisumu ir tarptautine politine galia, tai galime susigrąžinti sau dalį nykstančio eurooptimizmo. O ten, žiūrėk, sulauksime ir kitų gerų naujienų.

Džiugas Paršonis

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Galite naudoti bazinį HTML kodą. Jūsų el. pašto adresas nebus viešinamas.

Prenumeruokite šios diskusijos žinutes, naudodamiesi RSS

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

%d bloggers like this: