Eurograma #32: autobusais keliaujame nedažnai, bet šis transportas mus tenkina

Pirmaisiais metais po Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo autobusas buvo pagrindinė priemonė keliauti po Vakarų Europą: geležinkelių struktūrą ne taip lengva buvo suderinti su vakarietiškąja, o lėktuvų dar ne taip daug kildavo ir leisdavosi šalies oro uostuose. 15 ar 20 metų senumo laikraščių skelbimuose mirgėte mirga pasiūlymai keliauti autobusais į veik visas Europos šalis. Neretai tie autobusai būdavo prastai techniškai paruošti kelionėms, vairuotojams stigdavo patirties, o organizatoriams – tokio laisvalaikio organizavimo įgūdžių, bet ištroškusių pamatyti Europą tai nestabdė.

Pasak naujo „Eurobarometro“ tyrimo dabar laikai išties pasikeitė: dauguma Europos Sąjungos piliečių keliauja nuosavais automobiliais ar lėktuvu, tačiau tolimųjų reisų autobusai anaiptol neišnyko. Populiariausi jie tebėra Rytų Europoje, kur žmonės juos dažniausiai renkasi kelionėms aplankyti šeimą ar draugus. Vakarų Europoje autobusus renkasi norintys sutaupyti (Vokietija) arba patogiai įveikti nedidelius atstumus tarp geležinkelio stočių ar oro uostų (Nyderlandai).

Nors santykinė autobusų dalis pervežant gyventojus per pastaruosius kelis dešimtmečius sumažėjo, jų kokybė Europos Sąjungoje yra vertinama gerai (labai gerai – 9%, gerai – 40%, patenkinamai – 26%), kaip ir komfortas, kaina ir patikimumas.

eurograma32

Nuotrauka – „Pixabay“, grafika – „Euroblogas“

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Galite naudoti bazinį HTML kodą. Jūsų el. pašto adresas nebus viešinamas.

Prenumeruokite šios diskusijos žinutes, naudodamiesi RSS

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

%d bloggers like this: