Kaip atrodo vidutinis europietis ir europietė?

Pexels.com (Nicolas Postiglioni) nuotr.
Ar žinai, kad merginos Europos Sąjungoje tėvų namus palieka dvejais metais anksčiau nei vaikinai? Ne? „Eurostat“ skelbia, kad 2016 m. jos tėvų namus paprastai palikdavo būdamos 25 metų, o vaikinai – 27 m.
Moterys taip pat išteka anksčiau beveik visose ES šalyse: Bulgarijoje, Graikijoje ir Rumunijoje moterų ir vyrų amžiaus skirtumas tuokiantis pirmą kartą viršijo trejus metus, o Airijoje, Lietuvoje, Portugalijoje ir Jungtinėje Karalystėje buvo mažesnis nei dveji metai.
2015 m. ES moterys gimdė pirmą vaiką vidutiniškai 29 metų amžiaus; šis skaičius svyravo nuo 26 metų Bulgarijoje, Latvijoje ir Rumunijoje iki beveik 31 metų Ispanijoje ir Italijoje.
Lietuvoje ir Latvijoje moterys gyvena 10-11 metų ilgiau nei vyrai
Kitas pastebimas skirtumas tarp moterų ir vyrų – vidutinė tikėtina gyvenimo trukmė. Visose ES šalyse moterys gyvena ilgiau nei vyrai: 2015 m. vidutinė tikėtina ES moterų gyvenimo trukmė buvo 83,3, vyrų – 77,9 metai, t. y. skyrėsi 5,5 metais, skelbia „Eurostat“.
Šis skirtumas svyravo nuo 10–11 metų Latvijoje ir Lietuvoje iki mažiau nei 4 metų Danijoje, Airijoje, Kipre, Nyderlanduose, Švedijoje ir Jungtinėje Karalystėje.
SUSIJĘ INFOGRAFIKAI:
- ES vis dar egzistuoja darbų pasiskirstymas pagal lytis
- Minimali alga ES: nuo 261 iki 1999 eurų
- Kur daugiausia moterų mokslininkių? Lietuvoje!
Parašykite komentarą